Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Sawyer Evans
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Evanston Elite Wrestling Club
Prestige
Team Prestige
Team Prestige Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/20
W
TF 10-0 1:58
M. Pace
Champions Wrestling Club
Utah Freestyle State Championships
Round 4
63
04/20
L
TF 10-0 1:13
A. Ellis
Sanderson Wrestling Academy
Utah Freestyle State Championships
Round 2
63
04/20
W
TF 12-1 1:58
M. Pace
Champions Wrestling Club
Utah Freestyle State Championships
Round 1
63
04/19
W
TF 10-0 1:16
Z. Montoya
Sanderson Wrestling Academy
Utah Greco Roman State Championships
Conso Semis
63
04/19
W
TF 8-0 0:59
M. Pace
Champions Wrestling Club
Utah Greco Roman State Championships
3rd & 5th place
63
04/19
L
F 4-0 0:40
M. Pace
Champions Wrestling Club
Utah Greco Roman State Championships
Quarters & WB
63
02/09
L
F 6-2 2:09
C. Smith
Stallions Wrestling Club
Utah Youth Super State
Placement matches
58
02/09
W
F 2-0 0:43
D. Hansen
Westlake
Utah Youth Super State
Cons round 6
58
02/09
W
F 2-0 0:37
F. Young
Champions Wrestling Club
Utah Youth Super State
Cons round 5, Consi semi
58
02/09
W
F 2-0 0:43
K. Kuhni
JWC
Utah Youth Super State
Cons round 4
58
02/09
W
F 2-0 0:52
K. Marquis
Westlake
Utah Youth Super State
Cons Round 3
58
02/09
W
DEC 7-2
C. Moffat
South Summit Wrestling Club
Utah Youth Super State
2nd WB, 32 semis, 64 quarters
58
02/09
L
F 12-4 3:00
C. Smith
Stallions Wrestling Club
Utah Youth Super State
Round 1 championship
58
01/27
L
Replay
MD 11-2
D. Collins
Sanderson Wrestling Academy
Utah Northern State Festival (Prek-3rd)
Round 3 (4 Man)
56-59
01/27
L
Replay
F 5-3 2:25
S. Jensen
Champions wrestling club
Utah Northern State Festival (Prek-3rd)
Round 2 (4 Man)
56-59
01/27
W
Replay
F 2-0 0:22
C. Garretson
Fremont wrestling club
Utah Northern State Festival (Prek-3rd)
Round 1 (4 Man)
56-59
01/06
W
DEC 7-1
H. Nordin
Ravage
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 4
55-58
01/06
L
F 7-4 3:30
T. Williams
Westlake
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 3
55-58
01/06
W
F 10-0 2:09
J. Starr
Fremont Wrestling Club
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 2
55-58
12/30
L
F 5-0 0:49
L. Holker
Westlake
New Year Lakeridge Bruin Brawl
Round 3 (4 Man)
57-62
12/30
L
DEC 7-1
R. Davies
Salem Elite Wrestling Club
New Year Lakeridge Bruin Brawl
Round 2 (4 Man)
57-62
12/30
L
MD 12-1
K. Crittenden
South Summit Wrestling Club
New Year Lakeridge Bruin Brawl
Round 1 (4 Man)
57-62
12/28
W
DEC 7-2
H. Nordin
Ravage Wrestling Club
T.C Clash
Round 5 (5 Man)
57-61
12/28
W
F 7-0 2:21
H. Langford
Olympus-Skyline
T.C Clash
Round 4 (5 Man)
57-61
12/28
W
FOR 0-0
N. Broadbent
Olympus-Skyline
T.C Clash
Round 1 (5 Man)
57-61
12/28
L
F 2-0 0:46
M. Hanna
Westlake Wrestling Club
T.C Clash
Round 2 (5 Man)
57-61
12/16
L
FOR 0-0
N. Broadbent
Olympus-Skyline
2023 Jaydon Rodgers Memorial
Round 3 (4 Man)
59-61
12/16
L
FOR 0-0
K. Crittenden
South Summit Wrestling club
2023 Jaydon Rodgers Memorial
Round 2 (4 Man)
59-61
12/16
L
FOR 0-0
H. Storey
Fremont Wrestling Club
2023 Jaydon Rodgers Memorial
Round 1 (4 Man)
59-61
12/02
L
F 6-5 2:27
Q. Robison
Westlake
Thunder Classic
Round 3 (4 Man)
53-58
12/02
L
DEC 6-1
P. Pitcher
Sanderson Wrestling Academy
Thunder Classic
Round 2 (4 Man)
53-58
12/02
W
F 4-2 1:40
C. Moffat
South Summit Wrestling Club
Thunder Classic
Round 3 (4 Man)
56-59
12/02
L
F 2-0 0:35
W. Ford
Sons Of Atlas Wrestling Club
Thunder Classic
Round 2 (4 Man)
56-59
12/02
W
DEC 6-2
