Mar 23-Dec 31, 6:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-3, 4:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
May 4-5, TBD
USAWKS FRECO State
May 4-5, TBD
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:30 PM UTC
Ultimate Club Girls Freestyle Duals
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4-5, 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
May 4, 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
May 4-5, 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
May 4-5, 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Daniel Navarro
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Archbishop McCarthy
Archbishop Mccarthy Hs
Downers Grove (South)
Hillcreast
Hillcrest
Wrestling University
Wrestling University-FL
Wrestling university
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
Replay
DEC 4-3
M. Hernadez
Channel Islands
CIF SS Girls Ford Masters Wrestling Meet
4th Wrestleback (16 Man)
140
02/17
L
Replay
F 2-2 5:57
Y. Sanchez
Santa Ana
CIF SS Girls Ford Masters Wrestling Meet
Semis & 3rd WB (16 Man)
140
02/17
W
Replay
F 2-0 1:06
H. Mohammad
Irvine
CIF SS Girls Ford Masters Wrestling Meet
Quarters & 1st WB (16 Man)
140
02/17
W
F 0-0
E. Garrett
Corona Del Mar
CIF SS Girls Ford Masters Wrestling Meet
Round 1 (16 Man)
140
02/10
L
Replay
F 10-0 2:55
F. Bartoszek
Northview
CIF SS Girls Individuals Northern Div
Medals
140
02/10
W
Replay
F 5-3 4:56
G. Lopez
Peninsula
CIF SS Girls Individuals Northern Div
Semis & Round of 8
140
02/09
W
Replay
F 2-0 0:25
A. Jeha
Canyon
CIF SS Girls Individuals Northern Div
Quarters & Round of 16
140
02/09
W
Replay
F 8-2 3:54
D. Nunez
Montebello
CIF SS Girls Individuals Northern Div
Round 2
140
02/09
W
Replay
F 2-2 0:40
J. Villegas
El Monte
CIF SS Girls Individuals Northern Div
Round 1
140
02/03
L
F 4-1 1:22
R. Milian
Suwannee
Braves Invitational
Consi round 2 (32 Man)
128
02/02
L
F 13-4 3:41
T. Trinh
Kathleen
Braves Invitational
Round 1 (32 Man)
128
01/27
L
MD 8-0
A. Magadan
Glen Ellyn (Glenbard West)
West Suburban JV Conference
Placement Matches (16 Man)
126
01/27
W
F 2-0 1:48
J. Fulco
Villa Park (Willowbrook)
West Suburban JV Conference
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
01/27
L
DEC 5-1
B. Berner
Elmhurst (York)
West Suburban JV Conference
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/26
L
F 8-3 3:37
D.
Berwyn-Cicero (Morton)
Berwyn-Cicero (Morton) @ Downers Grove (South)
Round 1
132
01/13
L
F 5-0 4:40
D. Zherka
Aubrey Rogers
Jack Staples Duals
Round 5 (10 Team)
126
01/13
W
DEC 6-4
V. Sigmond
Naples
Jack Staples Duals
Round 1 (10 Team)
126
01/13
W
F 3-2 2:52
C. Soto
Immokalee
Jack Staples Duals
Round 3 (10 Team)
126
01/13
L
F 2-0 1:12
R. Rodriguez
Christopher Columbus H S
Jack Staples Duals
Placement
126
01/11
L
DEC 11-5
Y. O`Farrill
Mater Academy
FHSAA regional duals 2a R4 south
Round 1
126
01/05
L
F 2-2 4:25
E. England
Port St Lucie
Cradle Cancer Invitational 2024
Round 2 Champ & WB (32 Man)
126
01/05
L
DEC 6-3
F. Frank
Okeechobee
Cradle Cancer Invitational 2024
Round 1 (32 Man)
126
12/30
L
F 2-0 2:31
M. Mahmoud
Oswego (H.S.)
