Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 5:00 PM UTC
US Open Wrestling Championships
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
North Region MAWA Championships
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
Ohio Tournament of Champions
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
Poseidon
Apr 27, 2:00 PM UTC
2024 Jet Ironman
May 2-3, 4:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Folkstyle Champio
May 4, TBD
ISWA Freestyle State
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4-5, 12:30 PM UTC
Ultimate Club Girls Freestyle Duals
May 4-5, 1:00 PM UTC
MN/USA 6U-16U, Junior, Girls State FS/GR
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Nathaniel Williams
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2020-2021
Team Name
Dowling Catholic
Florida
Gladiator
Gladiator Wrestling Club
SOUTH DADE / Gladiator Wrestli
Somerset Academy
South Dade
South Dade Gladiators
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
L
Replay
DEC 7-2
G. Tellez
Southwest Miami
FHSAA State Championships
---
126 3A
03/01
W
Replay
DEC 7-3
D. Duany
Lake Brantley Hs
FHSAA State Championships
---
126 3A
02/29
W
Replay
F 8-0 3:24
Y. Walsh
Palm Harbor University
FHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
126 3A
02/16
L
DEC 9-4
G. Tellez
Southwest Miami
FHSAA 3A D16
1st Place Match
126
02/15
W
MD 12-2
D. Imbert
Coral Gables
FHSAA 3A D16
Semifinals
126
02/15
W
F 10-0 3:56
E. Estrada
Miami Southridge Hs
FHSAA 3A D16
Quarterfinals
126
02/02
W
F 2-1 2:00
B. Mansito
Barbara Goleman
2024 GMAC Championships
Round 2 Champ & WB (32 Man)
126
02/02
W
F 2-0 0:20
S. Hernandez
Miami Carol City Senior
2024 GMAC Championships
Round 1 (32 Man)
126
01/19
L
F 5-0 1:06
R. Reed
Waukee Northwest
Dowling Catholic @ Waukee Northwest
Round 1
---
12/15
L
F 2-0 0:19
G. Nicoletto
Ankeny Centennial
Dowling Catholic @ Ankeny Centennial
Round 1
138
12/15
W
DEC 6-3
E. Burns
Ankeny Centennial
Dowling Catholic @ Ankeny Centennial
Round 1
138
11/11
L
DEC 3-1 SV
J. Solis
Somerset
Gladiator Fall Brawl
Round 5 (5 Man)
V 132
11/11
W
F 7-1 1:22
D. Navarro
Wrestling University-FL
Gladiator Fall Brawl
Round 4 (5 Man)
V 132
11/11
W
F 2-0 1:01
A. Claxon
Flanagan Falcons Wrestling Clu
Gladiator Fall Brawl
Round 2 (5 Man)
V 132
11/11
W
F 12-4 1:40
J. Rodriguez
Colosseum wrestling
Gladiator Fall Brawl
Round 1 (5 Man)
V 132
09/30
L
Replay
DEC 4-2
S. Dominguez
Detroit Catholic Central
2023 Grappler Fall Classic
wb b
125
09/30
L
Replay
MD 15-5
J. Crapps
Roundtree WA
2023 Grappler Fall Classic
champ round
125
09/30
W
Replay
TF 19-3 5:46
B. Davis
Team Donahoe
2023 Grappler Fall Classic
champ rd1
125
09/09
L
Replay
DEC 6-2
D. Smith
Eagle Empire
2023 Florida Super 32 Early Entry
10th Wrestleback (128 Man)
132
09/09
W
Replay
DEC 5-3
T. Stallings
Flagler Wrestling Club
2023 Florida Super 32 Early Entry
Semis & 9th WB (128 Man)
132
09/09
W
Replay
DEC 12-7
K. Gallo
Zca
2023 Florida Super 32 Early Entry
8th Wrestleback (128 Man)
132
09/09
L
Replay
DEC 7-5 SV
Y. Marinis
Caveman
2023 Florida Super 32 Early Entry
Quarters & 7th WB (128 Man)
132
09/09
W
Replay
MD 21-7
R. Crum
Wellington
2023 Florida Super 32 Early Entry
Round 5 Champ & WB (128 Man)
132
09/09
W
Replay
TF 19-4 3:51
J. Rodriguez
Lakewood ranch
2023 Florida Super 32 Early Entry
Round 4 Champ & WB (128 Man)
132
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/21
W
Replay
MD 15-6
A. Odell
Golden Bears
2023 AAU Scholastic Duals
Round 3 (16 Team)
126
06/21
W
Replay
F 2-0 0:25
E. McFeely
Yuligan
2023 AAU Scholastic Duals
