Today · 12:00 PM UTC
War At The Shore
Today · 1:00 PM UTC
Heartland National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Today · 2:00 PM UTC
Midwest Classic Nationals
Today · 9:00 PM UTC
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Today · 10:30 PM UTC
Journeymen World Classic Duals
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Wolf Classic Kickoff
Tomorrow · 1:30 PM UTC
Coppell Spring Jam
Tomorrow · 4:00 PM UTC
2024 SCC Women`s Wrestling Open
Tomorrow · 7:00 PM UTC
2024 Pittsburgh Wrestling Classic
Apr 4-7, 5:30 PM UTC
NYWA MN Youth State
Apr 4-7, 11:00 PM UTC
Reno Worlds
Apr 5-7, 6:30 AM UTC
European Qualifiers
Apr 5-7, 12:00 PM UTC
NHSCA High School Nationals
Apr 5-7, 1:00 PM UTC
U15, U17 & U19 Canadian Wrestling Champ
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
brycen warren
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2019-2020
Team Name
Lemon Bay
Lemon Bay High
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
L
Replay
TF 16-0 3:50
B. Boehm
Suwannee
FHSAA State Championships
5th Place (16 Man)
1A 126
03/04
L
Replay
MD 10-2
E. Tran
Mater Lakes Academy
FHSAA State Championships
4th WB (16 Man)
1A 126
03/03
W
Replay
DEC 6-4
P. Pineiro
Astronaut
FHSAA State Championships
3rd WB (16 Man)
1A 126
03/03
W
Replay
MD 13-3
D. Mytial
Gateway (Fort Myers)
FHSAA State Championships
2nd WB (16 Man)
1A 126
03/03
L
Replay
TF 16-1 4:58
R. Mooney
Jensen Beach
FHSAA State Championships
Quarters (16 Man)
1A 126
03/02
W
Replay
DEC 5-3
K. Hunter
Tenoroc Senior HS
FHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
1A 126
01/21
W
F 10-0 2:16
A. Labash
Oasis Charter HS
SFCA Scramble
Round 6 (12 Man)
126B
01/21
W
F 11-2 5:07
K. Mann
LaBelle
SFCA Scramble
Round 4 (12 Man)
126B
01/21
W
F 2-0 0:56
A. Caviston
Lemon Bay
SFCA Scramble
Round 3 (12 Man)
126B
01/21
W
F 2-0 0:35
T. Simmons
Evangelical Christian School
SFCA Scramble
Round 2 (12 Man)
126B
01/12
W
F 2-0 0:50
N. Pyburn
First Baptist (Naples)
FHSAA 1A Region 3 Duals
Finals (4 Team)
126
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
L
Replay
DEC 6-2
K. Hunter
Tenoroc
FHSAA State Championships
7th Place (16 Man)
1A 126
03/04
L
Replay
DEC 5-4
M. Medina
Bishop Moore
FHSAA State Championships
3rd WB (16 Man)
1A 126
03/04
W
Replay
DEC 4-2
A. Dicks
Satellite
FHSAA State Championships
2nd WB (16 Man)
1A 126
03/04
W
Replay
DEC 3-1
C. Kubatzke
Fernandina Beach
FHSAA State Championships
1st WB (16 Man)
1A 126
03/03
L
Replay
MD 10-2
J. Dobbs
Jensen Beach
FHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
1A 126
02/12
L
F 2-0 1:49
T. Maple
Zephyrhills Christian
Bidwell Memorial IBT
Placement Matches (16 Man)
126
02/12
W
DEC 5-2
M. Charelus
Lely
Bidwell Memorial IBT
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
02/12
W
F 6-0 6:00
D. Suchy
Bonita Springs
Bidwell Memorial IBT
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
02/05
W
TF 15-0 4:00
E. BARNES
Manatee B
Southeast High School Duals
Round 2 (4 Team)
126
02/05
W
F 4-2 2:47
