May 4-5
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
May 4-5, 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5
2024 Missouri USA FS/GR State
May 5
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
May 11, 2:00 PM UTC
Midwest Warrior Challenge
May 11, 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
May 17-19, TBD
CA Assoc Duals
May 18-19, TBD
Central Regional Championships
May 18-19, TBD
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Bryson Harris
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
M FOR 0-0
B. Lamfers
Sioux Center
IHSAA State Championships
Round 3: 2nd WB
2A-190
02/14
L
Replay
F 4-0 2:13
J. Roos
Sheldon/South O`Brien
IHSAA State Championships
Round 2: 2nd Round & 1st WB
2A-190
02/14
W
Replay
MD 13-4
L. Slaymaker
Central DeWitt
IHSAA State Championships
Round 1: 1st Round
2A-190
02/10
W
DEC 8-4
D. Buthe
Glenwood
IHSAA 2A District 4 @ Glenwood
2nd Place Match (12 Man)
190
02/10
L
F 2-0 0:49
Q. Polking
Carroll
IHSAA 2A District 4 @ Glenwood
Placement (12 Man)
190
02/10
W
F 7-1 1:40
J. Cleary
Bishop Heelan Catholic
IHSAA 2A District 4 @ Glenwood
Semis & WB (12 Man)
190
02/10
W
F 6-0 2:26
N. Gubbels
Harlan Community
IHSAA 2A District 4 @ Glenwood
Quarters (12 Man)
190
02/02
W
F 2-0 0:30
N. Hart
Council Bluffs Abraham Lincoln
Clarinda/CBAL/MoValley
Round 1
190
02/02
W
MD 13-2
H. Cox
Missouri Valley
Clarinda/CBAL/MoValley
Round 1
190
01/27
W
DEC 3-2
C. Moore
Lewis Central, Council Bluffs
Hawkeye 10 Conference Tournament
Placement Matches (16 Man)
190
01/27
W
DEC 14-7
C. Bruce
Atlantic
Hawkeye 10 Conference Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
190
01/27
W
MD 15-2
M. Hardy
Shenandoah
Hawkeye 10 Conference Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
190
01/24
W
DEC 3-1 SV
D. Buthe
Glenwood
Glenwood/Atlantic/Clarinda/Denison/Kuemper
Round 1
190
01/23
W
DEC 7-3
C. Bruce
Atlantic
Glenwood/Atlantic/Clarinda/Denison/Kuemper
Round 1
190
01/20
W
DEC 5-3
T. Haffner
Southwest Valley
John J Harris Invitational
Placement (32 Man)
190
01/20
W
DEC 3-2 UTB
C. Bellamy
Winterset
John J Harris Invitational
Semis & WB (32 Man)
190
01/20
W
F 3-0 2:52
I. Dukes
Bedford
John J Harris Invitational
Quarters & WB (32 Man)
190
01/19
W
F 2-0 0:53
C. Waltz
Panorama
John J Harris Invitational
Champ. Round 2 (32 Man)
190
01/17
W
F 2-0 0:39
L. Roof
Southwest Iowa
TC/Audubon/Clarinda/SWI
Round 1
190
01/17
W
F 2-0 0:09
C. Morse
Tri-Center, Neola
TC/Audubon/Clarinda/SWI
Round 1
190
01/16
W
F 5-0 1:58
J. Kilworth
Audubon
TC/Audubon/Clarinda/SWI
Round 1
190
01/11
W
DEC 3-2
J. Murrillo
Denison-Schleswig
Denison/Clarinda/LC/Logan
Round 1
190
01/11
L
DEC 7-4
C. Moore
Lewis Central
Denison/Clarinda/LC/Logan
Round 1
190
01/06
L
DEC 5-0
G. Steger
Waukee
Winterset `Gary Christensen` Invite
Placement Matches (16 Man)
190
01/06
W
DEC 3-2 TB1
C. Bellamy
Winterset
Winterset `Gary Christensen` Invite
