Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Rocky Rothwell
Results
Videos
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2018-2019
Team Name
Stillwater Gladiators
Stillwater Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/31
L
Replay
F 2-0 0:12
K. Ruby
Touch Of Gold Wrestling Club
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Round 4
85
03/16
W
F 0-0 0:27
T. Jonas
Colstrip Wrestling Club
Montana State AAU 2024
Round 2
80
03/15
L
MD 10-0
R. Oxarart
Mustang Wrestling Club
Montana State AAU 2024
Round 1
80
03/09
W
F 7-0 1:25
A. Gloyne
Colstrip
Rumble in the Wood 2024
Placement Matches (16 Man)
85
03/09
L
F 11-2 2:18
B. Hair
Lockwood Wrestling Club
Rumble in the Wood 2024
Round 4
85
03/09
W
MD 10-1
A. Gloyne
Colstrip
Rumble in the Wood 2024
Round 2
85
02/25
L
F 8-1 4:11
C. Tezak
Lockwood wrestling club
Battle Under the Rims
Round 4
80
02/25
W
F 2-0 0:28
O. Gilfeather
Team Champs
Battle Under the Rims
Round 3
80
02/25
L
F 2-0 0:41
J. Reichenbach
Team Champs
Battle Under the Rims
Round 1
80
02/18
L
TF 15-0 2:26
J. Dryden
Mine Yard Dogs Wrestling Club
2024 Cyclops
4th Wrestleback (32 Man)
80
02/18
W
DEC 11-5
K. Tylinski
Rustler Wrestling Club
2024 Cyclops
Quarters & 3rd WB (32 Man)
80
02/18
L
F 3-2 0:29
E. Heyne
Kalispell Wrestling Club
2024 Cyclops
Round 2 Champ & WB (32 Man)
80
01/28
W
F 2-0 0:30
M. Zavatsky
Team Champs
Larry Willson Memorial Tournament
Placement Matches (8 Man)
77-85
01/28
W
F 10-0 1:59
L. Enos
Baker Wrestling Club
Larry Willson Memorial Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
77-85
01/28
L
TF 15-0 2:40
K. Alden
Heights Wrestling Club
Larry Willson Memorial Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
77-85
01/28
W
F 6-2 1:48
D. Hale
Shepherd Wrestling Club
Larry Willson Memorial Tournament
Quarterfinals (8 Man)
77-85
01/27
W
DEC 8-7
A. Johnson
Project Wrestling
PHIL SCHMIDT MEMORIAL 2024
Placement Matches (8 Man)
79-87
01/27
L
F 2-0 0:15
G. Fulton
Colstrip Wrestling Club
PHIL SCHMIDT MEMORIAL 2024
2nd Wrestleback (8 Man)
79-87
01/27
W
DEC 8-5
O. guidice
Darkhorse Wrestling Club
PHIL SCHMIDT MEMORIAL 2024
Semis & 1st WB (8 Man)
79-87
01/27
L
F 5-0 0:59
C. Rockwell
Team Champs
PHIL SCHMIDT MEMORIAL 2024
Quarterfinals (8 Man)
79-87
01/20
L
F 4-2 1:30
T. Edinger
Sidney Wrestling Club
Helltown Throwdown
Quarters & 3rd WB (32 Man)
86
01/20
W
DEC 10-3
A. Gloyne
Colstrip Wrestling Club
Helltown Throwdown
2nd Wrestleback (32 Man)
86
01/20
L
F 2-0 0:29
M. Edstrom
Upper Valley Aces
Helltown Throwdown
Round 2 Champ & WB (32 Man)
86
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/25
L
Replay
TF 18-2 3:44
R. Oxarart
Malta
2023 Montana Open
2nd Wrestleback (32 Man)
69
03/25
W
Replay
F 2-0 0:38
C. McMahon
Flathead Valley Wrestling Club
2023 Montana Open
Round 2 Champ & WB (32 Man)
69
03/25
L
Replay
F 4-1 0:43
C. Clark
Team Champs
2023 Montana Open
Round 1 (32 Man)
69
03/18
L
DEC 6-4
K. Sprandel
Laurel Matburners
Montana 2023 AAU State
Round 4
70
03/18
W
F 11-1 2:39
J. Langston
Project Wrestling
Montana 2023 AAU State
Round 3
70
03/17
L
F 4-5 2:27
K. Harris
Glasgow Wrestling Club
Montana 2023 AAU State
Round 1 (64 Man)
70
03/12
L
TF 17-2 2:39
W. Kirkland
Glasgow Wrestling Club
Brodie Gorder Memorial Iron Eagle 2023
Semis & 3rd WB (16 Man)
70
03/12
W
F 2-0 1:22
R. Hoff
Sidney
Brodie Gorder Memorial Iron Eagle 2023
2nd Wrestleback (16 Man)
70
03/12
L
F 2-0 0:14
E. Lockrem
Dakota Rattlers
