Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Harrison Langford
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Olympus
Olympus Wrestling
Olympus-Skyline
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/06
L
FOR 0-0
C. Eller
Sanderson Wrestling Academy
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 3
55-60
01/06
L
FOR 0-0
H. Walker
Stallions Wrestling Club
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 2
55-60
12/28
L
F 2-1 0:41
R. Harwood
North Sevier Wolf Pack
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 3 (4 Man)
54-58
12/28
L
F 5-0 1:48
R. Lisonbee
Duchesne
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 2 (4 Man)
54-58
12/28
L
F 12-0 2:33
H. Nordin
Ravage Wrestling Club
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 1 (4 Man)
54-58
12/28
L
F 12-0 2:48
D. Mascarenas
Roy wrestling club
T.C Clash
Round 3 (4 Man)
53-56
12/28
W
FOR 0-0
N. Broadbent
Olympus-Skyline
T.C Clash
Round 3 (5 Man)
57-61
12/28
L
F 7-0 2:21
S. Evans
Team Prestige
T.C Clash
Round 4 (5 Man)
57-61
12/28
L
F 2-0 0:13
C. Smith
Stallions Wrestling Club
T.C Clash
Round 2 (4 Man)
53-56
12/28
L
F 9-0 2:37
H. Nordin
Ravage Wrestling Club
T.C Clash
Round 2 (5 Man)
57-61
12/27
L
DEC 4-0
R. Wamsley
Victory Wrestling Club
T.C Clash
Round 1 (4 Man)
53-56
12/27
L
F 2-0 1:01
M. Hanna
Westlake Wrestling Club
T.C Clash
Round 1 (5 Man)
57-61
12/16
L
FOR 0-0
S. Pentz
Morgan Wrestling
2023 Jaydon Rodgers Memorial
Round 3 (4 Man)
54-56
12/16
L
FOR 0-0
D. Mascarenas
Roy wrestling club
2023 Jaydon Rodgers Memorial
Round 2 (4 Man)
54-56
12/16
L
FOR 0-0
B. Burtis
Syracuse
2023 Jaydon Rodgers Memorial
Round 1 (4 Man)
54-56
12/02
L
F 6-0 1:36
Z. Montoya
Olympus-Skyline
Davis Youth Tournament
Round 3
54-57
12/02
L
MD 11-0
T. Caldwell
Fremont Wrestling Club
Davis Youth Tournament
Round 3
54-56
12/02
W
F 2-0 0:24
S. Pentz
Morgan Wrestling Club
Davis Youth Tournament
Round 2
54-56
12/02
L
F 4-0 1:39
Z. Abbott
Sanderson Wrestling Academy
Davis Youth Tournament
Round 2
54-57
12/02
L
F 2-0 0:27
H. Nordin
Ravage
Davis Youth Tournament
Round 1
54-56
12/02
L
F 5-0 0:42
H. Nordin
Ravage
Davis Youth Tournament
Round 1
54-57
11/25
L
Replay
F 2-0 0:50
R. Weidauer
Westlake
The Turkey Tussle
Quarters & 1st WB (16 Man)
54
11/25
L
Replay
F 2-0 0:54
J. OBrien
Wasatch Wrestling Club
The Turkey Tussle
Round 1 (16 Man)
54
11/18
L
F 2-0 0:45
Q. Robison
Westlake
Charger Classic
Round 3 (4 Man)
54-57
11/18
L
F 2-0 0:33
D. Collins
Sanderson Wrestling Academy
Charger Classic
Round 2 (4 Man)
54-57
11/18
L
F 7-0 1:30
H. Walker
Stallions Wrestling Club
Charger Classic
Round 1 (4 Man)
54-57
11/04
W
DEF 0-0
L. Burnett
Pleasant Grove
Darold Henry Dynasty Youth Tournament
round 3
55-58
11/04
L
F 4-0 0:22
C. Williams
Sons Of Atlas
Darold Henry Dynasty Youth Tournament
round 3
54-56
11/04
L
F 15-4 2:52
H. Jensen
Aviator Wrestling Club
Darold Henry Dynasty Youth Tournament
round 2
55-58
11/04
L
F 9-1 0:53
G. Purser
Charger wrestling club
Darold Henry Dynasty Youth Tournament
round 2
54-56
11/04
L
F 5-0 0:30
J. Papa
