Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Gerson Carreto
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
David City
David City Public
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
L
DEC 8-1
K. Bonar
Thayer Central
Fairbury Boys Inv 2024
Quarters & 1st WB (16 Man)
150
02/02
L
TF 17-1 2:46
C. Menold
Sabetha
Fairbury Boys Inv 2024
Round 1 (16 Man)
150
02/02
L
F 2-0 1:22
B. Murdoch
Northwest
Groundhog Invite
Round 3
150
02/01
L
DEC 8-3
L. Friesen
York
Groundhog Invite
Round 1
150
01/19
L
F 2-0 0:26
A. Sundling
Crete
David City Invite 2024
Round 2
150
01/19
L
F 4-0 2:31
A. Beranek
Ashland-Greenwood
David City Invite 2024
Round 1
150
12/02
L
F 3-0 0:27
R. Niewenhuis
Chamberlain High School
O`Neill Invite
Round 3
JV150
12/02
L
F 2-0 2:47
M. Lien
Chadron
O`Neill Invite
Round 2
JV150
12/02
W
F 9-4 3:46
H. Parsons
Pierce High School
O`Neill Invite
Round 1
JV150
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/10
W
F 4-0 1:00
G. Sweet
Westridge Middle
Boone Central Middle School Invite
Placement Matches - All
141-145
12/10
W
DEC 9-2
C. Ottis
Pierce
Boone Central Middle School Invite
Round 2 - All
141-145
12/10
W
F 2-0 0:56
C. Ingebritson
Nofolk Middle School
Boone Central Middle School Invite
Round 1 - All
141-145
12/03
W
F 4-2 1:37
B. Obermeyer
Norfolk
Schuyler Middle School Invite
Round 4
145 B
12/03
W
F 2-0 0:13
C. Ingebritson
Norfolk
Schuyler Middle School Invite
Round 3
145 B
12/03
L
DEC 6-4
G. Marushak
Aquinas
Schuyler Middle School Invite
Round 2
145 B
12/03
W
F 2-4 1:49
B. Obermeyer
Norfolk
Schuyler Middle School Invite
Round 1
145 B
11/18
W
F 5-0 1:02
B. Fillipi
Crete
Crete Middle School Invite
Round 3
148-154
11/18
W
TF 18-2 3:50
I. Thomas
Meridian
Crete Middle School Invite
Round 2
148-154
11/17
L
F 5-1 1:53
A. Alyala
Schuyler
Crete Middle School Invite
Round 1
148-154
11/12
W
MD 9-0
M. Aguilera
Fillmore Central
David City Middle School Invite
Round 3
B21
11/11
L
F 6-0 2:57
G. Schmidt
Tri County
David City Middle School Invite
Round 2
B21
11/08
L
F 6-2 0:49
P. Komenda
Fillmore Central
York Middle School Invite
Round 3
B-20
11/08
W
DEC 9-7
B. Fillipi
Crete
York Middle School Invite
Round 2
B-20
11/07
L
MD 8-0
C. Heath
York
York Middle School Invite
Round 1
B-20
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022