Today · 6:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5, TBD
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4-5, 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
May 4-5, 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
May 4, 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
May 4-5, 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
May 4-5, 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
May 5, 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Mason Potts
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
DEC 4-0
L. Projansky
Built By Brunson
2024 Wilbur Borrero Classic
Round 3 (4 Man)
64-68
02/11
W
MD 15-2
R. Katterhagen
B.A.M. Training Center
2024 Wilbur Borrero Classic
Round 2 (4 Man)
64-68
02/11
W
F 4-2 0:46
A. Edwards
Evanston School of Wrestling
2024 Wilbur Borrero Classic
Round 1 (4 Man)
64-68
02/03
W
DEC 7-2
D. Strode
Demolition wrestling club
2024 IL Kids Future Finalist
Round 5 (6 Man)
63-66
02/03
W
DEC 6-2
A. Samanich
Lockport Junior Porters WC
2024 IL Kids Future Finalist
Round 4 (6 Man)
63-66
02/03
L
F 12-0 2:25
L. Projansky
Built by Brunson
2024 IL Kids Future Finalist
Round 3
63-66
02/03
W
F 17-11 3:00
A. Perez
Southside Outlaws Wrestling Cl
2024 IL Kids Future Finalist
Round 2
63-66
02/03
W
MD 12-4
Z. Caputo
nWo Wrestling Club
2024 IL Kids Future Finalist
Round 1
63-66
01/27
W
F 2-0 0:23
M. Merlo
Tinley Park Bulldogs WC
2024 Boneyard Bash Girls/Beginners/8u & 10u ELITE
Final Round
63-64
01/27
W
F 9-1 2:21
J. Schrempf
Brawlers Wrestling Club
2024 Boneyard Bash Girls/Beginners/8u & 10u ELITE
Round 2
63-64
01/27
W
F 5-0 0:58
A. Perez
Southside Outlaws
2024 Boneyard Bash Girls/Beginners/8u & 10u ELITE
Round 1
63-64
01/07
L
DEC 8-3
D. Leon
Tribe WC
THE Midwest Classic 2024
Semis & 3rd WB (16 Man)
64
01/07
W
DEC 10-6
C. Bell
Frankfort Wildcats Wrestling
THE Midwest Classic 2024
2nd Wrestleback (16 Man)
64
01/07
L
F 6-0 3:56
C. Babcock
St. Charles WC
THE Midwest Classic 2024
Round 1 (16 Man)
64
12/31
W
DEC 13-7
N. Caputo
nWo
Cadet Classic @ Marmion Academy
Round 3 (4 Man)
60-63 A
12/31
W
F 7-0 2:33
V. Jimenez
Crystal lake Wizards
Cadet Classic @ Marmion Academy
Round 2 (4 Man)
60-63 A
12/31
W
F 18-0 2:55
A. Eib
Demolition Wrestling Club
Cadet Classic @ Marmion Academy
Round 1 (4 Man)
60-63 A
12/17
L
DEC 16-9
D. Becker
Built By Brunson
Joe Tholl Sr. ELITE/OPEN 2023
2nd Wrestleback (16 Man)
64
12/17
W
TF 16-1 2:15
K. Keller
Crystal Lake Wizards Wrestling
Joe Tholl Sr. ELITE/OPEN 2023
Quarters & 1st WB (16 Man)
64
12/17
L
DEC 4-0
D. Pappalas
Mustang WC
Joe Tholl Sr. ELITE/OPEN 2023
Round 1 (16 Man)
64
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/31
L
MD 19-6
E. Poss
Yorkville WC
Cadet Classic-Fitz Academy
Round 3 (4 Man)
57-59
12/31
W
DEC 14-9
L. Santiago
Fox Valley Wrestling Club
Cadet Classic-Fitz Academy
Round 2 (4 Man)
57-59
12/31
L
F 9-2 2:10
P. Brady
Demolition Wrestling Club
Cadet Classic-Fitz Academy
Round 1 (4 Man)
57-59
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022