Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Today · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Caleb Jones
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
COWETA
Coweta
Coweta Black
Coweta JH
Coweta Public School
Coweta Tigers
Cuyahoga Valley Christian Academy
Threestyle Wrestling Of Oklahoma
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/20
W
Replay
DEC 8-8
T. Douglas
Mustang High School Wrestling
Union-Fargo Qualifer Freestyle/Greco
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
04/20
W
TF 13-4 3:11
J. Reed
Mustang High School Wrestling
Union-Fargo Qualifer Freestyle/Greco
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
04/20
L
Replay
DEC 10-1
C. Jackson
Tiger Wrestling Club
Union-Fargo Qualifer Freestyle/Greco
Placement Matches (16 Man)
120
04/20
W
F 8-2 0:48
R. Young
Cache Wrestling Club
Union-Fargo Qualifer Freestyle/Greco
4th Wrestleback (16 Man)
120
04/20
L
TF 10-0 1:49
V. Smith
Mustang High School Wrestling
Union-Fargo Qualifer Freestyle/Greco
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
04/20
W
Replay
TF 10-0 1:09
E. Berry
Oklahoma
Union-Fargo Qualifer Freestyle/Greco
Round 1 (16 Man)
120
04/13
W
TF 12-4 3:14
K. Livingston
Oklahoma
Port City USA FS/GR Tournament
Round 5 (5 Man)
126
04/13
W
F 4-0 0:42
E. Eddington
Oklahoma
Port City USA FS/GR Tournament
Round 3 (5 Man)
126
04/13
W
F 4-4 1:09
K. Baker
Broken Arrow Wrestling Club
Port City USA FS/GR Tournament
1st & 3rd (16 Man)
126
04/13
W
F 9-0 1:12
J. Sims
IceFighter U.
Port City USA FS/GR Tournament
Round 2 (5 Man)
126
04/13
W
F 4-2 1:42
K. Roach
Raw Wrestling Club
Port City USA FS/GR Tournament
Round 1 (5 Man)
126
04/06
W
DEC 11-2
M. Venetoff
Berryhill Little Chiefs Wrestling
Glenpool USA FS/GR Tournament
Placement Matches (8 Man)
120
04/06
W
TF 10-0 1:21
T. Barlow
Oklahoma
Glenpool USA FS/GR Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
120
04/06
W
TF 16-6 3:42
T. Sang
IceFighter U.
Glenpool USA FS/GR Tournament
Quarterfinals (8 Man)
120
04/06
W
TF 12-3 1:32
M. Venetoff
Berryhill Little Chiefs Wrestling
Glenpool USA FS/GR Tournament
Quarterfinals (8 Man)
120
02/17
L
DEC 4-1
W. Burton
PRYOR
OSSAA 5A East Regionals
5th Place
113
02/17
L
DEC 11-10
J. Worledo
GLENPOOL
OSSAA 5A East Regionals
Consol Semis (32 & 16)
113
02/17
W
F 4-2 2:48
K. Lavielle
ADA
OSSAA 5A East Regionals
Consol Quarters (32 & 16)
113
02/16
W
F 16-3 3:39
K. Barnard
GROVE
OSSAA 5A East Regionals
Consol Round 2, 32 man 3rd round
113
02/16
L
DEC 6-5
L. Moore
MCALESTER
OSSAA 5A East Regionals
Quarters
113
02/16
W
MD 11-2
W. Burton
PRYOR
OSSAA 5A East Regionals
Round 1 (16 Man)
113
02/09
W
Replay
DEC 5-0
E. Boyd
CLAREMORE
OSSAA State Dual Championships
Semifinals (8 Team)
106
02/09
L
Replay
F 5-0 3:07
T. Tahdooahnippah
ELGIN
OSSAA State Dual Championships
Finals (8 Team)
106
01/27
L
F 6-2 1:45
B. Kelly
WESTMOORE
Big 4+4 Tournament
Round 5 (10 Man)
113
01/27
L
F 8-0 3:20
H. Jackson
ELGIN
Big 4+4 Tournament
Round 4 (10 Man)
113
01/27
W
F 5-0 1:47
E. Willard
Choctaw
Big 4+4 Tournament
Round 3 (10 Man)
113
01/27
L