Round 4 (6 Team)
126
06/21
W
Replay
F 7-1 1:39
S. Tillman
Montana Laurel
2023 AAU Scholastic Duals
Round 3 (6 Team)
126
06/21
W
Replay
TF 18-3 2:52
D. Mikesell
Montana Senior
2023 AAU Scholastic Duals
Round 1 (16 Team)
126
06/21
W
Replay
F 5-0 1:10
T. Mascarelli
Funky Monkey
2023 AAU Scholastic Duals
Round 2 (16 Team)
126
06/21
W
Replay
F 7-1 1:19
C. Munn
Rootstown Raiders
2023 AAU Scholastic Duals
Placement Matches (16 Team)
126
06/21
W
Replay
F 11-5 3:57
T. Thaxton
Wakulla
2023 AAU Scholastic Duals
Round 5 (6 Team)
126
06/21
W
Replay
F 15-1 2:32
H. Fritz
PECO Boys
2023 AAU Scholastic Duals
Round 4 (16 Team)
126
06/21
W
Replay
F 9-2 2:53
J. Frousher
Oregon Clay Wrestling
2023 AAU Scholastic Duals
Round 1 (6 Team)
126
02/25
W
DEC 9-3
J. Montero
Doral Academy
FHSAA 3A R4
1st place Match
126
02/25
W
DEC 7-5
A. Sanchez
Columbus
FHSAA 3A R4
Saturday R5 Semis
126
02/24
W
F 2-0 0:30
S. Lopez
Miami Coral Park
FHSAA 3A R4
Friday R2a Quarters
126
02/24
W
F 19-5 4:33
D. Yagerman
Nova
FHSAA 3A R4
Friday R1
126
09/10
L
Replay
DEC 6-2
R. Cominsky
Southwest Miami
2022 Florida Super 32 Early Entry
Semis & 7th WB (64 Man)
120
09/10
W
Replay
DEC 6-3
E. Martinez
Attack
2022 Florida Super 32 Early Entry
6th Wrestleback (64 Man)
120
09/10
W
Replay
MD 13-3
L. Williams
Brandon High School
2022 Florida Super 32 Early Entry
Quarters & 5th WB (64 Man)
120
09/10
W
Replay
DEC 6-4
A. O`dell
---
2022 Florida Super 32 Early Entry
4th Wrestleback (64 Man)
120
09/10
L
Replay
DEC 6-2
S. Marvel
---
2022 Florida Super 32 Early Entry
Round 4 Champ & WB (64 Man)
120
09/10
W
Replay
MD 14-1
J. Zena
Alpha
2022 Florida Super 32 Early Entry
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
120
09/10
W
Replay
DEC 2-0
W. Sanford
Camden
2022 Florida Super 32 Early Entry
Round 1 (64 Man)
120
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/08
W
FOR 0-0
D. Kreb
Boys Ranch
Hereford Rumble 2022
Round 9
106
01/08
L
F 4-6 4:57
D. Ennis
Pampa
Hereford Rumble 2022
Round 7
106
01/08
L
F 2-0 1:28
N. Gandara
Clint Horizon
Hereford Rumble 2022
Round 6
106
01/08
L
MD 12-1
G. Flaherty
---
Hereford Rumble 2022
Round 5
106
01/07
L
F 2-0 0:50
A. Espinoza
Caprock
Hereford Rumble 2022
Round 3
106
01/07
L
F 2-0 0:59
A. Woodard
Bushland
Hereford Rumble 2022
Round 2
106
12/28
L
Replay
DEC 1-0
R. Lermer
Jesuit
2021 Knockout Christmas Classic
Placement Matches (64 Man)
113
12/28
W
Replay
F 2-0 1:36
G. Ortiz
Jensen Beach
2021 Knockout Christmas Classic
Consi Round 8
113
12/28
L
Replay
MD 12-4
T. Washburn
Palmetto Ridge H.S.
2021 Knockout Christmas Classic
Semis
113
12/27
W
Replay
DEC 4-2
T. Nguyen
Columbus
2021 Knockout Christmas Classic
Quarters
113
12/27
W
Replay
DEC 2-1
T. Giere
Thompson HS
2021 Knockout Christmas Classic
Round of 16
113
12/27
W
Replay
F 8-0 2:58
C. Johnson
Manatee
2021 Knockout Christmas Classic
Round of 32
113
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/22
W
Replay
F 2-0 1:00
D. Pento
New Hampshire
Spartancombat.com / Frank E. Rader Southeast Regionals
3rd Place
119 lbs
05/22
W
Replay
DEC 7-0
P. Jax
706 Wrestling
Spartancombat.com / Frank E. Rader Southeast Regionals
Consi-Semis
119 lbs
05/22
L
Replay
F 2-0 2:35
S. Spaulding
---
Spartancombat.com / Frank E. Rader Southeast Regionals
Semi-Finals
119 lbs
05/22
W
Replay
TF 15-0 3:11
K. Goodman
Georgia
Spartancombat.com / Frank E. Rader Southeast Regionals
Quarter-Finals
119 lbs
Related Content
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
2023-2024 Season Defense Soap Highlights
Jan 22, 2024
The Bader Show
Apr 14, 2021