4th Wrestleback (16 Man)
190
01/06
W
DEC 5-1
C. Nordhagen
Carlisle
Winterset `Gary Christensen` Invite
Semis & 3rd WB (16 Man)
190
01/06
W
F 2-0 1:22
P. Rummans
Saydel
Winterset `Gary Christensen` Invite
2nd Wrestleback (16 Man)
190
01/06
L
DEC 3-2
G. Steger
Waukee
Winterset `Gary Christensen` Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
190
01/06
W
F 2-0 1:55
T. Jacoby
Adel-Desoto-Minburn
Winterset `Gary Christensen` Invite
Round 1 (16 Man)
190
01/05
W
F 2-0 1:13
L. Sundberg
St. Albert
Kuemper/Clarinda/Creston/St. Albert
Round 1
190
01/05
W
DEC 9-3
S. Rotert
Kuemper Catholic
Kuemper/Clarinda/Creston/St. Albert
Round 1
190
01/04
W
F 13-1 3:13
G. Martwick
Creston
Kuemper/Clarinda/Creston/St. Albert
Round 1
190
01/03
W
F 2-0 1:08
C. Ransom
Red Oak
Red Oak/Clarinda/St. Albert/SWV
Round 1
190
01/03
L
F 2-0 1:46
T. Haffner
Southwest Valley
Red Oak/Clarinda/St. Albert/SWV
Round 1
190
12/01
W
F 2-0 1:09
K. Watkins
Maryville
Clarinda/Griswold/Maryville, Mo
Round 1
285
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
DEC 3-2
W. Summers
Council Bluffs Abraham Lincoln
Missouri Valley/A.L./Clarinda
Round 1
285
02/02
W
DEC 4-2
V. Zappia
Missouri Valley
Missouri Valley/A.L./Clarinda
Round 1
285
01/28
L
DEC 1-0
T. Patton
Glenwood
Hawkeye 10 Conference Tournament
Placement Matches (16 Man)
285
01/28
W
F 2-0 2:24
S. Perkins
Shenandoah
Hawkeye 10 Conference Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
285
01/28
L
F 2-0 0:44
M. Chapman
Creston
Hawkeye 10 Conference Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
285
01/28
W
DEC 8-2
G. Plagge
Denison
Hawkeye 10 Conference Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
01/14
W
DEC 3-1 SV
R. Coil
Columbus Community/WMU
2023 Mike Halupnick Big Red Invite
Round 5 (6 Man)
285
01/14
W
F 2-0 1:47
B. Spring
Moravia
2023 Mike Halupnick Big Red Invite
Round 4 (6 Man)
285
01/14
W
F 0-0 3:55
R. Roberts
Knoxville
2023 Mike Halupnick Big Red Invite
Round 3 (6 Man)
285
01/14
W
DEC 8-3
K. Clark
PCM, Monroe
2023 Mike Halupnick Big Red Invite
Round 1 (6 Man)
285
01/07
L
DEC 3-0
D. Hearne
Urbandale
Winterset `Gary Christensen` Invite
1st Place
285
01/07
W
F 8-0 4:17
B. Orozco
Southwest Iowa
Winterset `Gary Christensen` Invite
Semis (16 Man)
285
01/07
W
F 2-0 1:30
J. Menke
Pella
Winterset `Gary Christensen` Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/11
W
DEF 0-0
D. Boston
Savannah
Riverside Wrestling Invitational
Placement Matches (16 Man)
220
12/11
L
F 5-0 5:47
A. McMillan
West Sioux, Hawarden
Riverside Wrestling Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
220
12/11
W
F 2-0 1:43
B. Comstock
Riverside, Oakland
Riverside Wrestling Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
220
12/11
L
F 2-0 1:56
W. Barber,
Creston/O-M
Riverside Wrestling Invitational
Round 1 (16 Man)
220
Related Content
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021