Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brodey Lewis
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Alber Athletics
Alber Athletics/FTW
Askren Wrestling Academy
Milton
Parkview Albany Youth Wrestling
Parkview Youth Wrestling
Parkview youth wrestling
WI
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
W
F 14-1 4:11
C. Peterson
MGM Silver Spartans
Parkview-Albany Youth Wrestling Tournament
Round 4
85-95
02/25
W
F 14-1 3:38
B. Seitz
Edgerton
Parkview-Albany Youth Wrestling Tournament
Round 2
85-95
02/18
W
DEC 7-0
M. Mau
RT Elite
2024 Sugar River Raider Rumble
round 5
82-88
02/18
W
DEC 4-0
D. Kren
Crass Trained
2024 Sugar River Raider Rumble
round 3
82-88
02/18
W
DEC 3-2
P. Karl
Crass Trained
2024 Sugar River Raider Rumble
round 2
82-88
02/11
W
F 5-0 1:29
C. Bardenwerper
Watertown Youth Wrestling Club
2024 Dodgeland Youth Tournament
Round 3 (3 Man)
83-87
02/11
W
F 9-1 1:08
L. Rand
JJ`s Club Wrestling
2024 Dodgeland Youth Tournament
Round 2 (3 Man)
83-87
02/04
W
DEC 7-0
R. Valvano
Tribe Wrestling Club
2024 St. Charles-Battle for the Shield
Round 3
78-86
02/04
W
F 5-1 1:00
B. Samples
Fox Valley WC
2024 St. Charles-Battle for the Shield
Round 2
78-86
02/04
W
F 6-1 2:19
J. Katterhagen
B.A.M. Training Center
2024 St. Charles-Battle for the Shield
Round 1
78-86
01/21
W
MD 11-1
A. Harcus
Belmont-Platteville
2024 Gavin Breadon Wrestling Tourney
Round 4
78-87
01/21
W
F 2-0 0:32
B. Seitz
Edgerton
2024 Gavin Breadon Wrestling Tourney
Round 3
78-87
01/21
W
F 10-1 1:53
J. Morse
Sauk Valley Wrestling Club
2024 Gavin Breadon Wrestling Tourney
Round 2
78-87
01/20
W
MD 13-0
B. Engel
B.A.M. Training Center
Bird Azarian Memorial Tournament
Round 5
85-93
01/14
W
DEC 5-2
H. Hughes
Big Game Wrestling Club
PNL Iowa Winter Regional
Finals
83-87
01/14
W
DEC 5-1
M. Bird
Izzy Style Wrestling
PNL Iowa Winter Regional
Round 4
83-87
01/14
L
DEC 6-4
A. Kallal
Pinnacle Wrestling Club
PNL Iowa Winter Regional
Round 3
83-87
01/14
W
DEC 5-0
A. Osgood
Big Game Wrestling Club
PNL Iowa Winter Regional
Round 2
83-87
01/14
L
DEC 2-0
H. Hughes
Big Game Wrestling Club
PNL Iowa Winter Regional
Round 1
83-87
01/07
W
DEC 1-0
R. Valvano
Tribe WC
THE Midwest Classic 2024
Placement Matches (32 Man)
84
01/07
W
DEC 7-1
L. Gonzalez
Force ELITE
THE Midwest Classic 2024
6th Wrestleback (32 Man)
84
01/07
W
DEC 8-6
T. Diduch
Alber Athletics
THE Midwest Classic 2024
Semis & 5th WB (32 Man)
84
01/07
W
F 15-4 1:23
V. Gomez
Elite Athletic Club
THE Midwest Classic 2024
4th Wrestleback (32 Man)
84
01/07
L
DEC 7-6
R. Valvano
Tribe WC
THE Midwest Classic 2024
Quarters & 3rd WB (32 Man)
84
01/07
W
DEC 10-5
K. Richardson
Lincoln Way WC
THE Midwest Classic 2024
Round 2 Champ & WB (32 Man)
84
12/23
W
M FOR 0-0
I. Neitzel
Askren Wrestling Academy
Andy Heine Memorial Tournament
Round 3
82-87
12/23
W
M FOR 0-0
A. Serrano
Ringers
Andy Heine Memorial Tournament
Round 2
82-87
12/23
W
DEC 8-3
K. Mueller
Team Nazar
Andy Heine Memorial Tournament
Round 1
82-87
12/10
W
MD 17-6
J. Schramm
Sarbacker wrestling
Evansville Youth Tournament 2023
Round 3
84-89
12/10
W
F 5-1 1:36
W. Quinn
Parkview Albany Youth Wrestling
Evansville Youth Tournament 2023
Round 2
84-89
12/02
W
MD 15-4
J. Hellman
USA Mat Club
Cedar Valley Winter Classic Individual
Round 3
84-89
12/02
W
MD 9-0
D. McDaniel
Greater Heights Wrestling
Cedar Valley Winter Classic Individual
Round 2
84-89
12/02
W
MD 16-2
J. Bailey
Mollitium Wrestling Club
Cedar Valley Winter Classic Individual
Round 1
84-89
10/29
L
Replay
DEC 2-1
F. Jimeno
Katy Area Wrestling Club
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R9 - WB (128, 64, 32, & 8)
83
10/29
W
Replay
DEC 3-0
L. Peraza
Gladiator Wrestling
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
Round 8.2 Cons
83
10/29
W
Replay
MD 13-0
C. Runnels
Honey Badger Wrestling Club
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R7 - WB (128, 64, & 32)
83
10/28
L
Replay
F 3-2 3:59
C. Bagdonas
Perrysburg Wrestling Club
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R6 - Champ & WB (128, 64, 32, & 16)
83
10/28
W
Replay
F 12-0 1:49
L. Pochinski
Sebolt Wrestling Academy
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
