May 2-3, 6:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5, TBD
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Tomorrow · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Tomorrow · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Tomorrow · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Tomorrow · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Tomorrow · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Tomorrow · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Tomorrow · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Tomorrow · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
May 5, 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Anthony Schaffer
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Izzy Style
Izzy Style Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
W
F 8-0 1:26
E. Huff
Rochelle Wrestling Club
2024 St. Charles-Battle for the Shield
Round 3
66-66
02/04
W
F 7-0 1:23
G. Lukensmeyer
Batavia
2024 St. Charles-Battle for the Shield
Round 2
66-66
02/04
L
F 2-0 0:23
L. Projansky
Built by Brunson
2024 St. Charles-Battle for the Shield
Round 1
66-66
01/21
W
F 2-0 0:22
A. Stubitsch
Blackhawk Wrestling Club
Batavia Classic Wrestling Tournament
Placement Matches (8 Man)
61-65
01/21
W
F 4-0 0:39
R. Patel
Mat Rat
Batavia Classic Wrestling Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
61-65
01/21
L
F 7-5 2:41
K. Cullen
Cory Clark Wrestling Club
Batavia Classic Wrestling Tournament
Quarterfinals (8 Man)
61-65
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/29
L
F 6-1 1:17
B. Baum
SCN Youth Wrestling
Batavia Classic Wrestling Tournament
Placement (4 Man)
57-60
01/29
L
DEC 3-1
P. Brady
Demolition Wrestling Club
Batavia Classic Wrestling Tournament
Semis (4 Man)
57-60
01/22
W
F 2-0 0:50
A. Robelo
Scorpion WC
Derrick Munos Invitational
Round 3 (4 Man)
58-60
01/22
W
MD 14-0
E. Datz
---
Derrick Munos Invitational
Round 2 (4 Man)
58-60
01/22
W
F 2-0 0:25
K. Meier
Streator Wrestling Club
Derrick Munos Invitational
Round 1 (4 Man)
58-60
01/08
W
DEC 6-4
M. Malinowski
Team 312
2023 Bob Jahn Memorial
Round 2
59-63
01/08
W
F 5-6 1:44
L. Opels
Arlington Cardinals
2023 Bob Jahn Memorial
Round 1
59-63
12/31
W
F 7-1 2:47
N. Caputo
nWo Wrestling Club
Betty Martinez Memorial Tournament
Round 2
58-59
12/31
L
MD 8-0
M. Fangerow
LWWC
Betty Martinez Memorial Tournament
Round 1
58-59
12/18
W
DEC 10-4
K. Raines
Sandwich Little Indians W.C.
Yorkville Fighting Foxes Invitational
Placement Matches (8 Man)
55-60
12/18
W
F 10-2 2:41
D. Strode
Demolition Wrestling Club
Yorkville Fighting Foxes Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
55-60
12/18
L
DEC 7-4
B. Retterer
Yorkville Wrestling Club
Yorkville Fighting Foxes Invitational
Quarterfinals (8 Man)
55-60
12/04
L
DEC 12-10
M. Malinowski
312
Jr. Patriot Revolution Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
55-60
12/04
L
DEC 5-0
A. Ragona
Brunson
Jr. Patriot Revolution Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
55-60
12/04
W
F 12-7 1:46
M. Potts
Fox Lake Wrestling Club
Jr. Patriot Revolution Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
55-60
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022