Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Xavier Tobin
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2019-2020
Team Name
Big Game Wrestling Club
Pella
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 6-0
D. Rodriguez
Marshalltown
IHSAA 3A District 6 @ Marshalltown
Cons. Semis (12 Man)
113
02/10
L
F 2-0 0:42
M. Prine
Southeast Polk
IHSAA 3A District 6 @ Marshalltown
Semis & WB (12 Man)
113
02/10
W
DEC 8-2
E. Gnewuch
Xavier, Cedar Rapids
IHSAA 3A District 6 @ Marshalltown
Quarters (12 Man)
113
01/27
L
F 2-0 0:55
T. Lorentzen
Oskaloosa
2024 LHC Tournament
Placement Matches (4/8 man)
113
01/27
W
MD 10-2
C. Hinders
Dallas Center-Grimes
2024 LHC Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
113
01/27
L
F 9-2 0:43
T. Harper
Norwalk
2024 LHC Tournament
Semis & 1st WB (4/8 man)
113
01/27
W
TF 19-4 4:18
A. Aldama
Newton
2024 LHC Tournament
Quarterfinals (8 Man)
113
01/26
L
F 7-0 4:39
M. Fadel
Waukee
Pella/Waukee/North Polk
Round 1
113
01/25
W
F 4-2 2:25
K. Allen
North Polk
Pella/Waukee/North Polk
Round 1
113
01/20
L
F 2-5 3:16
L. Jack
Grinnell
Williamsburg Raider Invitational 2024
Round 7 (8 Man)
113
01/20
W
F 2-0 3:42
S. Parsons
Williamsburg
Williamsburg Raider Invitational 2024
Round 6 (8 Man)
113
01/20
L
F 4-1 1:58
M. Schmauss
Crestwood, Cresco
Williamsburg Raider Invitational 2024
Round 5 (8 Man)
113
01/20
W
F 4-0 1:18
S. Fulton
Mount Pleasant
Williamsburg Raider Invitational 2024
Round 4 (8 Man)
113
01/20
L
MD 15-2
L. Schropp
Williamsburg
Williamsburg Raider Invitational 2024
Round 3 (8 Man)
113
01/20
W
F 4-0 2:33
B. Horas
Grinnell
Williamsburg Raider Invitational 2024
Round 1 (8 Man)
113
01/12
W
DEC 6-4 SV
G. Nelsen
Indianola
Pella @ Indianola
Round 1
113
12/22
W
MD 18-6
T. Thomas
Centerville
Norwalk/Pella/Centerville
Round 1
113
12/21
L
F 12-0 5:00
A. Martinez-Ruiz
Norwalk
Norwalk/Pella/Centerville
Round 1
113
12/09
W
F 4-0 2:43
C. Graff
South Tama County
South Tama Boys Varsity Duals 2023
Round 4 (6 Team)
113
12/09
W
F 8-0 1:33
N. Coon
East Marshall/GMG
South Tama Boys Varsity Duals 2023
Round 1 (6 Team)
113
12/09
W
F 2-0 1:42
M. Lewis
Des Moines East
South Tama Boys Varsity Duals 2023
Round 2 (6 Team)
113
12/09
W
DEC 5-2
A. Fish
Independence
South Tama Boys Varsity Duals 2023
Round 5 (6 Team)
113
12/09
W
F 4-0 1:36
S. Nelson
Oskaloosa
South Tama Boys Varsity Duals 2023
Round 3 (6 Team)
113
12/08
W
TF 17-2 4:35
A. Aldama
Newton
Pella/Newton/Clarke
Round 1
113
12/05
L
F 5-0 3:19
T. Booth
Pleasantville
Pella/PCM/Pleasantville/Sigourney
Round 1
113
12/02
W
DEC 5-4 UTB
N. Kent
Williamsburg
Williamsburg Duals 2023
Round 4 (6 Team)
113
12/02
W
TF 17-2 6:00
C. Cesar
Assumption, Davenport
Williamsburg Duals 2023
Round 3 (6 Team)
113
12/02
W
F 5-0 1:15
R. Rambo
Center Point-Urbana
Williamsburg Duals 2023
Round 5 (6 Team)
113
12/02
L
DEC 6-2
J. Nelson
Columbus/WMU
Williamsburg Duals 2023
Round 1 (6 Team)
113
12/02
L
DEC 5-0
D. Rodriguez
Marshalltown
Williamsburg Duals 2023
Round 2 (6 Team)
113
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/01
L
F 0-0 2:45
C. McGonegle
---
Clipper Youth Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
65-68
12/01
L
MD 12-0
K. Kegley
Hammerin Hawks
Clipper Youth Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
65-68
12/01
W
F 0-0 0:33
W. Rauenhorst
USC rebels
Clipper Youth Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
65-68
11/16
L
TF 16-0 3:00
H. Welton
Hammerin Hawk Orange
VSWC Steve Johnson Memorial Tournament
Round 4
3
11/16
L
F 2-0 0:55
K. Haugen
DC Elite
VSWC Steve Johnson Memorial Tournament
Round 3
3
11/16
W
MD 11-2
D. Weber
Team Bosco
VSWC Steve Johnson Memorial Tournament
Round 2
3
11/16
L
F 7-0 1:23
C. Steinkamp
Alburnett Mat Pack
VSWC Steve Johnson Memorial Tournament
Round 1 (5 Man)
3
11/09
W
TF 19-4 2:54
N. Wolf
Osage
Logan Luft Memorial Wrestling Tournament
Round 5 (6 Man)
5-6 #1
11/09
W
F 9-0 1:28
J. Amos
GHV Mat Club
Logan Luft Memorial Wrestling Tournament
Round 4
5-6 #1
11/09
W
TF 16-0 1:47
C. Niedert
Nashua-Plainfield
Logan Luft Memorial Wrestling Tournament
Round 2
5-6 #1
11/09
W
F 2-1 0:42
A. Thyer
THWC
Logan Luft Memorial Wrestling Tournament
Round 1 (6 Man)
5-6 #1
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021