Mar 23-Dec 31, 6:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-3, 4:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
May 4-5, TBD
USAWKS FRECO State
May 4-5, TBD
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:30 PM UTC
Ultimate Club Girls Freestyle Duals
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4-5, 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
May 4, 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
May 4-5, 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
May 4-5, 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Michael Lewis
Results
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
Replay
DEC 7-5
L. Reeder
Pleasant Valley
IHSAA State Championships
Round 3: 2nd WB
3A-106
02/14
L
Replay
F 2-0 0:26
B. Hutchinson
Burlington
IHSAA State Championships
Round 2: 2nd Round & 1st WB
3A-106
02/14
W
Replay
F 11-20 5:52
S. Nelson
Indianola
IHSAA State Championships
Round 1: 1st Round
3A-106
02/10
L
F 2-0 1:34
B. Walsh
Ankeny
IHSAA 3A District 7 @ Norwalk
2nd Place Match (12 Man)
106
02/10
W
DEC 8-2
C. Harms
Des Moines Lincoln
IHSAA 3A District 7 @ Norwalk
Placement (12 Man)
106
02/10
W
DEC 6-3
I. Beirman
Johnston
IHSAA 3A District 7 @ Norwalk
Cons. Semis (12 Man)
106
02/10
L
F 5-7 5:35
C. Harms
Des Moines Lincoln
IHSAA 3A District 7 @ Norwalk
Quarters (12 Man)
106
02/03
W
MD 13-1
H. Hodina
BGM, Brooklyn
Grinnell Duals 2024
Round 3 (6 Team)
106
02/03
W
F 4-1 1:40
O. Primus
AP-GC
Grinnell Duals 2024
Round 2 (6 Team)
106
02/03
W
F 4-1 1:38
A. Gomez-Perez
Clarke, Osceola/Murray
Grinnell Duals 2024
Round 1 (6 Team)
106
02/02
W
F 2-0 0:30
N. Brown
Wayne, Corydon
Centerville/Chariton/DME/Wayne
Round 1
106
02/02
W
F 5-0 1:17
C. McDonald
Centerville
Centerville/Chariton/DME/Wayne
Round 1
106
02/01
W
TF 16-1 4:26
L. Anderson
Chariton
Centerville/Chariton/DME/Wayne
Round 1
106
01/27
L
F 4-1 2:00
L. Hubbell
Ottumwa
IAC Invitational 2024
Placement Matches (8 Man)
106
01/27
W
DEC 6-4
T. Rial
Fort Dodge
IAC Invitational 2024
Semis & 1st WB (8 Man)
106
01/26
L
F 10-2 4:57
L. Hubbell
Ottumwa
East/North-Hoover/Ottumwa
Round 1
106
01/12
W
F 10-1 3:29
C. Harms
Des Moines Lincoln
DML/DMR/DME/DMNH
Round 1
106
01/12
W
F 5-0 0:28
W. Klein
Des Moines Roosevelt
DML/DMR/DME/DMNH
Round 1
106
01/07
W
F 7-3 5:49
B. Crall
Albia
Ottumwa Invitational 2024
Placement Matches (24 Man)
106
01/06
L
DEC 10-3
C. Barnhouse
Iowa City, West
Ottumwa Invitational 2024
Round 5 (24 Man)
106
01/06
L
F 8-0 3:34
K. Montgomery
Newton
Ottumwa Invitational 2024
Round 4 (24 Man)
106
01/06
W
DEC 6-5
K. Parsons
Creston
Ottumwa Invitational 2024
Round 2 (24 Man)
106
01/06
W
DEC 6-0
C. McGonegle
Iowa City, Liberty
Ottumwa Invitational 2024
Round 1 (24 Man)
106
12/23
L
F 8-2 3:53
K. Parsons
Creston
Eddyville Dual Tournament
Round 1
106
12/23
L
F 6-1 1:02
G. Pumphrey
Eddyville-Blakesburg-Fremont
Eddyville Dual Tournament
Round 1
106
12/23
L
DEC 10-3
T. Anderson
Mediapolis
Eddyville Dual Tournament
Round 1
106
12/23
L
F 7-0 3:30
C. Harris
Atlantic
Eddyville Dual Tournament
Round 1
106
12/20
L
F 3-4 5:00
G. Showers
Council Bluffs Abraham Lincoln
CB Abraham Lincoln/ ADM/ DM East
Round 1
113
12/20
W
F 4-0 0:48
N. Prough
ADM
CB Abraham Lincoln/ ADM/ DM East
Round 1
113
12/16
L
F 15-4 3:29
M. Fadel
Waukee
2023 Al Garrison Duals
Champ - Round 1 (16 Team)
113
12/16
L
MD 11-2
C. Lassen
Millard West
2023 Al Garrison Duals
Champ - Round 1 (16 Team)
113
12/16
W
F 2-0 0:23
T. Draheim
Waukee Northwest (B)
2023 Al Garrison Duals
Champ - Round 1 (16 Team)
113
12/16
L
F 2-0 1:04
A. Serrano
Carlisle
2023 Al Garrison Duals
Champ - Round 1 (16 Team)
113
12/15
L
F 6-2 3:19
B. Winkey
Ames
Ames/East/North-Hoover
Round 1
113
12/09
W
F 2-0 1:41
S. Nelson
Oskaloosa
South Tama Boys Varsity Duals 2023
Round 5 (6 Team)
113
12/09
L
F 2-0 1:42
X. Tobin
Pella
South Tama Boys Varsity Duals 2023
Round 2 (6 Team)
113
12/09
L
MD 12-4
A. Fish
Independence
South Tama Boys Varsity Duals 2023
Round 4 (6 Team)
113
12/09
W
F 4-0 2:59
N. Coon
East Marshall/GMG
South Tama Boys Varsity Duals 2023
Round 3 (6 Team)
113
12/09
L
F 8-0 2:23
C. Graff
South Tama County
South Tama Boys Varsity Duals 2023
Round 1 (6 Team)
113
12/08
L
F 9-2 3:05
J. Coleman
Waterloo East
Des Moines North-Hoover/Des Moines East/Fort Dodge/Waterloo East
Round 1
113
12/07
W
DEC 10-4
H. Kasperbauer
Fort Dodge
Des Moines North-Hoover/Des Moines East/Fort Dodge/Waterloo East
Round 1
113
12/02
L
F 5-11 5:03
P. Philavanh
Dallas Center-Grimes
Andy Davidson DCG Mustang Invite
Round 5
113
12/02
L
F 3-0 3:26
L. Travis
Creston/Orient Macksburg
Andy Davidson DCG Mustang Invite
Round 4 - Mat 3 & 4
113
12/02
L
F 2-0 0:23
J. Gonzalez
West Marshall
Andy Davidson DCG Mustang Invite
Round 2
113
12/01
L
F 8-0 2:22
R. Kruger
Mason City
Des Moines East @ Mason City
Round 1
113
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
W
F 2-0 0:52
N. Francis
North Polk
2023 Marshalltown JV Tournament
Round 3
2
01/21
L
F 4-0 1:33
H. Fontana
Ankeny
2023 Marshalltown JV Tournament
Round 2
2
01/21
W
F 9-3 4:57
D. McNatt
Valley, West Des Moines
2023 Marshalltown JV Tournament
Round 1
2
Related Content
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
The Bader Show
Apr 14, 2021
2023-24 Ohio State Wrestling
Dec 13, 2023
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023