Champions Wrestling Club
Darold Henry Dynasty Youth Tournament
Round 1
55-58
11/04
L
F 5-0 0:32
W. Ford
Sons Of Atlas
Darold Henry Dynasty Youth Tournament
Round 1
54-56
10/21
L
Replay
F 10-0 1:44
N. Yates
Champions Wrestling Club
Western States Preseason Championships
Placement matches
55
10/21
L
Replay
MD 9-0
A. Hood
Charger Wrestling Club
Western States Preseason Championships
Round 4
55
10/21
L
Replay
F 2-0 0:49
O. Fredrickson
Wasatch
Western States Preseason Championships
Round 3
55
10/07
L
Replay
F 9-0 1:44
D. Collins
Sanderson Wrestling Academy
The Preseason Open
Round 3
53-56
10/07
L
Replay
F 2-0 1:15
Z. Lewis
Champions Wrestling Club
The Preseason Open
Round 2
53-56
10/07
L
Replay
F 2-0 0:41
D. Ashworth
Iron Co Wrestling Academy
The Preseason Open
Round 1
53-56
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/14
L
F 2-0 1:00
C. Smith
Stallions Wrestling Club
CHRISTY`S CLASH
Round 3 (4 Man)
49-50
01/14
L
F 2-0 0:27
C. Williams
Lehi
CHRISTY`S CLASH
Round 2 (4 Man)
49-50
01/14
L
FOR 0-0
D. Mascarenas
Roy Wrestling Club
CHRISTY`S CLASH
Round 1 (4 Man)
49-50
12/29
L
F 2-0 0:52
L. Thornton
Wasatch Wrestling Club
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 3 (4 Man)
45-49
12/29
L
MD 14-6
E. Jones
Sanderson Wrestling Academy
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 2 (4 Man)
45-49
12/29
L
F 2-0 1:00
O. Fredrickson
Wasatch Wrestling Club
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 1 (4 Man)
45-49
12/29
L
F 2-0 0:16
T. Linnell
Stallions Wrestling Club
T.C Clash
Round 5 (5 Man)
51-54
12/29
L
F 2-0 0:11
H. Walker
Stallions Wrestling Club
T.C Clash
Round 3 (5 Man)
51-54
12/29
L
F 2-0 0:53
K. Crittenden
South Summit Middle School
T.C Clash
Round 2 (5 Man)
51-54
12/28
L
F 5-7 2:50
C. Kay
Mountain Ridge Youth Wrestling
T.C Clash
Round 1 (5 Man)
51-54
12/17
L
F 8-0 2:00
D. Howard
Box Elder Stingers
Jaydon Rogers Memorial Tournament
Round 3 (4 Man)
47-52
12/17
W
FOR 0-0
E. Jones
Syracuse Titans Wrestling
Jaydon Rogers Memorial Tournament
Round 2 (4 Man)
47-52
12/17
L
F 2-0 0:10
H. Walker
Stallions Wrestling Club
Jaydon Rogers Memorial Tournament
Round 1 (4 Man)
47-52
12/03
L
F 2-0 0:50
K. Oldroyd
Westlake
Thunder Classic
Round 3 (4 Man)
44-49
12/03
L
F 5-2 3:22
O. Schena
Millard Wrestling
Thunder Classic
Round 2 (4 Man)
44-49
12/03
L
F 2-0 0:53
R. Weidauer
Westlake
Thunder Classic
Round 1 (4 Man)
44-49
11/26
L
F 5-0 2:29
D. Howard
Stinger Wrestling Club
Turkey Tussle
2nd Wrestleback (16 Man)
51
11/26
L
F 2-0 0:15
J. OBrien
Wasatch Wrestling Club
Turkey Tussle
Round 1 (16 Man)
51
11/12
L
F 4-3 1:54
R. Weidauer
Westlake
Caleb Williams Memorial
Round 3 (3 Man)
49-52
11/12
L
F 2-0 0:30
R. Davies
Salem Elite Wrestling Club
Caleb Williams Memorial
Round 2 (3 Man)
49-52
11/12
L
F 2-0 1:00
K. Oldroyd
Westlake
Caleb Williams Memorial
Round 3 (4 Man)
45-50
11/12
L
F 4-0 0:41
J. Cowan
JWC
Caleb Williams Memorial
Round 2 (4 Man)
45-50
11/12
L
F 2-1 0:47
J. whitford
Westlake
Caleb Williams Memorial
Round 1 (4 Man)
45-50
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023