Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Sean Larkin
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
(Chicago) St. Rita
Beat the Streets
Beat the Streets Chicago-Midway
Beat the Streets-Chicago
Chicago (St. Rita)
IL
Illinois
St. Rita
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
W
Replay
DEC 9-7
P. Cox
Washington
IHSA Boys Individual State Finals
Placement Matches (16 Man)
2A 144
02/17
W
Replay
DEC 3-1
K. Bateman
Mattoon
IHSA Boys Individual State Finals
Semis & 3rd WB (16 Man)
2A 144
02/16
W
Replay
DEC 5-4
P. Mullen
Elmhurst (IC Catholic)
IHSA Boys Individual State Finals
Quarters & 1st WB (16 Man)
2A 144
02/15
W
Replay
MD 9-0
N. Herrin
Bethalto (Civic Memorial)
IHSA Boys Individual State Finals
Round 1 (16 Man)
2A 144
02/10
W
MD 12-2
J. Gonzalez
Riverside (R.-Brookfield)
IHSA 2A Sectional @ Darien (Hinsdale South)
1st Place
144
02/10
W
F 3-2 1:37
A. Rudman
Lemont (H.S.)
IHSA 2A Sectional @ Darien (Hinsdale South)
Semis
144
02/10
W
F 8-0 0:55
W. Hoevker
Midlothian (Bremen)
IHSA 2A Sectional @ Darien (Hinsdale South)
Quarters & 1st WB (16 Man)
144
02/03
W
DEC 8-1
J. O`Connor
Chicago (Brother Rice)
IHSA 2A Regional @ Evergreen Park
Placement Matches
144
02/03
W
F 7-0 2:26
J. Green
Chicago (Noble/Comer)
IHSA 2A Regional @ Evergreen Park
Semis and WB3
144
02/01
W
DEC 7-0
j. oconnor
Chicago (Brother Rice)
CCL Duals @ Br. Rice
Round 1
144
01/20
L
DEC 8-6
A. Hobson
Marmion Academy
Chicago Catholic League Championships Vr
1st place matches
144
01/20
W
MD 12-1
N. Sanchez
(Chicago) St Ignatius College Prep
Chicago Catholic League Championships Vr
Semis and WBs ALL
144
01/20
W
DEC 3-2
J. Acuna
(Chicago) Mt Carmel
Chicago Catholic League Championships Vr
Quarterfinals ALL & WB (16 man ONLY)
144
01/20
W
F 11-1 2:00
L. Wais-Montoya
(Lombard) Montini Catholic
Chicago Catholic League Championships Vr
Round 1 (16 Man)
144
01/19
W
F 0-0 1:16
C. Mucha
Chicago (Lane)
Chicago (St. Rita) @ Chicago (Lane)
Round 1
144
01/18
W
F 2-0 1:30
M. Cannon
Chicago (De La Salle)
CCL Duals @ Br. Rice
Round 1
144
10/28
L
Replay
DEC 8-2
E. Schroeder
Aviators Wrestling
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
3rd -7th Place Matches
144
10/28
L
Replay
DEC 5-2
G. Gallardo
Mustang Wrestling Club
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R10.2 - WB
144
10/28
W
Replay
DEC 5-3
N. Valenzuela
Church Boyz Wrestling Club
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R9 - WB (128, 64, 32, & 8)
144
10/28
W
Replay
DEC 4-2
C. Dummer
Askren Wrestling Academy
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
Round 8.2 Cons
144
10/28
W
Replay
MD 14-0
B. Dorshorst
Askren Wrestling Academy
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R7 - WB (128, 64, & 32)
144
10/28
L
Replay
F 2-2 2:34
B. Smith
Threestyle Wrestling Of Oklahoma
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R6 - Champ & WB (128, 64, 32, & 16)
144
10/28
W
Replay
DEC 8-4
A. Piatt
Guerrilla Wrestling Academy
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
144
10/27
W
Replay
DEC 5-0
V. Costabilo
Victory School of Wrestling
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R2
144
10/14
W
DEC 4-2
A. Huck
Izzy Style
2023 Beat the Streets PreSeason Folkstyle Classic
1st & 3rd (16 Man)
144
10/14
W
MD 13-3
R. Arceo
Izzy Style
2023 Beat the Streets PreSeason Folkstyle Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
144
10/14
W
TF 21-4 4:06
C. Mccluskey
Suplex wrestling club
2023 Beat the Streets PreSeason Folkstyle Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
