Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Lucas Johnson
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
W
F 2-0 0:29
J. Felten
Rosemount
**FULL - Prescott Border Battle - FULL**
Round 5
68-69
03/02
L
DEC 6-0
M. Rivard
Anoka Youth Wrestling
**FULL - Prescott Border Battle - FULL**
Round 3
68-69
03/02
W
F 2-4 2:24
K. Havard
Hastings wrestling club
**FULL - Prescott Border Battle - FULL**
Round 2
68-69
02/18
W
F 11-2 2:24
A. Lunn
BigWater
32nd Annual Osceola Youth Tournament
Round 5
68-69
02/18
L
DEC 7-2
M. Strom
Osceola
32nd Annual Osceola Youth Tournament
Round 3
68-69
02/18
L
DEC 6-5
N. Tippett
Lakeland wrestling club
32nd Annual Osceola Youth Tournament
Round 2
68-69
02/11
W
F 2-0 2:21
S. Gowen
St Croix Falls
New Richmond Tiger Tussle
Round 5
64-69 B
02/11
L
F 4-0 1:32
J. McDermott
Osceola
New Richmond Tiger Tussle
Round 3
64-69 B
02/11
L
F 2-2 3:39
J. Cassellius
Boyceville Bulldogs
New Richmond Tiger Tussle
Round 2
64-69 B
02/03
L
F 4-0 1:33
R. Commerford
Summit Wrestling Academy
FULL - Hudson Youth Tournament - FULL
Round 5
68-69
02/03
W
DEC 9-4
N. Bowe
MARS
FULL - Hudson Youth Tournament - FULL
Round 3
68-69
02/03
L
DEC 5-4
L. Clausen
Osceola Chieftains
FULL - Hudson Youth Tournament - FULL
Round 2
68-69
01/28
W
F 7-0 1:33
N. Bowe
MARS
Menomonie Whitetail Youth Challenge
Round 5
67-69
01/28
W
F 5-4 2:50
C. Jako
Rice Lake
Menomonie Whitetail Youth Challenge
Round 3
67-69
01/28
W
F 3-2 2:47
L. Gregg
SVE
Menomonie Whitetail Youth Challenge
Round 2
67-69
01/07
L
F 2-0 0:33
J. Abramczak
Thorp wrestling club
Cadott Youth Wrestling
Round 3 (4 Man)
69-71
01/07
L
F 10-3 1:41
D. Erickson
Cadott
Cadott Youth Wrestling
Round 2 (4 Man)
69-71
01/07
W
F 7-0 2:29
B. Blomquist
Menomonie Wrestling Club
Cadott Youth Wrestling
Round 1 (4 Man)
69-71
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
W
F 2-0 0:11
D. Hoen
Unity Eagles
2023 Hudson Youth Wrestling Tournament
Round 5
67-71
02/04
W
MD 14-2
T. Weeks
New Richmond
2023 Hudson Youth Wrestling Tournament
Round 3
67-71
02/04
W
F 5-0 0:27
R. Paulson
New Richmond
2023 Hudson Youth Wrestling Tournament
Round 2
67-71
01/29
W
F 8-0 0:52
D. McNaughton
Menomonie
Menomonie Whitetail Youth Challenge
Round 4
62-68
01/29
W
F 12-0 1:20
M. Smith
Baldwin-Woodville
Menomonie Whitetail Youth Challenge
Round 3
62-68
01/29
L
F 14-4 2:37
E. McMahon
Elk Mound
Menomonie Whitetail Youth Challenge
Round 2
62-68
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022