Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 9-12 · Resumes Today at 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
Today · 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
Today · 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
Today · 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Midwest Warrior Challenge
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 TX-USAW State FS and GR
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Aicen Gerrard
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Evanston Elite Wrestling
Wasatch Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/14
W
Replay
TF 8-0 0:57
K. Jenkins
Evanston Elite Wrestling Club
2024 WAWA Kids/16U/Jr State - Greco
Round 3
59
04/14
L
Replay
TF 9-0 2:00
G. Seim
Douglas Wrestling Club
2024 WAWA Kids/16U/Jr State - Greco
Round 2
59
04/13
W
TF 11-1 1:16
L. Clark
Cowboy Kids Wrestling Club
2024 WAWA Kids/16U/Jr State - Free
Round 6
59
04/13
L
Replay
F 6-4 3:15
I. Andreen
Douglas Wrestling Club
2024 WAWA Kids/16U/Jr State - Free
Round 5
59
04/13
W
Replay
TF 12-0 1:16
C. Majhanovich
Green River Grapplers Wrestling
2024 WAWA Kids/16U/Jr State - Free
Round 4
59
04/13
W
TF 10-0 1:00
K. Shelton
Bridger Valley Bruins Wrestling
2024 WAWA Kids/16U/Jr State - Free
Round 3
59
04/13
L
Replay
F 2-2 0:59
L. Clark
Cowboy Kids Wrestling Club
2024 WAWA Kids/16U/Jr State - Free
Round 2
59
04/13
W
Replay
DEC 14-5
A. Wass
Touch Of Gold Wrestling Club
2024 WAWA Kids/16U/Jr State - Free
Round 1
59
04/12
L
F 2-0 0:43
G. Ryan
Thermopolis Wrestling Club
2024 WAWA Kids/16U/Jr State - Folk
Round 7
59
04/12
W
Replay
TF 16-0 1:55
J. Donisthorpe
Windy City Wrestlers
2024 WAWA Kids/16U/Jr State - Folk
Round 4
59
04/12
W
Replay
DEC 7-2
L. Clark
Cowboy Kids Wrestling Club
2024 WAWA Kids/16U/Jr State - Folk
Round 6
59
04/12
L
Replay
DEC 7-0
G. Seim
Douglas Wrestling Club
2024 WAWA Kids/16U/Jr State - Folk
Round 3
59
04/12
W
Replay
TF 15-0 2:49
K. Krall
Diamondville Wrestling Club
2024 WAWA Kids/16U/Jr State - Folk
Round 1
59
12/16
W
DEC 9-4
D. Turk
Westlake
2023 Juab Winter Classic K-9
Round 3 (4 Man)
59-63
12/16
L
F 5-2 2:34
W. Jordan
Ravage Wrestling Club
2023 Juab Winter Classic K-9
Round 2 (4 Man)
59-63
12/16
L
F 5-0 0:56
D. Dias
Shootbox
2023 Juab Winter Classic K-9
Round 1 (4 Man)
59-63
11/25
L
Replay
MD 9-1
J. Plant
Top Of The Rock Wrestling Club
The Turkey Tussle
Placement Matches (16 Man)
57
11/25
W
Replay
F 9-1 3:37
C. Smith
Stallions Wrestling Club
The Turkey Tussle
4th Wrestleback (16 Man)
57
11/25
L
Replay
F 5-0 1:15
J. Almaraz
Shootbox
The Turkey Tussle
Semis & 3rd WB (16 Man)
57
11/25
W
Replay
DEC 9-2
E. Garcia
Colorado Outlaws
The Turkey Tussle
Quarters & 1st WB (16 Man)
57
11/18
W
F 10-0 1:54
S. Evans
Team Prestige
Charger Classic
Round 3 (4 Man)
57-59
11/18
L
DEC 6-0
D. Collins
Sanderson Wrestling Academy
Charger Classic
Round 2 (4 Man)
57-59
11/18
W
MD 11-1
M. Lujan
Charger Wrestling Club
Charger Classic
Round 1 (4 Man)
57-59
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/31
L
Replay
DEC 4-2
J. OBrien
Wasatch Wrestling Club
2023 WOW Reno Worlds
Consi of 16 #2
52 lbs
03/31
L
Replay
F 2-0 0:41
J. Sidun
Hutchy Hammers
2023 WOW Reno Worlds
Round of 16
52 lbs
02/10
W
Replay
MD 13-1
D. Turk
Westlake
Utah Youth Super State
Medal Rounds
55
02/10
W
Replay
MD 10-2
C. Bangerter
Wasatch Wrestling Club
Utah Youth Super State
Semis & 3rd WB (16 Man)
55
02/10
W
Replay
F 2-0 1:00
K. Kuhni
Champions Wrestling Club
Utah Youth Super State
Quarters & 1st WB (16 Man)
55
01/07
W
TF 15-0 3:00
Z. Abbott
Sanderson Wrestling Academy
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 4
52-56
01/07
W
DEC 9-2
W. Jordan
Ravage
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 3
52-56
01/07
W
F 0-0 0:37
D. Turk
Westlake
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 2
52-56
12/29
W
TF 16-0 2:00
D. Ashworth
Cedar Jr. Wrestling
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 3 (4 Man)
47-51
12/29
W
F 2-0 0:51
A. Anderson
Uintah wrestling
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 2 (4 Man)
47-51
12/29
W
F 7-0 1:23
E. Jones
Sanderson Wrestling Academy
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 1 (4 Man)
47-51
12/29
W
MD 11-0
R. Turner
Stallions Wrestling Club
T.C Clash
Round 2 (4 Man)
51-56
12/28
W
DEC 2-0 SV
W. Jordan
Ravage
T.C Clash
Round 1 (4 Man)
51-56
11/26
L
F 2-2 0:55
G. Purser
Charger Wrestling Club
Turkey Tussle
6th Wrestleback (32 Man)
52
11/26
L
F 6-0 1:32
S. Sweat
Kalispell Wrestling Club
Turkey Tussle
Semis & 5th WB (32 Man)
52
11/26
W
DEC 8-1
K. Mauger
Westlake
Turkey Tussle
Quarters & 3rd WB (32 Man)
52
11/26
W
F 2-0 0:28
C. Roark
Prestige
Turkey Tussle
Round 2 Champ & WB (32 Man)
52
11/19
W
F 2-0 0:17
E. Jones
Sanderson Wrestling Academy
Excalibur Youth Tournament
Round 4
47-52
11/19
W
FOR 0-0
D. Howard
Stingers Wrestling Club
Excalibur Youth Tournament
Round 3
47-52
Related Content
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020