Brodie Gorder Memorial Iron Eagle 2023
Quarters & 1st WB (16 Man)
70
03/12
W
F 9-4 2:46
O. Gilfeather
Team Champs
Brodie Gorder Memorial Iron Eagle 2023
Round 1 (16 Man)
70
03/05
W
F 7-0 1:23
J. Langston
Project Wrestling
Darkhorse Wrestling 2023 Invitational
Round 4
70B
03/05
L
F 5-0 1:00
R. Pihl
Laurel Matburners
Darkhorse Wrestling 2023 Invitational
Round 3
70B
03/05
W
FOR 0-0
C. Beckwith
Darkhorse Wrestling Club
Darkhorse Wrestling 2023 Invitational
Round 2
70B
03/05
L
MD 14-0
J. Reichenbach
Team Champs
Darkhorse Wrestling 2023 Invitational
Round 1
70B
02/26
L
F 2-0 0:46
W. Nitze
Big Game Wrestling Club MT
Battle Under the Rims
Round 4
70
02/26
W
FOR 0-0
K. ROBERTS
---
Battle Under the Rims
Round 3
70
02/26
L
DEC 6-0
R. Oxarart
Mustang Wrestling Club
Battle Under the Rims
Round 2
70
02/26
W
F 2-0 0:29
T. Robles-Diaz
Heights Wrestling Club
Battle Under the Rims
Round 1
70
02/19
L
DEC 5-1
C. Tezak
Lockwood Wrestling Club
Havoc in the Heights
Round 5 (5 Man)
70
02/19
W
F 12-0 2:15
M. Delp
Heights Wrestling Club
Havoc in the Heights
Round 4 (5 Man)
70
02/19
L
DEC 8-6
T. Robles-Diaz
Heights Wrestling Club
Havoc in the Heights
Round 3 (5 Man)
70
02/19
W
F 6-1 0:56
O. Gilfeather
Team Champs
Havoc in the Heights
Round 2 (5 Man)
70
02/18
L
F 11-2 2:42
R. Desjarlais
Hardin Wrestling Club
Crazy Train Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
75
02/18
W
MD 11-2
K. Sprandel
Laurel Matburners
Crazy Train Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
75
02/18
L
F 9-9 2:47
C. Hauge
Project Wrestling
Crazy Train Classic
Round 1 (16 Man)
75
02/05
L
F 4-1 2:39
R. Pihl
---
Shepherd Smackdown
Placement Matches (8 Man)
70-74
02/05
L
DEC 8-4
G. Mosher
Shepherd Wrestling Club
Shepherd Smackdown
2nd Wrestleback (8 Man)
70-74
02/05
W
DEC 8-4
C. Morris
Hardin wrestling club
Shepherd Smackdown
Semis & 1st WB (8 Man)
70-74
02/05
L
F 9-1 2:27
W. Choat
Terry Wrestling Club
Shepherd Smackdown
Quarterfinals (8 Man)
70-74
01/08
L
F 4-0 1:43
B. Morin
Billings Wrestling Club
B-town Showdown
Round 3
70
01/08
L
F 6-0 2:58
J. Gerlach
Stillwater Wrestling Club
B-town Showdown
Round 2
70
01/08
L
F 5-0 1:38
R. Pihl
Laurel Matburners
B-town Showdown
Round 1
70
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
TF 17-2 2:43
R. Pihl
---
Roadkill Classic
Round 4
65A
02/26
L
F 5-0 0:59
C. Sparks
Laurel Matburners
Roadkill Classic
Round 2
65A
02/06
L
F 2-0 0:21
H. BOUCHER
---
Colstrip AAU Invite
Placement Matches (8 Man)
59-61
02/06
W
F 10-5 2:33
H. Rindal
Heights Wrestling
Colstrip AAU Invite
2nd Wrestleback (8 Man)
59-61
02/06
L
F 2-0 0:43
K. Johnson
Project Wrestling Club
Colstrip AAU Invite
Semis & 1st WB (8 Man)
59-61
02/06
W
DEC 6-1
S. Medearis
Baker Wrestling Club
Colstrip AAU Invite
Quarterfinals (8 Man)
59-61
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
L
F 12-0 2:44
C. Tezak
Heights Wrestling Club
RoadKill Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
45
03/03
L
F 2-0 0:12
H. Farnsworth
Billings Wrestling Club
RoadKill Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
45
01/20
L
F 5-0 0:33
K. Sprandel
Laurel Matburners
BWC B-Town Showdown
Round 5
45
01/20
W
F 11-4 1:38
H. Emmett
Stillwater Wrestling Club
BWC B-Town Showdown
Round 4
45
01/20
W
F 2-2 0:30
B. Markegard
Laurel Matburners
BWC B-Town Showdown
Round 3
45
01/20
L
F 6-1 0:38
M. Gonzales
Stars N Stripes
BWC B-Town Showdown
Round 1
45
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024