R. Weidauer
Westlake
Thunder Classic
Round 1 (4 Man)
53-58
12/02
L
F 2-0 0:25
K. Mauger
Westlake
Thunder Classic
Round 1 (4 Man)
56-59
11/25
L
Replay
F 2-0 1:15
K. Ashby
Westlake
The Turkey Tussle
4th Wrestleback (32 Man)
60
11/25
W
Replay
DEC 5-2
M. Pace
Champions Wrestling Club
The Turkey Tussle
Quarters & 3rd WB (32 Man)
60
11/25
L
Replay
F 2-1 1:00
R. Jessop
Ryse Wrestling Academy
The Turkey Tussle
Round 2 Champ & WB (32 Man)
60
11/18
L
F 10-0 1:54
A. Gerrard
Evanston Elite Wrestling
Charger Classic
Round 3 (4 Man)
57-59
11/18
W
MD 11-2
M. Lujan
Charger Wrestling Club
Charger Classic
Round 2 (4 Man)
57-59
11/18
L
DEC 5-0
D. Collins
Sanderson Wrestling Academy
Charger Classic
Round 1 (4 Man)
57-59
11/04
W
MD 8-0
R. Bishop
Aviator Wrestling Club
Darold Henry Dynasty Youth Tournament
round 3
57-58
11/04
L
F 5-0 0:52
H. Walker
Stallions Wrestling Club
Darold Henry Dynasty Youth Tournament
round 2
57-58
11/04
L
F 0-2 1:37
K. Mauger
Westlake
Darold Henry Dynasty Youth Tournament
Round 1
57-58
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
Replay
DEC 8-6 SV
M. Lujan
Charger Wrestling Club
Utah Youth Super State
2nd Wrestleback (16 Man)
55
02/10
L
Replay
F 2-0 0:33
W. Jordan
Ravage Wrestling Club
Utah Youth Super State
Quarters & 1st WB (16 Man)
55
01/21
L
Replay
F 6-2 2:11
T. Williams
Westlake
Rec League State
Placement Matches (32 Man)
55
01/21
L
Replay
F 5-0 0:38
H. Anderson
Box Elder Stingers
Rec League State
6th Wrestleback (32 Man)
55
01/21
L
Replay
F 4-0 2:54
A. Ellis
Olympus Wrestling
Rec League State
Semis & 5th WB (32 Man)
55
01/21
W
Replay
DEC 1-0
K. Kuhni
Champions Wrestling Club
Rec League State
Quarters & 3rd WB (32 Man)
55
01/21
W
Replay
F 2-0 0:23
T. Hansen
royals
Rec League State
Round 2 Champ & WB (32 Man)
55
01/14
L
DEC 4-2
J. Kearsley
Fremont Wrestling Club
CHRISTY`S CLASH
Round 3 (4 Man)
53-55
01/14
L
F 2-0 0:32
J. Plant
Top Of The Rock Wrestling Club
CHRISTY`S CLASH
Round 2 (4 Man)
53-55
01/14
L
F 2-0 0:29
C. Oeltjenbruns
Green River Grapplers
CHRISTY`S CLASH
Round 1 (4 Man)
53-55
01/07
L
F 4-2 1:55
R. Turner
Stallions Wrestling Club
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 4
53-57
01/07
L
F 2-0 0:21
D. Hansen
Westlake
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 4
52-53
01/07
L
F 4-0 1:00
M. Bunker
Westlake
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 3
53-57
01/07
L
DEC 12-5
H. Nordin
Ravage
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 3
52-53
01/07
L
F 4-0 0:30
M. Lujan
Charger Wrestling Club
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 2
53-57
01/07
L
F 0-0 1:29
M. Pace
Champions Wrestling Club
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 2
52-53
12/17
W
DEC 2-0
J. Starr
Fremont Wrestling Club
Jaydon Rogers Memorial Tournament
Round 3 (4 Man)
52-53
12/17
W
FOR 0-0
G. Cochran
---
Jaydon Rogers Memorial Tournament
Round 2 (4 Man)
52-53
12/17
W
FOR 0-0
J. Davis
Box Elder Stingers
Jaydon Rogers Memorial Tournament
Round 1 (4 Man)
52-53
12/03
L
F 2-0 0:26
D. Turk
---
Thunder Classic
Round 3 (4 Man)
50-53
12/03
L
MD 8-0
D. Collins
---
Thunder Classic
Round 2 (4 Man)
50-53
12/03
W
FOR 0-0
T. Sowsonicut
Cougars Wrestling Club
Thunder Classic
Round 1 (4 Man)
50-53
12/03
L
FOR 0-0
L. Gunn
Westlake
Thunder Classic
Round 3 (4 Man)
49-53
12/03
W
F 5-0 0:40
Z. Rose
Wasatch Wrestling Club
Thunder Classic
Round 2 (4 Man)
49-53
12/03
W
F 4-0 0:37
B. Blackhurst
Pleasant Grove/TUG
Thunder Classic
Round 1 (4 Man)
49-53
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024