Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jack Moore
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Atchison-Maur Hill
Atchison-Maur Hill-Mount Academy
MAUR HILL
Marina
Maur Hill Mount Academy
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/06
L
F 5-0 1:28
K. Gutsch
Riley County
Rossville High Invitational 24
Finals
144
01/06
W
F 9-0 3:22
B. Minnick
Perry Lecompton
Rossville High Invitational 24
4th Wrestleback (16 Man)
144
01/06
L
F 4-2 4:26
B. Crotinger
Santa Fe Trail
Rossville High Invitational 24
Round 4
144
01/06
W
F 2-0 0:56
W. Voos
Sabetha
Rossville High Invitational 24
Round 2
144
01/06
W
F 7-2 2:26
S. Bazemore
Rossville
Rossville High Invitational 24
Round 1
144
12/15
W
F 3-2 1:29
C. Perry
Oskaloosa HS
Pleasant Ridge Mixer
Round 2 (3 Man)
150B
12/15
L
FOR 0-0
J. Peltzer
Atchison-Maur Hill-Mount Academy
Pleasant Ridge Mixer
Round 1 (3 Man)
150B
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
F 6-0 2:39
A. Klesath
Rossville
KSHSAA 3-2-1A Regional D
Consolation Semifinals (All Brackets)
138
02/18
W
F 6-9 2:35
D. Fischer
Pomona-West Franklin
KSHSAA 3-2-1A Regional D
Consolation Quarterfinals (All Brackets)
138
02/18
W
DEC 6-1
E. Seiler
Easton-Pleasant Ridge
KSHSAA 3-2-1A Regional D
Consolation Crossbracketing (16M & 32M)
138
02/18
L
F 5-4 5:24
B. Cook
Silver Lake
KSHSAA 3-2-1A Regional D
Championship Quarterfinals (All Brackets)
138
01/21
L
DEC 6-2
Y. Lahouasnia
Huntington Beach
Sunset League League Finals Lower Levels
Round 5 Medals
145
01/21
W
F 2-0 0:35
A. Youssef
Marina
Sunset League League Finals Lower Levels
Round 4
145
01/21
L
F 2-0 0:49
A. Meyer
WAMEGO
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
Round 5
138
01/21
L
F 2-0 0:49
A. Meyer
WAMEGO
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
Round 5
138
01/21
L
F 2-0 0:49
A. Meyer
WAMEGO
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
Round 5
138
01/21
L
F 2-0 0:49
A. Meyer
WAMEGO
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
Round 5
138
01/21
L
F 2-0 0:49
A. Meyer
WAMEGO
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
Round 5
138
01/21
L
F 2-0 0:49
A. Meyer
WAMEGO
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
Round 5
138
01/21
L
F 2-0 0:49
A. Meyer
WAMEGO
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
Round 5
138
01/21
L
F 2-0 0:49
A. Meyer
WAMEGO
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
Round 5
138
01/21
L
F 2-0 0:49
A. Meyer
WAMEGO
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
Round 5
138
01/21
L
F 2-0 0:49
A. Meyer
WAMEGO
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
Round 5
138
01/21
L
F 2-0 0:49
A. Meyer
WAMEGO
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
Round 5
138
01/21
L
F 2-0 0:49
A. Meyer
WAMEGO
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
Round 5
138
01/21
L
F 2-0 0:49
A. Meyer
WAMEGO
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
Round 5
138
01/21
W
F 5-0 1:20
S. Randall
SENECA- NEMAHA CENTRAL
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
Round 4
138
01/21
W
F 4-5 2:32
J. Mora
Huntington Beach
Sunset League League Finals Lower Levels
Round 2
145
01/21
L
F 2-0 0:20
C. Menold
SABETHA
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
Round 3
138
01/21
W
F 11-1 4:44
J. Booth
PERRY-LECOMPTON
26th Gerald Sadowski Tournament Boys
Round 2
138
01/14
L
F 9-1 3:54
L. Vogel
Bonner Springs
St Marys Invitational
Round 6
B138
01/14
W
DEC 11-9
L. Miller
Seaman
St Marys Invitational
Round 4
B138
01/14
W
F 4-2 1:26
B. Cook
Silver Lake High School
St Marys Invitational
Round 2
B138
01/14
W
F 2-0 1:31
J. Booth
Perry-Lecompton
St Marys Invitational
Round 1
B138
01/07
L
F 6-2 2:41
A. Klesath
Rossville
Rossville High Invitational 2023
Round 4
138
01/07
W
F 6-2 2:25
S. Bishop
Riley County
Rossville High Invitational 2023
Round 3
138
01/07
L
F 11-3 2:47
C. Menold
Sabetha
Rossville High Invitational 2023
Round 2
138
01/07
W
F 13-0 3:26
S. Randall
Seneca-Nemaha Central
Rossville High Invitational 2023
Round 1
138
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022