F 5-0 1:22
N. Neeley
DEER CREEK (ED)
Big 4+4 Tournament
Round 1 (10 Man)
113
01/13
W
F 1-7 4:52
G. Miller
Inola
Catoosa Port City Classic
5th place
113
01/13
W
FOR 0-0
J. Warledo
GLENPOOL
Catoosa Port City Classic
Semis & WB (20 Man)
113
01/13
L
MD 13-5
E. Cherry
Thomas Edison
Catoosa Port City Classic
Quarterfinals (20 Man)
113
01/12
W
F 2-0 0:40
B. Landrum
Mannford
Catoosa Port City Classic
Round 3 (20 Man)
113
01/12
L
DEC 5-1
G. Miller
Inola
Catoosa Port City Classic
Round 2 (20 Man)
113
01/06
L
F 4-2 2:35
B. Staver
Evansville
Cheesehead Invitational
Round 11 (Consol Rd 4)
113
01/06
W
MD 15-4
A. Schmidkunz
Hudson
Cheesehead Invitational
Round 9 (Consol Rd 3)
113
01/06
L
DEC 9-8
S. Rameriz
Barrington
Cheesehead Invitational
Round 4 (Consol Rd 1)
113
01/05
L
F 5-1 3:26
K. Anderson
Kasson-Mantorville
Cheesehead Invitational
Round 1 (Champ Seed Rd)
113
12/29
L
Replay
DEC 8-4
H. Sibley
Trinity
Brecksville Invitational Holiday Tourn
Round 5 - WB
106
12/29
L
Replay
F 7-0 2:22
A. Dodd
Perrysburg
Brecksville Invitational Holiday Tourn
Round 2 - Champ
106
12/21
W
DEC 8-3
Z. Golle
St. Mark`s School Of Texas
Evangel Prep Classic Duals
Round 1 (6 Team)
113
12/21
W
F 10-0 1:02
K. Batchelor
South Beauregard
Evangel Prep Classic Duals
Round 4 (6 Team)
113
12/21
W
F 0-0 0:59
L. Cornett
Evangel Christian Academy
Evangel Prep Classic Duals
Round 1 (6 Team)
113
12/21
W
DEC 8-3
L. Tabor
North Desoto Red
Evangel Prep Classic Duals
Round 5 (6 Team)
113
12/15
L
DEC 3-0
K. Roach
BIXBY
Coweta HS Tournament
1st & 3rd (16 Man)
113
12/15
W
F 2-0 1:33
K. Lavielle
ADA
Coweta HS Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
12/15
W
DEC 8-2
P. Counts
DEL CITY
Coweta HS Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
11/11
L
FOR 0-0
H. Lester
Warner
32nd Annual Joe Zamora,Skyler Holman
2nd Wrestleback (32 Man)
113
11/11
L
FOR 0-0
K. Livingston
McAlester High School
32nd Annual Joe Zamora,Skyler Holman
Round 1 (32 Man)
113
10/27
L
Replay
DEC 7-2
A. Lindsay
Ground Zero Wrestling
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R3 - WB (128 Man)
113
10/27
L
Replay
MD 10-1
A. DiPiazza
Askren Wrestling Academy
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R1
113
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/21
L
Replay
VSU 9-0 1:42
J. Grijalva
Kansas
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 64 #2
106 lbs
07/21
L
Replay
VPO1 8-3
T. Beard
Pennsylvania
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 128
106 lbs
07/17
L
Replay
VSU1 12-1 3:43
C. Trujillo
Texas
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 64 #2
106 lbs
07/17
L
Replay
VSU 10-0 0:36
M. Batista
New Jersey
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 128
106 lbs
02/15
L
DEC 6-2
C. Cue
Sapulpa
Sapulpa @ Coweta Public School
Round 1
106
02/15
W
F 0-0
V. Lee
Tahlequah Senior Hs
Tahlequah Senior Hs vs. Coweta Public School
Round 1
113
02/15
L
F 0-0
B. Taber
Shawnee
Shawnee vs. Coweta Public School
Round 1
106
02/15
W
DEC 5-2
D. Naylor
Wagoner
Coweta Public School @ Wagoner
Round 1
106
02/15
L
DEC 9-5
D. Farmer