144
10/14
W
F 5-5 5:43
O. Walker
Izzy Style
2023 Beat the Streets PreSeason Folkstyle Classic
Round 1 (16 Man)
144
10/01
W
Replay
DEC 2-1
E. Roe
Beaverton
2023 Grappler Fall Classic
placements
145
10/01
W
DEC 6-2
R. Minden
All American TC
2023 Grappler Fall Classic
cons semi
145
10/01
W
Replay
DEC 5-0
J. Kosza
Wellington
2023 Grappler Fall Classic
semi
145
10/01
W
TF 16-0 3:27
A. Delgado
Summit Wrestling
2023 Grappler Fall Classic
wb c
145
10/01
W
F 2-0 1:00
D. Lynch
Region WA
2023 Grappler Fall Classic
quarters
145
10/01
W
DEC 3-0
N. Benore
Unattached
2023 Grappler Fall Classic
wb b
145
10/01
W
F 2-0 1:21
L. Campbell
Lake Gibson HS
2023 Grappler Fall Classic
champ round
145
10/01
W
F 6-2 1:47
B. Hansen
Michigan West WC
2023 Grappler Fall Classic
2nd Wrestleback (64 Man)
145
10/01
L
Replay
F 1-2 2:00
M. Butler
Wave WC
2023 Grappler Fall Classic
champ rd1
145
10/01
W
Replay
F 8-0 1:23
C. Mallett
Oregon Clay
2023 Grappler Fall Classic
Round 1 (64 Man)
145
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/18
L
Replay
VPO1 17-10
D. Gorman
Georgia
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 64 #2
138 lbs
07/17
W
Replay
VSU 11-0 1:39
J. Agnew
Kansas
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 64 #1
138 lbs
07/17
L
Replay
VSU1 16-5 4:13
B. Fielding
Ohio
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 128
138 lbs
05/21
W
Replay
TF 8-0 1:02
J. Boone
IN
2023 USAW Central Regional Champ - GR
Placement
138
05/21
W
Replay
TF 9-0 1:27
L. Beasley
TN
2023 USAW Central Regional Champ - GR
Round 9
138
05/21
W
Replay
F 6-0 0:58
H. Pletscher
MI
2023 USAW Central Regional Champ - GR
Round 8 SF
138
05/21
W
Replay
DEC 11-5
W. Hinton
OH
2023 USAW Central Regional Champ - GR
Round 7
138
05/21
L
Replay
F 4-0 0:56
J. Johnston
OH
2023 USAW Central Regional Champ - GR
Round 6 QF
138
05/21
W
Replay
TF 10-2 1:57
C. Leeman
IN
2023 USAW Central Regional Champ - GR
Round 4
138
04/23
L
DEC 19-17
J. Frazier
Maritime Wrestling Academy
2023 IL Freestyle Club Cup
Round 1 (16 Team)
138
01/21
L
FOR 0-0
B. Kelly
Marmion Academy
Chicago Catholic League Championships Vr
1st place matches
132
01/21
W
DEC 3-2
P. Zimmer
Loyola Academy
Chicago Catholic League Championships Vr
Semis and WBs ALL
132
01/21
W
DEC 7-0
M. Perez
De La Salle
Chicago Catholic League Championships Vr
Quarterfinals ALL & WB (16 man ONLY)
132
10/29
L
Replay
DEC 3-2
B. Fielding
OH
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
Round 8.2 Cons
138
10/29
W
Replay
DEC 6-2
C. Ramos
IA
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R7 - WB (128, 64, & 32)
138
10/29
L
Replay
MD 17-5
D. Olivarez
TX
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R6 - Champ & WB (128, 64, 32, & 16)
138
10/29
W
Replay
DEC 5-0
E. Streeter
KS
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
138
10/28
W
Replay
MD 11-2
A. Schwab
MN
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R2
138
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/22
W
NC 0-0
K. Lindsey
Providence Catholic
Chicago Catholic League Championships Vr
Placement Matches (16 Man)
132
01/22
W
TF 15-0 3:11
B. Mcmurray
Brother Rice
Chicago Catholic League Championships Vr
4th Wrestleback (16 Man)
132
01/22
L
F 2-0 1:14
E. Enright
Mt Carmel
Chicago Catholic League Championships Vr
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
01/22
W
F 13-0 2:45
K. Lindsey
Providence Catholic
Chicago Catholic League Championships Vr
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024