W. Loynd
Lakewood Ranch High
Southeast High School Duals
Placement (4 Team)
126
02/05
W
F 2-0 0:48
J. TOWNS
Manatee
Southeast High School Duals
Semis (4 Team)
126
02/05
W
F 10-0 2:44
N. Bailey
Mulberry High
Southeast High School Duals
Round 3 (4 Team)
126
01/21
W
Replay
F 12-0 2:48
J. Campos
---
FHSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
126
01/21
L
Replay
MD 9-0
G. Ivey
Clay
FHSAA State Dual Championships
Semifinals (8 Team)
126
01/08
W
DEC 2-0
K. Clifton
Oasis
SFCA SCRAMBLE
Round 5
B126
01/08
W
F 5-0 5:18
D. Mytial
Gateway
SFCA SCRAMBLE
Round 4
B126
01/08
W
F 6-0 5:18
D. Suchy
Bonita Springs
SFCA SCRAMBLE
Round 3
B126
01/08
W
F 12-4 4:53
J. Smith
Vero Beach
SFCA SCRAMBLE
Round 2
B126
01/08
W
F 12-1 3:22
F. Delva
Bonita Springs
SFCA SCRAMBLE
Round 1
B126
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
L
DEC 5-1
T. Rodier
Hernando
FHSAA State Championships
1st WB (16 Man)
1A 120
03/05
L
F 2-0 0:52
R. Hatchman
Wakulla
FHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
1A 120
02/27
L
F 4-1 2:16
Y. Guy
McKeel
FHSAA 1A R3
Placement Matches
120
02/27
W
MD 11-2
D. Drew
Bonita Springs
FHSAA 1A R3
Round 5 (consi semis)
120
02/27
W
DEC 6-2
L. Francis
Admiral Farragut
FHSAA 1A R3
Round 4 (semis and WB)
120
02/26
W
F 5-0 3:00
A. Leme
Anclote
FHSAA 1A R3
Round 3 (16 man)
120
02/26
L
F 11-0 3:27
A. Prunoske
Clearwater Central Catholic
FHSAA 1A R3
Round 2 (quarters and WB)
120
02/26
W
FOR 0-0
S. Lieder
Lake Placid
FHSAA 1A R3
Round 1 (16 Man)
120
01/30
L
DEC 3-0
C. Castinado
Weeki Wachee
2nd Annual Massung IBT
Placement Matches (10 Man)
120
01/30
W
FOR 0-0
E. Rodriguez
Avon Park
2nd Annual Massung IBT
Round 5 (10 Man)
120
01/30
W
DEC 5-1
A. Smallwood
Bloomingdale High
2nd Annual Massung IBT
Round 4 (10 Man)
120
01/30
L
MD 12-1
F. Font
Strawberry Crest
2nd Annual Massung IBT
Round 2 (10 Man)
120
12/19
L
MD 19-5
d. smith
River Ridge
Corey Hill Memorial
1st & 3rd (16 Man)
120
12/19
W
F 2-0 5:27
T. Grogan
Land O Lakes
Corey Hill Memorial
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
12/18
W
F 10-2 3:26
d. deshaine
River Ridge
Corey Hill Memorial
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
12/12
L
MD 14-2
D. Paull
Charlotte
Captain Archer Varsity Memorial Classic
Placement Matches (16 Man)
120
12/12
L
F 4-0 0:55
N. Honhart
Sarasota
Captain Archer Varsity Memorial Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
12/12
W
F 4-8 4:44
J. Dougherty
Cape Coral
Captain Archer Varsity Memorial Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/29
L
MD 8-0
G. Nolan
Tampa Prep
FHSAA 1A R3
Round 5 (consi semis)
106
02/29
L
F 2-0 0:46
D. Santos
Berkeley Prep
FHSAA 1A R3
Round 4 (semis and WB)
106
02/28
W
F 2-0 3:26
S. Dangle
Mulberry
FHSAA 1A R3
Round 2 (quarters and WB)
106
02/28
W
MD 17-6
H. Pinto
Dunedin
FHSAA 1A R3
Round 1 (16 Man)
106
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Takedown Of The Week
Nov 8, 2023
2023-24 Nebraska Wrestling
Nov 8, 2023
2023-24 Cornell Wrestling
Nov 1, 2023