Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kutter Wade
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Wasatch
Wasatch Wrestling Club
Wasatch wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
W
F 4-3 2:59
R. Woolstenhulme
South Summit Wrestling Club
Utah Youth Super State
Placement matches
75
02/10
L
F 2-0 0:41
N. Fedotov
Westlake
Utah Youth Super State
Cons round 6
75
02/10
L
F 13-0 2:25
B. Jensen
Delta Wrestling Club
Utah Youth Super State
2nd WB, 32 semis, 64 quarters
75
02/10
W
DEC 14-8
R. Woolstenhulme
South Summit Wrestling Club
Utah Youth Super State
Round 3 Championship
75
02/10
W
DEC 12-10 SV
S. McKinlay
Jr. Wildcat Wrestling Association (Richfield, UT)
Utah Youth Super State
Round 2 championship & consolation
75
01/27
L
Replay
TF 15-0 2:48
N. Fedotov
Westlake
Utah Northern State (4th-9th grade)
3rd place
76
01/27
W
Replay
DEC 8-7
L. Cochran
Uintah
Utah Northern State (4th-9th grade)
Consi Semis
76
01/26
W
Replay
MD 16-8
B. Williams
Northside Wrestling Club
Utah Northern State (4th-9th grade)
Round 3, consi
76
01/26
W
Replay
F 2-3 2:02
M. McCoy
Bruin Wrestling Club
Utah Northern State (4th-9th grade)
Consi round
76
01/26
W
FOR 0-0
V. Bird
Mountain Ridge Youth
Utah Northern State (4th-9th grade)
Semis & Quarters
76
01/26
W
Replay
DEC 10-8
B. Mangum
Ravage
Utah Northern State (4th-9th grade)
Cons R1, Semis
76
01/26
L
Replay
F 1-2 1:26
T. Horrocks
Uintah
Utah Northern State (4th-9th grade)
Round 1
76
01/02
L
F 0-0
S. McKinlay
Richfield
Davis Youth Tournament
Round 3
70-74
12/28
L
F 13-4 2:48
W. King
Wasatch Wrestling Club
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 3 (4 Man)
73-76
12/28
W
DEC 6-5
N. Fedotov
Westlake
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 2 (4 Man)
73-76
12/28
W
FOR 0-0
B. Blackett
Juab Wrestling Club (JWC)
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 1 (4 Man)
73-76
12/16
L
DEC 6-5
C. Armstrong
Sublime Wrestling Academy
2023 Jaydon Rodgers Memorial
Round 3 (4 Man)
69-74
12/16
W
F 10-0 2:14
Q. Carter
Warrior Wrestling Club
2023 Jaydon Rodgers Memorial
Round 2 (4 Man)
69-74
12/16
W
F 11-3 2:47
T. Clark
Morgan Wrestling
2023 Jaydon Rodgers Memorial
Round 1 (4 Man)
69-74
12/02
W
F 7-2 0:55
K. Zarate
Box Elder Stinger Wrestling
Davis Youth Tournament
Round 2
70-74
12/02
W
MD 12-2
K. Wardell
Morgan Wrestling Club
Davis Youth Tournament
Round 1
70-74
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
Replay
MD 9-0
Q. Robinson
Cedar Jr. Wrestling
Utah Youth Super State
Medal Rounds
70
02/10
W
Replay
DEC 8-5
G. Ashby
Wasatch Wrestling Club
Utah Youth Super State
6th Wrestleback (32 Man)
70
02/10
W
Replay
F 2-0 0:53
C. Petersen
Sons Of Atlas
Utah Youth Super State
Semis & 5th WB (32 Man)
70
02/10
W
Replay
F 5-0 1:22
O. Fonua
Team Prestige
Utah Youth Super State
4th Wrestleback (32 Man)
70
02/10
L
Replay
F 7-0 2:08
J. Whitford
Westlake
Utah Youth Super State
Quarters & 3rd WB (32 Man)
70
02/10
W
Replay
MD 12-0
L. Davidson
Sons Of Atlas
Utah Youth Super State
Round 2 Champ & WB (32 Man)
70
12/29
L
F 2-0 0:45
m. sandness
---
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 3 (4 Man)
68-69 A
12/29
W
DEC 12-7
R. Woolstenhulme
South Summit Wrestling
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 2 (4 Man)
68-69 A
12/29
L
DEC 4-2
R. Rodriguez
Sanderson Wrestling Academy
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 1 (4 Man)
68-69 A
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022