Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
logan marquardt
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2021-2022
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
F 0-2 3:42
I. Carton
Shiocton
WIAA D3 Sect B @ Bonduel
1st Wrestleback (8 Man)
165
02/17
L
F 5-1 5:56
D. Caylor
Oconto
WIAA D3 Sect B @ Bonduel
Quarterfinals (8 Man)
165
02/10
L
F 15-1 2:39
T. Vandenbush
Random Lake
WIAA D3 Reg BII @ Cedar Grove-Belgium
Placement (16 Man)
165
02/10
W
DEC 7-0
M. Metzger
Winnebago Luth. Ac.
WIAA D3 Reg BII @ Cedar Grove-Belgium
Semis & 3rd WB (16 Man)
165
02/10
W
F 2-0 1:05
B. Bodart
Valders
WIAA D3 Reg BII @ Cedar Grove-Belgium
Quarters & 1st WB (16 Man)
165
02/10
W
NC 0-0
M. Metzger
Winnebago Luth. Ac.
WIAA D3 Reg BII @ Cedar Grove-Belgium
2nd Place Match (16 Man)
165
02/03
W
DEC 5-4
N. Goehring
Random Lake
Big East Conference Tournament 2024
Round 5 Finals
165
02/02
W
F 8-5 5:01
I. Richards
Oostburg
Big East Conference Tournament 2024
round 2
165
01/20
W
DEC 3-1
J. Knox
Cedarburg
Herb Tyler Invitational
Placement (32 Man)
165
01/20
W
F 6-2 3:39
D. Chelberg
Shawano Community
Herb Tyler Invitational
Semis & WB (32 Man)
165
01/20
W
F 8-2 4:58
I. Richards
Oostburg
Herb Tyler Invitational
Quarters & WB (32 Man)
165
01/20
L
F 10-3 2:49
M. Kuchta
Coleman
Herb Tyler Invitational
Round 2 Champ (32 Man)
165
01/20
W
F 2-0 1:16
H. Gibbs
Waupun
Herb Tyler Invitational
Round 1 (32 Man)
165
01/11
L
DEC 11-4
J. Platner
Cedar Grove-Belgium
Big East Tri @ Ozaukee
Round 1
165
12/30
L
Replay
DEC 5-2
L. Hespe
Watertown
2023 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 5
165
12/29
W
Replay
F 8-0 1:59
K. Getsinger
Pittsville
2023 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 4
165
12/29
W
Replay
DEC 7-1
M. Birhala
Lane Tech (IL)
2023 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 3
165
12/29
L
Replay
F 9-1 3:23
C. Peterson
Denmark
2023 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 2
165
12/29
W
Replay
F 10-4 5:52
S. Nolan
Chilton/Hilbert
2023 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 1
165
12/22
L
DEC 6-5
N. Goehring
Random Lake
Big East Tri
Round 1
165
12/22
L
DEC 6-5
A. Dekker
Oostburg
Big East Tri
Round 1
165
12/09
L
DEC 8-5
Z. LaSage
Homestead
Battle on the Bay
Placement (32 Man)
165
12/09
W
F 4-1 1:50
M. Riechers
Elkhorn
Battle on the Bay
Semis & 3rd WB (32 Man)
165
12/09
W
F 3-0 2:40
J. Ervin
Wrightstown
Battle on the Bay
Champ Round 3 & 2nd WB (32 Man)
165
12/09
L
DEC 7-4
O. Nico
Beaver Dam
Battle on the Bay
Champ Round 2 & 1st WB (32 Man)
165
12/09
L
F 0-0 0:29
H. Galang
Wausau West
Battle on the Bay
Champ Round 1 (32 Man)
165
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/05
W
F 6-2 3:53
J. Grabowski
Ozaukee
Big East Conference Tournament 2022
Round 4 Placement Matches (8 Man)
145
02/05
W
F 5-0 1:32
S. Storzer
---
Big East Conference Tournament 2022
round 3
145
02/05
L
TF 19-4 5:03
C. Erickson
Cedar Grove
Big East Conference Tournament 2022
round 2
145
02/05
W
DEC 8-1
J. Grabowski
Ozaukee
Big East Conference Tournament 2022
round 1
145
01/28
L
F 9-2 3:52
S. Pomeroy
Random Lake
Mishicot @ Random Lake
Round 1
145
01/22
L
DEC 7-3
L. Schroeder
Oshkosh West
Herb Tyler Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
145
01/22
L
DEC 9-3
E. Rabideau
Germantown
Herb Tyler Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
01/22
W
F 2-0 0:52
R. Simmelink
Sheboygan South
Herb Tyler Invitational
Round 1 (16 Man)
145
01/21
W
F 2-0 1:13
E. Alexander
Ozaukee
Ozaukee @ Mishicot
Round 1
145
01/12
W
F 2-0 0:53
J. Lensmire
Plymouth
Plymouth @ Mishicot
Round 1
145
12/18
W
DEC 8-3
M. Micoley
Suring/Gillett
Kewaunee Invitational
Placement Matches (8 Man)
152
12/18
W
F 0-0 0:51
Z. Kemp
---
Kewaunee Invitational
Cross Bracket (8 Man)
152
12/18
W
F 0-0 5:33
T. Jackson
Southern Door
Kewaunee Invitational
Round 3 (8 Man)
152
12/18
L
F 0-0 1:57
S. Dudley
---
Kewaunee Invitational
Round 2 (8 Man)
152
12/18
L
F 0-0 5:01
J. Papenfus
Plymouth
Kewaunee Invitational
Round 1 (8 Man)
152
12/04
W
F 11-1 3:25
E. Bowman-Barnes
Appleton North
2021 Kimberly JV Tournament
Round 3 (4 Man)
152D
12/04
W
F 2-0 0:20
L. Hoffman
Amherst
2021 Kimberly JV Tournament
Round 2 (4 Man)
152D
12/03
W
F 2-0 0:14
J. Strickland
Kimberly
2021 Kimberly JV Tournament
Round 1 (4 Man)
152D
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024