Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Daylen Flores
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Smyrna
Smyrna Little Wrestlers
Smyrna Little Wrestles / Team
Smyrna little wrestlers
Team Smyrna
Team Smyrna Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/09
L
TF 19-3 2:35
D. Hazel
Mat Ratz Wrestling
2024 Delaware Kids State Championships
Placement (4 Man)
86
03/09
W
F 4-0 1:27
E. Santos
Northern Delaware Wrestling Ac
2024 Delaware Kids State Championships
Semis (4 Man)
86
02/04
L
M FOR 0-0
X. Lewis
Milford
Judgement Day
Semis & 1st WB (8 Man)
80
02/04
L
F 4-1 1:43
G. Youmans
The Goat House Wrestling Club
Judgement Day
Quarterfinals (8 Man)
80
11/25
W
F 2-0 0:55
S. Rinehart
Mavericks
Red Lion Kickoff Classic
Round 2 (4 Man)
80
11/25
L
DEC 6-0
E. Gill
NDWA Knights
Red Lion Kickoff Classic
Round 3 (4 Man)
80
11/25
L
DEC 3-1
A. Ybarra
Mat Ratz Wrestling
Red Lion Kickoff Classic
Round 1 (4 Man)
80
11/05
W
F 4-0 0:27
L. Frank-Archie
Dover Bandits
Halloween Havoc
Semis & 1st WB (8 Man)
80
11/05
L
F 2-0 1:17
V. Coia
Delsea
Halloween Havoc
Placement Matches (8 Man)
80
11/05
W
F 2-0 1:11
J. Fedechko
Delsea
Halloween Havoc
Quarterfinals (8 Man)
80
10/15
L
F 10-0 1:45
E. Gill
Northern Delaware Wrestling Ac
2023 Tiger Takedown
Round 3 (4 Man)
75
10/15
W
F 7-2 1:47
S. Rinehart
Mavericks
2023 Tiger Takedown
Round 1 (4 Man)
75
10/15
W
DEC 10-6
J. Burton
Rising Sun Jr Wrestling
2023 Tiger Takedown
Round 2 (4 Man)
75
09/30
L
DEC 7-0
E. Gill
Northern Delaware Wrestling Ac
2023 Back to School Open
Round 2 (3 Man)
75
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/19
L
Replay
F 5-0 0:39
E. Barskiy
Dragons RTC
Summer Nationals
Quarters & 1st WB (16 Man)
75
07/19
L
Replay
F 5-0 0:44
N. Bresadola
Brawler Elite
Summer Nationals
Round 1 (16 Man)
75
07/19
L
Replay
MD 13-0
L. Kramer
SEPA
Summer Nationals
Placement Matches (8 Man)
75/82
07/19
L
Replay
F 4-0 1:37
T. Warn
Orchard South
Summer Nationals
Round 2 (3 Man)
75
07/19
W
Replay
F 2-0 0:59
C. Berg
Howard
Summer Nationals
Round 1 (3 Man)
75
07/19
L
Replay
DEC 6-3
M. Antinori
Red Nose Wrestling
Summer Nationals
2nd Wrestleback (8 Man)
75/82
07/19
L
Replay
F 2-0 0:17
A. Coleman
Shore Thing
Summer Nationals
Semis & 1st WB (8 Man)
75/82
07/19
W
Replay
DEC 3-2
L. Kramer
SEPA
Summer Nationals
Quarterfinals (8 Man)
75/82
07/08
L
DEC 5-0
C. Mattingly
Fisheye
Tyrant Bison Open
Semis & 3rd WB (16 Man)
72
07/08
W
DEF 0-0
J. Bauer
84 Athletes
Tyrant Bison Open
2nd Wrestleback (16 Man)
72
07/08
L
F 2-0 0:21
K. Pollock
Upstate Uprising
Tyrant Bison Open
Quarters & 1st WB (16 Man)
72
03/11
L
MD 12-1
C. Delancey
Northern Delaware Wrestling Ac
2023 Delaware Kids State Championships
4th Wrestleback (16 Man)
65
03/11
L
MD 10-0
C. Swain
Henlopen Hammers
2023 Delaware Kids State Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
65
03/11
W
F 2-0 0:31
A. Radovanovic
Middletown Wrestling Club
2023 Delaware Kids State Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
65
03/11
W
F 8-0 1:35
N. Reed
Wilmington Bulldogs
2023 Delaware Kids State Championships
Round 1 (16 Man)
65
01/21
W
DEC 7-6
M. Iii
Smyrna Little Wrestlers
Judgement Day
Placement Matches (8 Man)
70
01/21
W
F 6-2 1:38
K. Snyder
Panthers
Judgement Day
Placement Matches (8 Man)
70
01/21
W
FOR 0-0
J. Distler
Smyrna
Judgement Day
2nd Wrestleback (8 Man)
70
01/21
W
F 9-0 2:35
S. Rinehart
Mavericks
Judgement Day
Semis & 1st WB (8 Man)
70
01/21
L
F 8-1 1:28
T. Warrington
Wicomico Wolverines
Judgement Day
Quarterfinals (8 Man)
70
01/21
W
DEC 6-4
S. Gillespie
Team Smyrna Wrestling Club
Judgement Day
Quarterfinals (8 Man)
70
01/15
L
DEC 4-0
Z. Aurand
Team Smyrna Wrestling Club
2023 Rough Rodney
2nd Wrestleback (8 Man)
70
01/15
W
F 8-3 2:41
G. Hughes
Seawolf
2023 Rough Rodney
Semis & 1st WB (8 Man)
70
01/15
L
DEC 8-4
I. Norman
Northern Delaware Wrestling Ac
2023 Rough Rodney
Quarterfinals (8 Man)
70
01/15
W
F 5-0 0:50
B. Hanggi
CR Young Riders
2023 Rough Rodney
Round 3 (4 Man)
70
01/15
L
DEC 4-1
A. Ybarra
Mat Ratz Wrestling
2023 Rough Rodney
Round 2 (4 Man)
70
01/15
L
DEC 7-2
C. DeLancey
Northern Delaware Wrestling Ac
2023 Rough Rodney
Round 1 (4 Man)
70
01/08
L
DEC 7-0
I. Norman
Northern Delaware Wrestling
9th Annual Camp Barnes Wrestling Classic
Round 3 (4 Man)
68
01/08
W
F 7-2 1:31
T. Fones
Jr Seahawks
9th Annual Camp Barnes Wrestling Classic
Round 2 (4 Man)
68
01/08
W
F 6-4 1:49
K. Sorrell
Queen Anne`s
9th Annual Camp Barnes Wrestling Classic
Round 1 (4 Man)
68
01/08
W
MD 10-0
O. Bergman
Headhunters
9th Annual Camp Barnes Wrestling Classic
Round 3 (3 Man)
70
01/08
W
DEC 9-3
O. Bergman
Headhunters
9th Annual Camp Barnes Wrestling Classic
Round 2 (3 Man)
70
12/18
L
Replay
F 5-0 1:00
B. Dhiman
---
Tyrant Junior Beast
Placement Matches (8 Man)
68-72
12/18
L
Replay
F 0-2 0:21
L. Anderson
SMWC Wolfpack
Tyrant Junior Beast
2nd Wrestleback (8 Man)
68-72
12/18
L
Replay
F 14-3 1:37
C. Craigie
---
Tyrant Junior Beast
Quarterfinals (8 Man)
68-72
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020