Today · 6:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5, TBD
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4-5, 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
May 4-5, 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
May 4, 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
May 4-5, 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
May 4-5, 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
May 5, 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Padraig Brady
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Demolition Wrestling Club
Demolition wrestling club
Gotcha
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
W
F 2-0 1:33
T. Wirth
Lemont Bears
2024 IL Kids Future Finalist
Round 5 (6 Man)
66-71
02/03
W
F 8-0 1:39
H. Blake
Mustang WC
2024 IL Kids Future Finalist
Round 4 (6 Man)
66-71
02/03
L
DEC 4-2 SV
A. Cid
Toss Em Up Wrestling Academy
2024 IL Kids Future Finalist
Round 3
66-71
02/03
W
MD 12-4
K. White
Urbana Tigers Wrestling Club
2024 IL Kids Future Finalist
Round 2
66-71
02/03
W
DEC 2-0
B. Edmond
Southside Outlaws Wrestling Cl
2024 IL Kids Future Finalist
Round 1
66-71
01/27
W
MD 14-0
N. Caputo
nWo Wrestling Club
2024 Boneyard Bash Girls/Beginners/8u & 10u ELITE
Final Round
65-66
01/27
W
DEC 1-0
B. Edmond
Southside Outlaws
2024 Boneyard Bash Girls/Beginners/8u & 10u ELITE
Round 2
65-66
01/27
W
DEC 7-3
K. Mullen
McHenry Wrestling Club
2024 Boneyard Bash Girls/Beginners/8u & 10u ELITE
Round 1
65-66
12/31
W
F 5-0 0:41
R. Wikierak
SCN
Cadet Classic @ Marmion Academy
Round 3 (4 Man)
66-74
12/31
W
DEC 4-0
A. Cid
Toss Em Up Wrestling Academy
Cadet Classic @ Marmion Academy
Round 2 (4 Man)
66-74
12/31
W
DEC 4-2 SV
N. Andronic
Rochelle Wrestling Club
Cadet Classic @ Marmion Academy
Round 1 (4 Man)
66-74
12/26
W
F 8-0 2:45
J. Guisinger
Tinley Park Bulldogs
Reindeer Rumble-Naperville WC
Round 2
66-68
12/26
W
F 2-0 0:40
K. Hughes
Naperville WC
Reindeer Rumble-Naperville WC
Round 1
66-68
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/07
L
Replay
F 9-2 2:33
O. Umlauf
Dakota Boyz
Rumble Individual
Placement Matches (8 Man)
60
07/07
W
Replay
DEC 4-2
M. Maren
Mat Demon
Rumble Individual
2nd Wrestleback (8 Man)
60
07/07
W
Replay
F 4-0 0:44
C. Holbrook
Mat Psycho
Rumble Individual
Semis & 1st WB (8 Man)
60
07/07
L
Replay
DEC 6-0
O. Umlauf
Dakota Boyz
Rumble Individual
Quarterfinals (8 Man)
60
01/29
W
DEC 4-2 SV
E. Poss
Yorkville Wrestling Club
Batavia Classic Wrestling Tournament
Placement (4 Man)
57-60
01/29
W
DEC 3-1
A. Schaffer
Izzy Style Wrestling
Batavia Classic Wrestling Tournament
Semis (4 Man)
57-60
01/22
W
FOR 0-0
A. Barron
Will County Warriors
Battle of the Plains
Round 3 (4 Man)
59-61
01/22
W
F 2-0 1:44
E. Wright
THUNDER
Battle of the Plains
Round 2 (4 Man)
59-61
01/22
W
TF 16-0 3:00
B. O`Brien
Lil` Coalers
Battle of the Plains
Round 1 (4 Man)
59-61
01/08
W
DEC 4-3
M. Borrego
Pontiac Wrestling Club
Crushing Christmas Classic-Coal City
Round 3 (4 Man)
58-60
01/08
W
MD 8-0
M. Salinas
Falcon Youth Wrestling Club
Crushing Christmas Classic-Coal City
Round 2 (4 Man)
58-60
01/08
W
F 2-0 0:21
W. Seidel
TIGER TOWN TANGLERS
Crushing Christmas Classic-Coal City
Round 1 (4 Man)
58-60
12/31
W
DEC 3-2
E. Poss
Yorkville WC
Cadet Classic-Fitz Academy
Round 2 (4 Man)
57-59
12/31
W
F 9-2 2:10
M. Potts
Fox Lake Wrestling Club
Cadet Classic-Fitz Academy
Round 1 (4 Man)
57-59
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022