Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Colin Menold
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2020-2021
Team Name
SABETHA
Sabetha
Sabetha
Sabetha HS
Sabetha High School
Sabetha Kids Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/08
W
Replay
DEC 6-3
B. Winsor
Pratt
USAWKS 2024 State Folkstyle Championship
Rd 4 - Semis
157
03/08
W
F 2-0 1:21
N. Dold
Renegades
USAWKS 2024 State Folkstyle Championship
Rd 3 - Quarters
157
03/02
W
M FOR 0-0
A. Owings
SAW TC
USAWKS 2024 District 3 Championships
Round 8
157
03/02
W
F 4-0 1:22
E. Johnson
Thunderbird
USAWKS 2024 District 3 Championships
Round 6
157
02/25
W
Replay
DEC 3-2 UTB
W. Gardner
Leoti-Wichita County
KSHSAA 4A-1A State Championships
Championship Matches (16 Man)
3-2-1A 150
02/23
W
Replay
DEC 11-6
C. Keeten
Phillipsburg
KSHSAA 4A-1A State Championships
Semis (16 Man)
3-2-1A 150
02/23
W
Replay
TF 22-7 5:31
G. Hanson
Atwood-Rawlins County
KSHSAA 4A-1A State Championships
Quarterfinals (16 man)
3-2-1A 150
02/22
W
Replay
F 8-1 0:57
G. Regier
Marion
KSHSAA 4A-1A State Championships
Round 1 (16 Man)
3-2-1A 150
02/18
W
DEC 5-2
M. Bottorff
Effingham-Atchison Co. Community
KSHSAA 3-2-1A Regional D
Championship Finals (All Brackets)
150
02/17
W
F 13-3 2:59
L. Schlimme
Allen-Northern Heights
KSHSAA 3-2-1A Regional D
Championship Semifinals (All Brackets)
150
02/17
W
TF 17-1 2:05
J. Peltzer
Atchsion-Maur Hill Mount Academy
KSHSAA 3-2-1A Regional D
Championship Quarterfinals and Conso rnd 1
150
02/17
W
TF 19-3 3:01
H. Bowe
Troy
KSHSAA 3-2-1A Regional D
Round 1 (16M & 32M)
150
02/10
W
TF 18-2 2:15
D. Hays
Perry-Lecompton High School
Big 7 League Wrestling Tournament
Round 5
150
02/09
W
TF 16-0 1:36
l. stallbaumer
Nemaha Central
Big 7 League Wrestling Tournament
Round 2
150
02/06
W
TF 18-1 2:00
M. Meyerkorth
Onaga High School
NCHS Duals
Round 1 (6 Team)
150
02/06
W
TF 20-5 4:08
J. Rose
Marysville High School
NCHS Duals
Round 3 (6 Team)
150
02/06
W
DEC 10-3
G. Hagen
Free State
NCHS Duals
Round 5 (6 Team)
150
02/03
W
DEC 5-3
P. Mathews
ONeill
Fairbury Boys Inv 2024
Finals Medal Round
150
02/03
W
MD 20-6
D. Vodicka
David City
Fairbury Boys Inv 2024
Semis & 3rd WB (16 Man)
150
02/02
W
TF 18-3 3:29
S. Schutte
Bellevue West
Fairbury Boys Inv 2024
Quarters & 1st WB (16 Man)
150
02/02
W
TF 17-1 2:46
G. Carreto
David City
Fairbury Boys Inv 2024
Round 1 (16 Man)
150
01/27
W
TF 20-5 4:39
C. Harms
Maysville
Quad State Classic 2024 - Boys
1st & 3rd (16 Man)
150
01/27
W
TF 15-0 2:17
C. Flick
Cameron
Quad State Classic 2024 - Boys
Semis & 3rd WB (16 Man)
150
01/27
W
TF 18-1 2:52
Z. Rippy
Albany
Quad State Classic 2024 - Boys
Quarters & 1st WB (16 Man)
150
01/21
W
DEC 7-3
A. Bartek
SPRING HILL
27th Annual Sadowski Wrestling Boys
Placement Matches (16 Man)
150
01/20
W
F 0-0 2:41
G. Hartman
SHAWNEE HEIGHTS
27th Annual Sadowski Wrestling Boys
2nd Wrestleback (16 Man)
150
01/20
W
TF 15-0 1:38
L. Ruhnke
ROCK CREEK
27th Annual Sadowski Wrestling Boys
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
150
01/19
W
TF 21-6 3:50
J. Waldy
Topeka-Hayden HS
Topeka-Hayden HS @ Sabetha HS
Round 1
150
01/06
W
DEC 9-4
M. Bottorff
Effingham-ACCHS
Rossville High Invitational 24
Finals
150
01/06
W
TF 18-1 2:38
D. Hays
Perry Lecompton
Rossville High Invitational 24
Round 4
150
01/06
W
TF 16-0 2:00
C. Perry
Oskaloosa
Rossville High Invitational 24
Round 2
150
01/06
W
TF 15-0
C. Noonan
Burlingame
Rossville High Invitational 24
Round 1
150
12/19
W
F 4-1 1:34
T. Ashbaugh
Hill City
Republic County Holiday Duals
Round 1 (8 Team)
150
12/19
W
DEC 9-3
D. Blochlinger
Concordia
Republic County Holiday Duals
Placement Matches (8 Team)
150
12/19
W
F 19-6 3:11
K. Strnad
Republic County
Republic County Holiday Duals
Round 3 (8 Team)
157
12/19
W
DEC 10-4
K. Vaughan
