Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Barrett Blomquist
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Menomonie
Menomonie Mustangs
Menomonie Wrestling
Menomonie Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
W
F 4-0 1:55
W. Nevela
Bad River
Turtle Lake/Clayton Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
67-70
02/04
W
TF 17-1 2:57
I. Hammond
Shell Lake
Turtle Lake/Clayton Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
67-70
02/04
W
F 7-0 1:16
W. Lock
Turtle Lake/Clayton
Turtle Lake/Clayton Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
67-70
01/28
L
MD 14-2
C. Crabb
Ladysmith Youth Wrestling
Menomonie Whitetail Youth Challenge
Round 5
69-72
01/28
W
DEC 10-3
J. Romanofsky
Elk Mound
Menomonie Whitetail Youth Challenge
Round 3
69-72
01/28
L
MD 9-0
M. Sebion
Baldwin-Woodville
Menomonie Whitetail Youth Challenge
Round 2
69-72
01/20
W
DEC 5-4
B. Sutliff
Boyceville
Bloomer/Colfax Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
69-70
01/20
L
DEC 4-1
J. Franck
Mauston TALONS
Bloomer/Colfax Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
69-70
01/20
W
F 2-0 0:12
E. Munoz
Elk Mound
Bloomer/Colfax Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
69-70
01/13
W
DEC 10-6
H. Schneider
Clear Lake
Boyceville WrestleRAMA
Placement Matches (8 Man)
65-69
01/13
W
DEC 6-5
B. Gunderson
Baldwin-Woodville
Boyceville WrestleRAMA
Semis & 1st WB (8 Man)
65-69
01/13
W
F 4-0 0:21
J. Waltemath
SVE
Boyceville WrestleRAMA
Quarterfinals (8 Man)
65-69
01/07
L
TF 17-1 2:52
D. Erickson
Cadott
Cadott Youth Wrestling
Round 3 (4 Man)
69-71
01/07
L
F 4-5 0:58
J. Abramczak
Thorp wrestling club
Cadott Youth Wrestling
Round 2 (4 Man)
69-71
01/07
L
F 7-0 2:29
L. Johnson
Hudson
Cadott Youth Wrestling
Round 1 (4 Man)
69-71
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
W
F 2-0 0:27
O. Lee
Cameron
Cameron Youth Tournament
Round 4
60-65
02/11
L
DEC 6-3
E. Schaaf
Chetek-Weyerhaeuser
Cameron Youth Tournament
Round 3
60-65
02/11
L
DEC 5-4
R. Mosay
Unity Eagles Youth Wrestling
Cameron Youth Tournament
Round 2
60-65
01/29
W
TF 16-0 2:13
L. Anderson
Bloomer/Colfax
Menomonie Whitetail Youth Challenge
Round 4
60-62
01/29
W
MD 13-2
E. Dulon
Hudson
Menomonie Whitetail Youth Challenge
Round 3
60-62
01/29
W
FOR 0-0
J. Doornink
Baldwin-Woodville
Menomonie Whitetail Youth Challenge
Round 2
60-62
01/14
L
F 4-1 1:55
C. Dahm
Hudson
Boyceville Wrestlerama
Round 3 (4 Man)
60-63
01/14
W
DEC 6-5
J. Romanofsky
Elk Mound
Boyceville Wrestlerama
Round 2 (4 Man)
60-63
01/14
W
F 5-0 0:27
A. Bettendorf
Boyceville
Boyceville Wrestlerama
Round 1 (4 Man)
60-63
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024