Oswego East JV Boys-ALL LEVELS Girls Wrestling
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
12/30
L
F 2-0 1:02
B. Walker
Elmhurst (York)
Oswego East JV Boys-ALL LEVELS Girls Wrestling
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
12/07
L
F 5-0 2:25
Q. Brownlee
Miramar
Miramar @ Archbishop Mccarthy Hs
Round 1
126
12/01
L
F 2-1 2:16
J. Bravo
Doral Academy
2023 H-Town Throwdown
Round 2 Champ & WB (32 Man)
126
12/01
L
F 12-7 3:44
L. Mendoza
Miami Senior High School
2023 H-Town Throwdown
Round 1 (32 Man)
126
11/30
L
F 4-4 3:23
S. Jurado
Belen Jesuit Preparatory School
Archbishop McCarthy vs Belen Jesuit
Round 1
126
11/25
L
F 6-1 3:53
J. Gonzalez
Bad Bay WC
49th SeaHorse Open
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
11/24
L
F 2-2 0:52
L. Barreda
Youth Impact Center
49th SeaHorse Open
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
11/11
L
F 7-1 1:22
N. Williams
Gladiator Wrestling Club
Gladiator Fall Brawl
Round 4 (5 Man)
V 132
11/11
W
F 1-2 0:49
J. Rodriguez
Colosseum wrestling
Gladiator Fall Brawl
Round 3 (5 Man)
V 132
11/11
L
F 6-0 1:07
J. Solis
Somerset
Gladiator Fall Brawl
Round 2 (5 Man)
V 132
11/11
L
DEC 9-3
A. Claxon
Flanagan Falcons Wrestling Clu
Gladiator Fall Brawl
Round 1 (5 Man)
V 132
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/29
L
F 2-0 0:46
S. Sinclair
Western MatCats
Somerset Spring Bash 3
Round 3 (4 Man)
132-138
04/29
L
F 2-0 1:07
A. Lewis
Wrestling University
Somerset Spring Bash 3
Round 2 (4 Man)
132-138
04/29
L
F 5-2 2:08
D. Pham
Ranger Wrestling
Somerset Spring Bash 3
Round 1 (4 Man)
132-138
02/10
L
Replay
DEC 10-3
P. Bhatt
Troy
CIF SS Girls Individuals Northern Div
Quarters & Round of 16
137
02/10
W
Replay
F 4-0 1:13
K. Perez
South El Monte
CIF SS Girls Individuals Northern Div
Conso Round WB
137
02/10
L
Replay
MD 14-5
A. Dillalon
Mark Keppel
CIF SS Girls Individuals Northern Div
Round 2
137
01/27
L
F 11-4 1:46
Z. Bozman
Cypress Lake
Colby Singletary Memorial Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
120
01/27
L
F 12-2 1:12
L. Acevedo
South Dade
Colby Singletary Memorial Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
120
01/27
W
F 7-7 2:53
L. Adolphe
Immokalee
Colby Singletary Memorial Invitational
Round 1 (32 Man)
120
01/21
L
F 3-2 1:45
K. Rojas
La Habra
Ayala Women`s Wrestling Invitational
4th Wrestleback (64 Man)
131
01/21
W
F 5-0 2:13
E. Alvarez
Roosevelt
Ayala Women`s Wrestling Invitational
Round 4 Champ & WB (64 Man)
131
01/21
W
F 3-6 3:42
E. McVey
Yucaipa
Ayala Women`s Wrestling Invitational
2nd Wrestleback (64 Man)
131
01/20
L
F 10-3 3:33
P. Kircher
Murrieta Valley
Ayala Women`s Wrestling Invitational
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
131
01/14
L
DEC 5-2
M. Marquez
Walnut
Dick Morris `Big Kahuna` Girls Memorial
Round 4
131
01/14
L
F 2-0 0:33
S. Pina
Porterville
Dick Morris `Big Kahuna` Girls Memorial
Round 3
131
01/14
W
F 2-1 0:20
A. Pimental
Paloma Valley
Dick Morris `Big Kahuna` Girls Memorial
Round 2
131
01/14
W
F 1-2 3:05
A. Flexen
Marina
Dick Morris `Big Kahuna` Girls Memorial
Round 1 (32 Man)
131
11/12
L
F 2-0 0:33
J. Gutierrez
---
Somerset Fall Brawl 3
Round 5 (5 Man)
V 126
11/12
L
F 14-2 2:14
D. Imbert
Stoneman Douglas High School
Somerset Fall Brawl 3
Round 4 (5 Man)
V 126
11/12
L
F 2-0 0:36
L. Pellegrini
Stoneman Douglas High School
Somerset Fall Brawl 3
Round 3 (5 Man)
V 126
11/12
L
F 8-5 1:27
G. Tellez
Eagle Empire
Somerset Fall Brawl 3
Round 2 (5 Man)
V 126
Related Content
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
The Bader Show
Apr 14, 2021
2023-24 Ohio State Wrestling
Dec 13, 2023
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023