Southeast of Saline
Republic County Holiday Duals
Round 2 (8 Team)
157
12/19
W
F 2-0 1:07
a. feldkamp
Nemaha Central
Republic County Holiday Duals
Cross Bracket (8 Team)
157
12/09
W
TF 20-5 5:25
I. Escobar
Washburn Rural
Sabetha Dual Wrestling Tournament
---
150
12/09
W
TF 16-1 2:07
A. Campbell
Auburn High School
Sabetha Dual Wrestling Tournament
---
150
12/09
W
F 2-0 1:53
L. Richards
Seneca-Nemaha Central HS
Sabetha Dual Wrestling Tournament
---
150
12/09
W
F 8-0 2:56
B. Bowers
Topeka-Seaman HS
Sabetha Dual Wrestling Tournament
---
150
12/08
W
TF 16-1 2:30
A. Campbell
Auburn
Sabetha Tri
Round 1
150
12/08
W
TF 16-0 1:54
D. Chaney
Rock Port
Sabetha Tri
Round 1
150
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/29
W
F 0-0 0:10
P. Ryan
Millard South
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 6 (8 Man)
Bracket 46
06/29
L
DEC 1-0
K. Coufal
Aquinas 1
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 7 (8 Man)
Bracket 46
06/29
W
DEC 5-3
J. Hernandez
Lexington
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 5 (8 Man)
Bracket 46
06/29
W
DEC 5-1
T. Mosenteen
Holyoke
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 4 (8 Man)
Bracket 46
06/29
L
DEC 6-0
C. Peterson
Syracuse
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 2 (8 Man)
Bracket 46
06/29
L
DEC 3-1
E. Jackson
North Platte High School
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 1 (8 Man)
Bracket 46
03/05
W
DEC 6-2
C. Hein
Jackson Co.
USAWKS 2023 District 3 Championships
Round 8
144
03/04
W
TF 19-3 2:58
J. McClellan
Manhattan
USAWKS 2023 District 3 Championships
Round 4
144
02/25
L
Replay
DEC 4-2
D. Bell
Hoxie
KSHSAA 3A/2A/1A Championships
Championship Matches (16 Man)
138
02/24
W
Replay
F 2-0 1:08
K. Vaughan
Gypsum-Southeast of Saline
KSHSAA 3A/2A/1A Championships
Semis (16 Man)
138
02/24
W
Replay
F 5-1 3:39
D. Loughrie
Haven
KSHSAA 3A/2A/1A Championships
Quarterfinals (16 man)
138
02/24
W
Replay
F 2-0 0:14
A. Hein
Hillsboro
KSHSAA 3A/2A/1A Championships
Round 1 (16 Man)
138
01/21
L
DEC 6-5
M. Casella
MILL VALLEY
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
round 8
138
01/21
L
DEC 6-5
M. Casella
MILL VALLEY
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
round 8
138
01/21
L
DEC 6-5
M. Casella
MILL VALLEY
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
round 8
138
01/21
L
DEC 6-5
M. Casella
MILL VALLEY
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
round 8
138
01/21
L
DEC 6-5
M. Casella
MILL VALLEY
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
round 8
138
01/21
L
DEC 6-5
M. Casella
MILL VALLEY
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
round 8
138
01/21
L
DEC 6-5
M. Casella
MILL VALLEY
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
round 8
138
01/21
L
DEC 6-5
M. Casella
MILL VALLEY
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
round 8
138
01/21
L
DEC 6-5
M. Casella
MILL VALLEY
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
round 8
138
01/21
L
DEC 6-5
M. Casella
MILL VALLEY
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
round 8
138
01/21
L
DEC 6-5
M. Casella
MILL VALLEY
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
round 8
138
01/21
L
DEC 6-5
M. Casella
MILL VALLEY
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
round 8
138
01/21
L
DEC 6-5
M. Casella
MILL VALLEY
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
round 8
138
01/21
L
DEC 6-5
M. Casella
MILL VALLEY
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
round 8
138
01/21
L
DEC 6-5
M. Casella
MILL VALLEY
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
round 8
138
01/21
L
DEC 6-5
M. Casella
MILL VALLEY
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
round 8
138
01/21
L
DEC 6-5
M. Casella
MILL VALLEY
