Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Dan Fischer
Results
High School Results
Season
2022-2023
2021-2022
2019-2020
Team Name
Pomona-West Franklin
West Frankin
West Franklin
West Franklin Boys
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
F 6-9 2:35
J. Moore
Atchison-Maur Hill-Mount Academy
KSHSAA 3-2-1A Regional D
Consolation Quarterfinals (All Brackets)
138
02/18
L
F 6-0 1:19
C. Menold
Sabetha
KSHSAA 3-2-1A Regional D
Championship Quarterfinals (All Brackets)
138
02/18
W
F 4-0 3:04
S. Randall
Seneca-Nemaha Central
KSHSAA 3-2-1A Regional D
Round 2 (16M & 32M)
138
01/14
L
F 8-4 2:49
J. Bilderback
Atchison
St Marys Invitational
Round 6
B138
01/14
L
F 13-2 4:33
J. Vargas
Manhattan
St Marys Invitational
Round 5
B138
01/14
L
F 4-0 1:42
L. Vogel
Bonner Springs
St Marys Invitational
Round 4
B138
01/14
W
F 9-6 6:00
J. Bilderback
Atchison
St Marys Invitational
Round 2
B138
01/14
W
F 12-5 4:44
A. Argo
Clay Center
St Marys Invitational
Round 1
B138
01/14
L
DQ 7-3
K. Rodriguez
Olathe South Boys
Aaron Patton Memorial Tournament 2023
Consolation Finals
138 Boys
01/14
W
F 4-0 2:08
J. Mills
Prairie View Boys
Aaron Patton Memorial Tournament 2023
Round 5
138 Boys
01/13
W
F 6-1 1:46
C. Johnson
Jayhawk Linn Boys
Aaron Patton Memorial Tournament 2023
Round 4
138 Boys
01/13
L
F 16-3 5:37
K. Rodriguez
Olathe South Boys
Aaron Patton Memorial Tournament 2023
Round 2
138 Boys
01/13
W
F 2-0 1:08
J. Green
Junction City Boys
Aaron Patton Memorial Tournament 2023
Round 1
138 Boys
01/07
L
DEC 5-0
K. Randel
Wellsville
Rossville High Invitational 2023
Round 3
138
01/07
W
F 3-2 1:59
S. Randall
Seneca-Nemaha Central
Rossville High Invitational 2023
Round 2
138
01/07
L
F 14-1 1:59
C. Menold
Sabetha
Rossville High Invitational 2023
Round 1
138
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
L
MD 12-1
E. Krug
---
Chase County Invitational
Round 4
138
02/11
L
F 0-0 1:13
H. Dietrich
Mulvane
Chase County Invitational
Round 3
138
02/11
W
F 0-0 1:47
B. Heston
Oskaloosa
Chase County Invitational
Round 2
138
02/05
L
F 2-2 1:18
J. Cole
Carbondale-Santa Fe Trail
2022 Burlington JV `State` Boys
Round 5 (5 Man)
JV 12
02/05
L
F 4-0 0:57
T. Kirkby
Burlington
2022 Burlington JV `State` Boys
Round 4 (5 Man)
JV 12
02/05
W
F 8-2 1:50
E. Adams
Topeka-Washburn Rural
2022 Burlington JV `State` Boys
Round 3 (5 Man)
JV 12
02/05
W
F 2-0 0:26
E. Mayfield
Columbus
2022 Burlington JV `State` Boys
Round 1 (5 Man)
JV 12
01/22
L
DEC 8-7
G. Bowman
Douglass
2022 Eureka JV Wrestlepalooza
Round 3
134-138 A
01/21
L
DEC 10-8
A. Erne
Coffeyville
2022 Eureka JV Wrestlepalooza
Round 2
134-138 A
01/21
L
DEC 15-12
T. Noonan
Burlington
2022 Eureka JV Wrestlepalooza
Round 1
134-138 A
01/05
W
F 0-0 3:27
C. Keylon
Blue Valley Southwest
Baldwin JV Mixer
Round 4
138-A Boys
01/04
W
DEC 10-8
K. Carter
Louisburg
Baldwin JV Mixer
Round 2
138-A Boys
01/04
L
F 0-0 3:29
R. McCaskill
---
Baldwin JV Mixer
Round 1
138-A Boys
12/18
W
F 12-5 4:53
L. Altic
Pomona-West Franklin
Council Grove JV & Girls Tournament
Round 3
138A
12/17
W
F 16-3 4:21
O. Willoughby
Manhattan
Council Grove JV & Girls Tournament
Round 1
138A
12/11
L
F 2-2 0:52
K. Jackson
Holton
Santa Fe Trail JV/Girls mixer
Round 3
138A
12/11
W
F 2-0 0:42
A. Lopez
---
Santa Fe Trail JV/Girls mixer
Round 2
138A
12/10
W
DEC 7-4
S. McCormack
Abeline
Santa Fe Trail JV/Girls mixer
Round 1
138A
12/04
L
F 3-5 2:08
G. Pollak
Olathe East Boys
Emporia JV Boys and V/JV Girls
Placement Matches
M138B
12/04
W
TF 15-0 3:00
M. Daniels
McLouth Boys
Emporia JV Boys and V/JV Girls
2nd Wrestleback (8 Man)
M138B
12/04
L
F 5-2 2:49
A. Stewart
Olathe North Boys
Emporia JV Boys and V/JV Girls
Semis & 1st WB (8 Man)
M138B
12/04
W
F 12-15 3:02
M. Estes
Seaman Boys
Emporia JV Boys and V/JV Girls
Quarterfinals (8 Man)
M138B
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/07
L
F 11-1 3:52
G. Gross
St. Louis Priory School
John Burroughs Tournament
Round 7 (8 Man)
152
12/07
L
F 2-0 1:50
C. Morrison
Webster Groves
John Burroughs Tournament
Round 6 (8 Man)
152
12/07
W
DEC 11-10
C. King
Normandy Collaborative
John Burroughs Tournament
Round 4 (8 Man)
152
12/07
W
F 2-0 1:02
A. Mills
Soldan Int. Studies
John Burroughs Tournament
Round 3 (8 Man)
152
12/07
L
F 2-0 0:58
O. Beveridge
Parkway West
John Burroughs Tournament
Round 2 (8 Man)
152
12/06
L
DEC 10-4
C. Hughes
Brentwood High School
John Burroughs Tournament
Round 1 (8 Man)
152
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022