Fort Gibson
Fort Gibson vs. Coweta Public School
Round 1
106
02/15
W
DEC 5-2
P. Warren
Claremore
Coweta Public School @ Claremore
Round 1
106
02/10
W
Replay
F 2-0 1:37
J. Noble
MacArthur
OSSAA State Dual Championships
Semifinals (8 Team)
106
02/10
L
Replay
DEC 7-3
J. Woolery
Piedmont
OSSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
106
02/10
L
Replay
F 13-2 4:16
B. Martin
Elgin Public Schools
OSSAA State Dual Championships
Finals (8 Team)
106
01/14
L
DEC 6-0
J. Allen
Sperry
Wagoner Junior High Tournament 2023
Placement Matches
112
01/14
W
DEC 5-4
B. Stonecipher
Inola
Wagoner Junior High Tournament 2023
Semis & 2nd WB
112
01/14
W
F 0-0 1:51
L. Sumagpang
Miami
Wagoner Junior High Tournament 2023
Quarters & 1st WB
112
01/14
W
F 2-0
M. Arneecher
Grove
Wagoner Junior High Tournament 2023
Round 5 (24 Man)
112
01/13
W
DEC 8-5
C. Curry
Jay
Wagoner Junior High Tournament 2023
Round 1 (24 Man)
112
01/08
L
F 10-0 3:35
A. Xiong
Oologah
Inola Tournament
Medal
106
01/07
L
DEC 8-7
C. Cue
Sapulpa
Inola Tournament
Cons Semi
106
01/07
L
F 4-1 1:56
A. Reiss
Charles Page
Inola Tournament
Semis & Blood Round
106
01/07
W
MD 12-3
M. Rowland
Miami
Inola Tournament
Quarters & Rd 5 Cons
106
01/06
W
F 2-0 0:36
B. Paxton
Henryetta
Inola Tournament
Champ Rd 3 & Cons Rd 3
106
12/17
W
DEC 7-2
E. Talaese
Poteau JH
Coweta JH Tournament Boys/Girls
1st & 3rd (16 Man)
98 B
12/17
W
F 4-0 1:49
C. Jacinto
Poteau JH
Coweta JH Tournament Boys/Girls
Semis & 3rd WB (16 Man)
98 B
12/17
W
F 2-0 0:27
G. Mankin
Bixby JH
Coweta JH Tournament Boys/Girls
Quarters & 1st WB (16 Man)
98 B
12/17
W
TF 16-1 3:19
W. Mokhtee
Holland Hall JH
Coweta JH Tournament Boys/Girls
Round 1 (16 Man)
98 B
11/22
W
F 3-2 2:33
N. Houseman
Grove
Jay Jr. High Open
Placement Matches (16 Man)
98
11/22
W
DEC 5-0
T. Messick
Vinita
Jay Jr. High Open
4th Wrestleback (16 Man)
98
11/22
W
DEC 2-0
K. Willis
Union
Jay Jr. High Open
Semis & 3rd WB (16 Man)
98
11/22
W
DEC 8-3
S. Perez
Grove
Jay Jr. High Open
2nd Wrestleback (16 Man)
98
11/22
L
F 5-0 0:31
C. Tewilliger
Vinita
Jay Jr. High Open
Quarters & 1st WB (16 Man)
98
11/22
W
F 4-0 1:47
M. Mitchell
Union
Jay Jr. High Open
Round 1 (16 Man)
98
11/19
L
DEC 4-0
D. Naylor
---
Union Open Wrestling Tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
106
11/19
W
F 2-0 0:59
A. Caskey
Pryor
Union Open Wrestling Tournament
2nd Wrestleback (32 Man)
106
11/19
L
DEC 11-4
K. Elam
Union
Union Open Wrestling Tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
106
11/19
W
F 5-0 0:58
E. Navejar
Mcalester
Union Open Wrestling Tournament
Round 1 (32 Man)
106
11/13
L
F 3-2 1:41
N. Broom
Union
31st Annual Joe Zamora,Skyler Holman
1st & 3rd (16 Man)
98
11/12
W
F 4-0 1:08
P. Butler
Muskogee
31st Annual Joe Zamora,Skyler Holman
Semis & 3rd WB (16 Man)
98
11/12
W
F 2-0 0:47
L. Pulsifer
Bartlesville high school
31st Annual Joe Zamora,Skyler Holman
Quarters & 1st WB (16 Man)
98
11/12
W
F 2-3 0:25
J. High-Callender
Owasso 7th grade
31st Annual Joe Zamora,Skyler Holman
Round 1 (16 Man)
98
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024