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
round 8
138
01/21
L
DEC 6-5
M. Casella
MILL VALLEY
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
round 8
138
01/21
L
DEC 6-5
M. Casella
MILL VALLEY
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
round 8
138
01/21
L
DEC 6-5
M. Casella
MILL VALLEY
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
round 8
138
01/21
W
MD 11-3
C. Hein
HOLTON
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
Round 5
138
01/21
W
MD 11-3
C. Hein
HOLTON
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
Round 5
138
01/21
W
MD 11-3
C. Hein
HOLTON
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
Round 5
138
01/21
W
MD 11-3
C. Hein
HOLTON
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
Round 5
138
01/21
W
MD 11-3
C. Hein
HOLTON
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
Round 5
138
01/21
W
MD 11-3
C. Hein
HOLTON
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
Round 5
138
01/21
W
MD 11-3
C. Hein
HOLTON
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
Round 5
138
01/21
W
MD 11-3
C. Hein
HOLTON
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
Round 5
138
01/21
W
MD 11-3
C. Hein
HOLTON
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
Round 5
138
01/21
W
MD 11-3
C. Hein
HOLTON
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
Round 5
138
01/21
W
MD 11-3
C. Hein
HOLTON
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
Round 5
138
01/21
W
F 2-0 0:20
J. Moore
MAUR HILL
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
Round 3
138
01/21
W
F 14-2 1:40
E. Dome
OSKALOOSA
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
Round 2
138
01/20
W
TF 17-1
A. Klesath
Rossville
Rossville/Sabetha/Burlington
Round 1
138
01/17
W
TF 16-0
T. Devening
Burlington
Rossville/Sabetha/Burlington
Round 1
138
01/17
W
F 9-1 2:43
D. Bausch
Hoyt-Royal Valley
Rossville/Sabetha/Burlington
Round 1
138
01/17
W
F 9-1 2:43
D. Bausch
Hoyt-Royal Valley
Rossville/Sabetha/Burlington
Round 1
138
01/14
L
DEC 2-1
G. Fox
Augusta
JayHusker 2023
Round 6
138
01/14
W
F 2-0 0:29
G. Fredrickson
Marysville
JayHusker 2023
Round 4
138
01/14
W
TF 18-1 2:00
J. Creek
Beatrice
JayHusker 2023
Round 2
138
01/07
W
F 14-1 5:05
A. Meyer
Wamego
Rossville High Invitational 2023
Finals
138
01/07
W
F 9-1 2:59
B. Crotinger
Carbondale-Santa Fe Trail
Rossville High Invitational 2023
Round 4
138
01/07
W
F 11-3 2:47
J. Moore
Atchison-Maur Hill-Mount Academy
Rossville High Invitational 2023
Round 2
138
01/07
W
F 14-1 1:59
D. Fischer
West Franklin
Rossville High Invitational 2023
Round 1
138
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
Replay
DEC 10-3
G. Moore
Haven
KSHSAA 3A/2A/1A Championships
3rd WB (16 Man)
132
02/26
W
Replay
F 6-0 4:14
H. Ellis
Caney Valley
KSHSAA 3A/2A/1A Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
132
02/25
L
Replay
DEC 3-1
L. Normandin
Plainville
KSHSAA 3A/2A/1A Championships
Quarterfinals (16 man)
132
02/25
W
Replay
F 4-0 1:36
K. Shepard
Uniontown
KSHSAA 3A/2A/1A Championships
Round 1 (16 Man)
132
01/23
L
DEC 10-5
E. Hughart
MILL VALLEY
25th Gerald Sadowski Tournament Boys
Placement
132
01/22
W
F 4-2 2:51
C. Smith
GARDNER EDGERTON
25th Gerald Sadowski Tournament Boys
2nd Wrestleback (16 Man)
132
01/22
W
TF 18-3 4:55
N. Hoover
PIPER
25th Gerald Sadowski Tournament Boys
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/16
L
F 7-0 2:25
J. Thelwell
Riley County
2021 JayHusker
Round 5
126
01/16
W
DEC 9-3
A. Duncan
Augusta
2021 JayHusker
Round 4
126
01/16
W
F 2-0 0:40
A. Lambrecht
Nemaha Central
2021 JayHusker
Round 3
126
01/16
L
F 4-0 2:47
D. Stickelman
Shawnee Heights
2021 JayHusker
Round 2
126
01/16
W
F 2-0 0:34
C. Magette
Wabaunsee
2021 JayHusker
Round 1 (16 Man)
126
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022