83
10/28
W
F 2-0
D. Masters
Powerhouse Wrestling Club
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R2
83
10/21
W
DEC 7-0
J. Medina
Bolingbrook Junior Raiders Wre
2023 WI Wrestle Fall Open
Placement Matches (8 Man)
85
10/21
W
F 4-1 2:18
A. Glauser
Fox Lake Wrestling Club
2023 WI Wrestle Fall Open
Semis & 1st WB (8 Man)
85
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/29
W
Replay
TF 17-2 4:30
B. Atkins
Indian Springs
Summer States Individual
Round 1 (Best of 3)
80/90
07/29
W
Replay
DEC 2-0 SV
T. Sage
Linden
Summer States Individual
Quarterfinals (8 Man)
85
07/01
W
Replay
DEC 5-1
C. Corcoran
Lincoln Way Wrestling Club
Midwest Nationals
Placement
80-90
07/01
W
Replay
DEC 4-0
J. Medina
Bolingbrook Jr. Raiders
Midwest Nationals
Consi. Semi`s
80-90
07/01
W
Replay
DEC 5-0
C. Whitehead
Alber Athletics
Midwest Nationals
Semi`s
80-90
07/01
W
Replay
F 2-0 1:00
C. Crihfield
Republic West
Midwest Nationals
Round 3
80-90
07/01
L
Replay
F 8-0 2:56
J. Carver
Delta Wrestling Club
Midwest Nationals
Round 2
80-90
07/01
W
Replay
DEC 1-0
L. Near
nWo Wrestling Club
Midwest Nationals
Round 1
80-90
06/18
W
F 7-1 1:58
G. Koepke
Port Washington Piranha Wrestl
ROCKET RUMBLE - Under The Lights!
Round 5
80-86
06/18
W
DEC 3-0
M. Rabczak
Alber Athletics
ROCKET RUMBLE - Under The Lights!
Round 4
80-86
06/18
W
TF 21-4 3:00
R. Longdin
O2S
ROCKET RUMBLE - Under The Lights!
Round 3
80-86
06/17
W
DEC 9-3
C. Becker
St. Croix Central
ROCKET RUMBLE - Under The Lights!
Round 2
80-86
04/15
L
DEF 6-0 2:13
G. Bowden
Askren Wrestling Academy
Gladiator Nationals Folkstyle
round 4
84-92
04/15
W
F 9-0 4:44
J. Alvarez
Ringers
Gladiator Nationals Folkstyle
round 2
84-92
04/04
W
MD 14-1
C. Vanderwerff
B.A.M. Training Center
Bird Azarian Memorial Tournament
Round 3
85-93
04/04
W
DEC 1-0
L. Cherry
B.A.M. Training Center
Bird Azarian Memorial Tournament
Round 2
85-93
04/04
W
DEC 2-0
L. Bell
B.A.M. Training Center
Bird Azarian Memorial Tournament
Round 1
85-93
04/01
W
DEC 9-9
J. Marth
Ringers
Franklin Spring Classic-Greco/Oldtimers
Finals (2 Man)
80-87
04/01
W
TF 8-0 1:00
A. Wensing
Askren Wrestling Academy
Franklin Spring Classic-Greco/Oldtimers
Finals (2 Man)
74-80A
04/01
W
TF 8-0 1:00
A. Wensing
Askren Wrestling Academy
Franklin Spring Classic-Greco/Oldtimers
Finals (2 Man)
74-80
01/28
W
MD 9-1
C. Seifert
Askren Wrestling Academy
Fear the Bird Wrestling Tournament
Round 4
75-83
01/28
W
F 20-4 3:00
C. Weirich
Marengo Youth Wrestling
Fear the Bird Wrestling Tournament
Round 3 (5 Man)
75-83
01/28
W
TF 17-2 2:57
C. Peterson
Cambridge Wrestling Club
Fear the Bird Wrestling Tournament
Round 2
75-83
01/28
W
TF 17-2 2:52
R. Clapier
Oak Creek Attack
Fear the Bird Wrestling Tournament
Round 1
75-83
01/07
L
MD 9-1
C. Hatchell
Southside Outlaws
THE Midwest Classic
Semis & 5th WB (32 Man)
74
01/07
L
FOR 0-0
L. Kissane
Tinley Park Bulldogs WC
THE Midwest Classic
Placement Matches (32 Man)
74
01/07
L
FOR 0-0
A. DAlie
Ringers
THE Midwest Classic
6th Wrestleback (32 Man)
74
01/07
W
TF 18-3 4:17
J. Munn
Lincoln-Way Wrestling Club
THE Midwest Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
74
01/07
W
DEC 6-0
A. DAlie
Ringers
THE Midwest Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
74
01/07
W
F 0-0 1:12
T. Quarles
Elite Atletic Club
THE Midwest Classic
Round 1 (32 Man)
74
10/30
L
Replay
MD 11-0
C. Bratt
OK
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
3rd -7th Place Matches
77
10/30
L
Replay
DEC 5-0
W. Alves
MT
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R10.2 - WB
77
10/30
W
Replay
DEC 3-1 SV
G. Brough
OH
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R9 - WB (128, 64, 32, & 8)
77
10/30
W
Replay
DEC 3-0
C. Gray
MO
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
Round 8.2 Cons
77
10/30
W
Replay
MD 12-3
H. Wichman
NE
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R7 - WB (128, 64, & 32)
77
10/29
W
Replay
DEC 7-4
U. Courter
IA
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R6 - Champ & WB (128, 64, 32, & 16)
77
10/29
L
Replay
DEC 4-2 SV
R. Mikolyzk
MN
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
77
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024