Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jayna Whiford
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Sanderson Wrestling Academy
Team Utah
WESTLAKE
Westlake
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/20
W
F 2-0 0:36
A. Sharp
Uintah Wrestling
Utah Freestyle State Championships
First Place
52-57
04/20
W
TF 10-0 0:44
E. Madsen
Bear River Wrestling Club
Utah Freestyle State Championships
Round 2
52-57
04/19
W
TF 8-0 0:46
E. Madsen
Bear River Wrestling Club
Utah Greco Roman State Championships
Conso Semis
52-57
04/19
W
F 8-0 1:02
A. Sharp
Uintah Wrestling
Utah Greco Roman State Championships
Round 1
52-57
02/09
W
F 6-0 1:19
K. Ledbetter
Sons Of Atlas Wrestling Club
Utah Youth Super State
Finals
57
02/09
W
F 2-0 0:22
A. Sharp
Uintah Wrestling
Utah Youth Super State
Round 2 championship & consolation
57
01/12
W
Replay
F 8-2 2:31
A. Acquafredda
Aniciete Training Club
Beehive Brawl
1st places
56
01/12
W
Replay
F 2-0 0:31
S. Crandall
Virgin Valley Bulldogs
Beehive Brawl
semis and last consi
56
01/12
W
Replay
F 2-0 0:21
R. Anderson
JWC
Beehive Brawl
Quarterfinals
56
01/12
W
Replay
F 2-0 0:34
H. Orians
Gold Rush
Beehive Brawl
Round 1 (16 Man)
56
12/02
W
MD 12-2
D. Hansen
Westlake
Thunder Classic
Round 3 (4 Man)
53-55
12/02
W
F 4-0 2:06
C. Williams
Sons Of Atlas Wrestling Club
Thunder Classic
Round 2 (4 Man)
53-55
12/02
W
DEC 6-2
P. Pitcher
Sanderson Wrestling Academy
Thunder Classic
Round 1 (4 Man)
53-55
12/02
W
F 2-0 0:36
A. Valentine
Westlake
Thunder Classic
Round 3 (4 Man)
53-56
12/02
W
F 2-0 1:08
G. McKee
Uintah Wrestling
Thunder Classic
Round 2 (4 Man)
53-56
12/02
W
F 5-0 0:40
E. Bauer
Bruin Wrestling Club
Thunder Classic
Round 1 (4 Man)
53-56
11/25
W
Replay
F 6-0 2:07
K. Grange
Ridgeline High School
The Turkey Tussle
Placement Matches (16 Man)
57
11/25
L
Replay
DEC 9-5
J. OBrien
Wasatch Wrestling Club
The Turkey Tussle
Placement Matches (16 Man)
54
11/25
W
Replay
F 7-0 2:13
H. Henderson
Green River Grapplers
The Turkey Tussle
Semis & 3rd WB (16 Man)
57
11/25
W
Replay
DEC 13-11
G. Purser
Charger Wrestling Club
The Turkey Tussle
Semis & 3rd WB (16 Man)
54
11/25
W
Replay
DEC 7-0
A. Acquafredda
Aniciete Training Club
The Turkey Tussle
Quarters & 1st WB (16 Man)
57
11/25
W
Replay
MD 13-2
A. Garcia
Payson Lion Wrestling Club
The Turkey Tussle
Quarters & 1st WB (16 Man)
54
11/25
W
Replay
F 7-0 1:07
N. Yates
Delta wrestling club
The Turkey Tussle
Round 1 (16 Man)
54
11/11
W
DEC 6-4 SV
J. Cowan
JWC
Caleb Williams Memorial 2023
Placement Matches (8 Man)
55
11/11
W
F 2-0 1:36
Q. Robison
Westlake
Caleb Williams Memorial 2023
Semis & 1st WB (8 Man)
55
10/07
L
Replay
DEC 4-0
T. Linnell
Stallions wrestling club
The Preseason Open
Round 3
54-58
10/07
L
Replay
MD 10-0
E. Harris
Sanderson Wrestling Academy
The Preseason Open
Round 1
54-58
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
W
Replay
F 7-0 1:55
P. Ayala
Team Wisconsin
2023 USA Wrestling Girls FK Nationals
Rd 9
50
03/04
W
Replay
F 2-0 0:32
C. McNiel
Team Nebraska
2023 USA Wrestling Girls FK Nationals
Round 8
50
03/04
W
Replay
F 2-0 0:43
R. Graser
Team Nebraska
2023 USA Wrestling Girls FK Nationals
Round 6
50
03/04
W
Replay
F 7-0 2:23
R. White
Team Wyoming
2023 USA Wrestling Girls FK Nationals
Round 4
50
11/26
W
Replay
DEC 6-0
C. Day
Evanston Elite Wrestling Club
Turkey Tussle
Placement Matches (32 Man)
48
11/26
W
Replay
F 4-0 0:58
A. Sanchez
Sanderson Wrestling Academy
Turkey Tussle
Semis & 5th WB (32 Man)
48
11/26
W
Replay
MD 13-0
B. Blunt
Aviator Wrestling Club
Turkey Tussle
Quarters & 3rd WB (32 Man)
48
11/26
W
Replay
F 2-0 0:20
M. Mele
Bridger Valley Bruins Wrestlin
Turkey Tussle
Round 2 Champ & WB (32 Man)
48
11/26
L
DEC 5-0
S. Sweat
Kalispell Wrestling Club
Turkey Tussle
1st & 3rd (16 Man)
51
11/26
W
TF 18-2 3:45
W. Martin
Mountain Man Elite
Turkey Tussle
Semis & 3rd WB (16 Man)
51
11/26
W
F 4-0 1:57
O. Fredrickson
Wasatch Wrestling Club
Turkey Tussle
Quarters & 1st WB (16 Man)
51
11/12
L
DEC 2-0
J. Cowan
JWC
Caleb Williams Memorial
Round 3 (4 Man)
45-50
11/12
L
DEC 8-4
K. Oldroyd
Westlake
Caleb Williams Memorial
Round 2 (4 Man)
45-50
11/12
W
F 2-1 0:47
H. Langford
Olympus Wrestling
Caleb Williams Memorial
Round 1 (4 Man)
45-50
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023