Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
Tomorrow · 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
QUAID CARTER
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Team Name
Fremont Wrestling Club
WEBER WARRIOR WRESTLING
Warrior Wrestling Club
Weber Warrior Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 2-0 0:53
T. Horrocks
Uintah Wrestling
Utah Youth Super State
Round 3 Championship
75
02/10
L
F 6-1 2:47
K. Zesiger
Southern Utah Elite Wrestling
Utah Youth Super State
Round 1 championship
75
01/26
L
Replay
F 7-5 2:41
T. Mosher
Ridgeline
Utah Northern State (4th-9th grade)
Consi round
76
01/26
W
Replay
F 2-0 1:20
K. Hunsaker
West Jordan
Utah Northern State (4th-9th grade)
Semis & Quarters
76
01/26
L
Replay
F 2-0 0:49
K. Hardee
Ravage
Utah Northern State (4th-9th grade)
Champ round 2 & Quarters
76
01/13
L
F 4-1 1:22
K. Douglas
Bear River Jr High Wrestling C
CHRISTY`S CLASH
Round 3 (4 Man)
74-75
01/13
L
F 8-0 2:33
B. Williams
Talons Wrestling Club
CHRISTY`S CLASH
Round 2 (4 Man)
74-75
01/13
L
DEC 6-0
K. Storey
Box Elder Stinger Wrestling
CHRISTY`S CLASH
Round 1 (4 Man)
74-75
01/06
W
F 2-0 2:29
L. Hunsaker
Roy Wrestling Club
KING CONN Memorial Youth Tournament 24
Round 5 (5 Man)
73-83
01/06
L
F 4-0 2:40
J. Morley
Elite Wrestling
KING CONN Memorial Youth Tournament 24
Round 3 (5 Man)
73-83
01/06
L
F 9-0 4:51
M. Smoglyuk
Bonneville wrestling club
KING CONN Memorial Youth Tournament 24
Round 2 (5 Man)
73-83
01/06
L
F 2-0 0:44
B. Williams
Talons Wrestling Club
KING CONN Memorial Youth Tournament 24
Round 1 (5 Man)
73-83
12/30
L
F 7-0 1:30
L. Johnson
Westlake
New Year Lakeridge Bruin Brawl
Round 3 (4 Man)
68-72b
12/30
W
MD 15-2
P. Reynolds
Timpanogos Wrestling
New Year Lakeridge Bruin Brawl
Round 2 (4 Man)
68-72b
12/30
W
F 2-14 3:00
T. Johnson
Timpanogos Wrestling
New Year Lakeridge Bruin Brawl
Round 1 (4 Man)
68-72b
12/16
L
DEC 4-1
T. Clark
Morgan Wrestling
2023 Jaydon Rodgers Memorial
Round 3 (4 Man)
69-74
12/16
L
F 10-0 2:14
K. Wade
Wasatch wrestling
2023 Jaydon Rodgers Memorial
Round 2 (4 Man)
69-74
12/16
L
MD 15-1
C. Armstrong
Sublime Wrestling Academy
2023 Jaydon Rodgers Memorial
Round 1 (4 Man)
69-74
11/18
W
F 6-4 2:00
S. Wahlman
Davis Wrestling Club
Weber Northern Regional
Round 2
70-73
11/18
L
F 11-0 2:00
B. Anderson
Box Elder Stinger Wrestling
Weber Northern Regional
Round 1
70-73
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020