Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Today · 12:00 PM UTC
War At The Shore
Today · 1:00 PM UTC
Heartland National Duals
Today · 2:00 PM UTC
Midwest Classic Nationals
Today · 9:00 PM UTC
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Today · 10:30 PM UTC
Journeymen World Classic Duals
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Wolf Classic Kickoff
Tomorrow · 1:30 PM UTC
Coppell Spring Jam
Tomorrow · 4:00 PM UTC
2024 SCC Women`s Wrestling Open
Tomorrow · 7:00 PM UTC
2024 Pittsburgh Wrestling Classic
Apr 4-7, 5:30 PM UTC
NYWA MN Youth State
Apr 4-7, 11:00 PM UTC
Reno Worlds
Apr 5-7, 6:30 AM UTC
European Qualifiers
Apr 5-7, 12:00 PM UTC
NHSCA High School Nationals
Apr 5-7, 1:00 PM UTC
U15, U17 & U19 Canadian Wrestling Champ
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Asher Forman
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
F 2-0 0:34
K. Clifton
Oasis
FHSAA 1A R3
Round 5 (consi semis)
126
02/26
W
F 2-2 1:36
M. Giserman
Gateway (Fort Myers)
FHSAA 1A R3
Round 4 (semis and WB)
126
02/26
W
F 2-0 1:25
B. Bobick
First Baptist (Naples)
FHSAA 1A R3
Round 3 (16 man)
126
02/25
L
F 4-1 1:22
A. Partida
Bayshore
FHSAA 1A R3
Round 2 (quarters and WB)
126
02/25
W
F 11-15 4:46
D. Suchy
Bonita Springs
FHSAA 1A R3
Round 1 (16 Man)
126
02/19
L
F 0-0 3:00
T. Maple
Zephyrhills Christian
FHSAA 1A D10
Placements
126
02/19
W
F 0-0 1:00
A. Marchese
Bell Creek
FHSAA 1A D10
Round 4 (Semis and WB3)
126
02/05
L
F 15-7 3:38
J. Kumprey
Citrus
Braves Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
128
02/04
L
F 10-2 2:46
M. Medina
Bishop Moore
Braves Invitational
Round 2 Champ
128
01/29
L
F 8-5 3:34
I. Sharipov
Osceola (Kissimmee)
Live Greco
WB--Quarters
120
01/29
L
TF 19-2 2:38
R. Cominsky
---
Live Greco
Round 1 (16 Man)
120
01/15
W
F 0-0 0:10
C. Williams
La Belle
MARAUDER SCRAMBLE
Round 9 (10 Man)
126
01/15
W
F 0-0 0:49
C. Dupuis
Countryside
MARAUDER SCRAMBLE
Round 8 (10 Man)
126
01/15
L
F 0-0 0:19
K. Cartagena
Countryside
MARAUDER SCRAMBLE
Round 7 (10 Man)
126
01/15
W
F 0-0 1:19
A. Czerwonka
---
MARAUDER SCRAMBLE
Round 6 (10 Man)
126
01/15
W
F 0-0 0:25
K. Acuna
La Belle
MARAUDER SCRAMBLE
Round 5 (10 Man)
126
01/15
L
F 0-0 2:31
B. Warren
---
MARAUDER SCRAMBLE
Round 4 (10 Man)
126
01/15
W
F 0-0 0:19
T. Cheng
Countryside
MARAUDER SCRAMBLE
Round 3 (10 Man)
126
01/14
L
TF 26-9
T. Burbank
Tarpon Springs
MARAUDER SCRAMBLE
Round 2 (10 Man)
126
01/14
W
F 0-0 0:13
A. Fisher
Bell Creek
MARAUDER SCRAMBLE
Round 1 (10 Man)
126
12/18
L
F 7-0 1:26
C. Orozco
Bell Creek
2021 Bradenton Battle
Placement (16 Man)
132
12/18
L
DEC 12-5
D. Drummond
Sarasota
2021 Bradenton Battle
Semis & WB (16 Man)
132
12/18
L
F 5-0 1:00
J. Brady
Lemon Bay
2021 Bradenton Battle
Quarters & WB (16 Man)
132
12/18
W
F 4-0 0:26
J. Debordes
First Baptist (Naples)
2021 Bradenton Battle
Round 3 (16 Man)
132
12/18
W
F 6-6 3:17
T. Rodriguez
Lakewood Ranch Sr Hs
2021 Bradenton Battle
Round 2 (16 Man)
132
12/18
L
F 8-3 3:23
B. Jones
---
2021 Bradenton Battle
Round 1 (16 Man)
132
12/03
W
F 0-0 1:00
J. Smith
Zephyrhills
Hillsborough - Pasco Duals
Round 1 (4 Team)
138
12/03
W
MD 18-9
R. Hermosillo
Spoto
Hillsborough - Pasco Duals
Round 3 (4 Team)
132
12/03
W
F 0-0 1:00
O. Santiagio
King H.S.
Hillsborough - Pasco Duals
Round 3 (4 Team)
138
12/03
L
F 0-0 1:00
C. Orozco
Bell Creek
Hillsborough - Pasco Duals
Round 2 (4 Team)
138
12/03
W
F 0-0 0:26
I. Fonseca
Wiregrass Ranch H.S.
Hillsborough - Pasco Duals
Round 2 (4 Team)
132
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/16
L
F 0-6 3:23
A. DUNN
Largo
Private School Challenge 2021
Placement
126
01/16
W
F 2-0 0:33
A. Garcia
Berkeley Prep School
Private School Challenge 2021
Semis & WB
126
01/16
L
F 2-0 1:05
M. Borrelli
Admiral Farragut Academy
Private School Challenge 2021
Quarters & WB
126
01/16
W
F 6-3 1:30
A. Marchese
Bell Creek
Private School Challenge 2021
Round 4 (12 Man)
126
01/16
L
F 4-0 1:10
J. Hartsikov
Lemon Bay
Private School Challenge 2021
Round 3 (12 Man)
126
01/16
W
F 4-5 2:24
N. Salzberg
Foundation Christian Academy
Private School Challenge 2021
Round 2 (12 Man)
126
01/15
L
F 4-0 0:32
R. Pierri
Countryside
Private School Challenge 2021
Round 1 (12 Man)
126
01/09
W
F 5-7 2:22
G. Culler
Dunedin
1A District 9 Duals @ D1 Wrestling Academy
Round 2 (3 Team)
126
01/09
L
F 2-0 0:16
J. Garcia
---
1A District 9 Duals @ D1 Wrestling Academy
Round 3 (3 Team)
126
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Takedown Of The Week
Nov 8, 2023
2023-24 Nebraska Wrestling
Nov 8, 2023
2023-24 Cornell Wrestling
Nov 1, 2023