May 4-5
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
May 4-5, 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5
2024 Missouri USA FS/GR State
May 5
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
May 11, 2:00 PM UTC
Midwest Warrior Challenge
May 11, 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
May 17-19, TBD
CA Assoc Duals
May 18-19, TBD
Central Regional Championships
May 18-19, TBD
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Dupreshia Lewis
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Lil Bucs
Milford
Milford lil Bucs
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/09
L
TF 15-0 2:56
E. Gill
Northern Delaware Wrestling Ac
2024 Delaware Kids State Championships
Round 3 (3 Man)
80
02/10
W
F 5-0 0:46
B. Ingram
Dover Bandits
King of the Forest
Placement Matches (8 Man)
80
02/10
W
MD 18-6
B. DeLacy
Mcdonald Wrestling
King of the Forest
Placement Matches (8 Man)
80
02/10
L
F 13-1 2:49
E. Gill
Northern Delaware Wrestling Ac
King of the Forest
Semis & 1st WB (8 Man)
80
02/10
W
F 10-4 1:22
R. Poliquin
CR youth riders
King of the Forest
Semis & 1st WB (8 Man)
80
02/04
W
F 2-0 0:20
C. Billig
Caesar Rodney
Judgement Day
Placement Matches (8 Man)
85
02/04
L
MD 10-2
A. Ybarra
Mat Ratz Wrestling
Judgement Day
Placement Matches (8 Man)
80
02/04
W
F 2-0 0:28
T. Maxwell
HeadHunters Wrestling Club
Judgement Day
2nd Wrestleback (8 Man)
85
02/04
W
F 2-0 0:36
J. Hewes
Smyrna Little Wrestlers
Judgement Day
2nd Wrestleback (8 Man)
80
02/04
L
TF 17-1 2:23
J. Jr
Henlopen Hammers
Judgement Day
Semis & 1st WB (8 Man)
85
02/04
W
M FOR 0-0
D. Flores
Smyrna Little Wrestlers
Judgement Day
Semis & 1st WB (8 Man)
80
02/04
W
F 2-0 0:11
S. Smith
Laurel Wrestling club
Judgement Day
Quarterfinals (8 Man)
85
02/04
L
DEC 5-4
A. Ybarra
Mat Ratz Wrestling
Judgement Day
Quarterfinals (8 Man)
80
01/28
L
F 2-0 2:34
D. Brown
Pennsville Wrestling
2nd Annual Battlefield Classic
2nd Wrestleback (8 Man)
80
01/27
W
DEC 4-3
S. Rinehart
Mavericks Wrestling
2nd Annual Battlefield Classic
Semis & 1st WB (8 Man)
80
01/27
L
F 8-3 2:54
E. Coello
Severna Park Green Hornets
2nd Annual Battlefield Classic
Quarterfinals (8 Man)
80
01/27
W
F 5-0 0:32
R. Poliquin
CR Young Riders
2nd Annual Battlefield Classic
Placement Matches (8 Man)
80
01/27
W
F 2-0 0:21
W. Ury
Boonton
2nd Annual Battlefield Classic
Semis & 1st WB (8 Man)
80
01/27
W
F 2-0 0:22
I. Combs
Kent County Junior Wrestling
2nd Annual Battlefield Classic
Quarterfinals (8 Man)
80
01/15
L
F 6-1 2:45
G. Riley
Delaware Northern Knights
2024 Rough Rodney
Placement Matches (8 Man)
85
01/14
W
F 2-0 0:56
C. Lowe
Smyrna Little Wrestlers
2024 Rough Rodney
2nd Wrestleback (8 Man)
85
01/14
W
F 2-0 0:33
E. Santos
Delaware Northern Knights
2024 Rough Rodney
Round 2 (4 Man)
80
01/14
L
TF 15-0 1:54
D. Hazel
Mat Ratz Wrestling
2024 Rough Rodney
Semis & 1st WB (8 Man)
85
01/14
L
DEC 10-5
A. Ybarra
Mat Ratz Wrestling
2024 Rough Rodney
Round 3 (4 Man)
80
01/14
L
TF 15-0 2:25
J. Haddock
Henlopen Hammers
2024 Rough Rodney
Round 1 (4 Man)
80
01/14
W
F 2-0 0:26
N. Smith
dover bandits
2024 Rough Rodney
Quarterfinals (8 Man)
85
01/06
W
DEC 6-4
A. Ybarra
Mat Ratz Wrestling
10th Camp Barnes Wrestling Classic
Round 3 (4 Man)
80
01/06
L
TF 16-1 2:19
E. Gill
Northern Delaware Wrestling Ac
10th Camp Barnes Wrestling Classic
Round 2 (4 Man)
80
01/06
L
F 11-0 1:54
J. Jr
Henlopen Hammers
10th Camp Barnes Wrestling Classic
Round 1 (4 Man)
80
01/06
W
F 1-2 1:45
K. Henderson
Lake forest
10th Camp Barnes Wrestling Classic
Round 2 (3 Man)
78
01/06
W
F 7-0 1:19
E. Kuster
Millsboro middle school
10th Camp Barnes Wrestling Classic
Round 3 (3 Man)
78
12/31
L
F 10-3 2:41
T. Lacey
Pasadena Panthers
New Year`s Brawl
Semis & 3rd WB (16 Man)
82
12/31
W
F 2-0 0:20
W. Duncanson
Golden RIng Wrestling
New Year`s Brawl
2nd Wrestleback (16 Man)
82
12/31
L
F 6-0 2:19
C. Hodo
Warhawks Wrestling
New Year`s Brawl
Quarters & 1st WB (16 Man)
82
12/31
W
DEC 13-11 SV
S. Diienno
Wilmington Bulldogs
New Year`s Brawl
Round 1 (16 Man)
82
12/10
L
DEC 6-1
A. Morgan
Pursuit Wrestling Club
Buccaneer Holiday Classic
2nd Wrestleback (8 Man)
80
12/10
L
F 4-1 0:58
E. Gill
Northern Delaware Wrestling
Buccaneer Holiday Classic
Quarterfinals (8 Man)
80
12/02
L
MD 13-1
D. Flores
Smyrna Little Wrestlers
2023 Smyrna Little Wrestlers Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
80
12/02
L
F 2-0 0:46
E. Gill
Northern DE Wrestling Academy
2023 Smyrna Little Wrestlers Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
80
12/02
W
F 2-0 0:16
C. Iii
Smyrna Little Wrestlers
2023 Smyrna Little Wrestlers Tournament
Quarterfinals (8 Man)
80
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/11
L
F 2-0 0:40
J. Spennato
Wilmington Bulldogs
2023 Delaware Kids State Championships
2nd Wrestleback (8 Man)
75
03/11
L
F 2-0 0:15
E. McDonough
Seawolf
2023 Delaware Kids State Championships
Semis & 1st WB (8 Man)
75
01/08
W
DEC 12-8
C. Jestice
Henlopen Hammers
9th Annual Camp Barnes Wrestling Classic
Round 4 (5 Man)
75
01/08
W
F 3-4 0:34
A. Young
Sussex Central
9th Annual Camp Barnes Wrestling Classic
Round 3 (5 Man)
75
01/08
W
F 5-1 1:55
B. Barlow
Cape Takedown Club
9th Annual Camp Barnes Wrestling Classic
Round 2 (5 Man)
75
01/08
W
DEC 8-3
J. Reynolds
Smyrna
9th Annual Camp Barnes Wrestling Classic
Round 1 (5 Man)
75
Related Content
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021