Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Joshua Knox
Results
High School Results
Team Name
Cedarburg
Cedarburg
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
F 2-0 1:13
L. Grow
Beaver Dam/Wayland Ac.
WIAA D1 Sect D @ Beaver Dam/Wayland Acad.
Quarterfinals (8 Man)
165
02/10
L
DEC 5-2
N. Sakac
Germantown
WIAA D1 Reg DII @ West Bend West
1st, 3rd, 5th (8 Man)
165
02/10
W
F 2-0 1:11
J. Martinez
West Bend West
WIAA D1 Reg DII @ West Bend West
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
165
02/10
W
NC 0-0
J. Martinez
West Bend West
WIAA D1 Reg DII @ West Bend West
2nd & 4th (8 Man)
165
02/03
L
M FOR 0-0
W. Moxom
Whitefish Bay
North Shore Conference Tournament
Placement Matches (8 Man)
165
02/03
L
F 2-0 0:29
M. Gehring
Slinger
North Shore Conference Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
165
02/02
W
DEC 9-2
T. Schumacher
Grafton
North Shore Conference Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
165
02/02
L
F 14-7 4:51
W. Moxom
Whitefish Bay
North Shore Conference Tournament
Quarterfinals (8 Man)
165
01/26
W
F 0-0 3:55
D. Miller
Plymouth
Cedar Grove Quad
Round 1
165
01/26
W
DEC 5-1
J. Ross
Brown Deer/Messmer/Shorew.
Cedar Grove Quad
Round 1
175
01/25
W
DEC 6-2
T. Schumacher
Grafton
Cedarburg @ Grafton
Round 1
165
01/24
L
F 0-0
B. Ott
Nicolet
North Shore Quad 1
Round 1
175
01/20
L
DEC 3-1
L. Marquardt
Mishicot
Herb Tyler Invitational
Placement (32 Man)
165
01/20
W
DEC 5-1
C. Gilbertson
Seymour
Herb Tyler Invitational
Semis & WB (32 Man)
165
01/20
W
DEC 9-4
O. Glewen
Laconia
Herb Tyler Invitational
Quarters & WB (32 Man)
165
01/20
L
F 8-4 3:42
A. Meilahn
Campbellsport
Herb Tyler Invitational
Round 2 Champ (32 Man)
165
01/20
W
F 9-1 2:39
B. Bodart
Valders
Herb Tyler Invitational
Round 1 (32 Man)
165
01/15
L
F 0-0 1:15
M. Gehring
Slinger
North Shore Quad 5
Round 1
165
01/06
W
DEC 3-2
E. Denamur
Sturgeon Bay/Sevastopol
2024 West Allis Rumble
Round 5
165
01/06
L
MD 11-0
C. Langer
Menomonee Falls
2024 West Allis Rumble
Round 4
165
01/06
W
F 13-3 5:56
K. Murray
Milwaukee King
2024 West Allis Rumble
Round 2
165
01/04
L
F 6-2 1:06
H. Bortolotti
Whitefish Bay
North Shore Quad 3
Round 1
175
01/04
W
F 0-0 1:57
J. Guarnero
Living Word Luth.
Quad-Dual - Ozaukee, St Cats, Living Word Lutheran, Cedarburg
Round 1
175
01/04
W
DEC 9-4
A. Rodriguez
Racine St. Catherine`s/Lutheran
Quad-Dual - Ozaukee, St Cats, Living Word Lutheran, Cedarburg
Round 1
175
12/21
W
DEC 7-6
J. Tello
Port Washington
North Shore Quad 3
Round 1
175
12/15
L
F 0-0
J. Pekrul
Hartford Union
Cedarburg Double Dual
Round 1
175
12/14
L
F 0-0 0:44
G. Fraley
Homestead
Cedarburg Double Dual
Round 1
175
12/09
W
MD 11-2
J. Anderson
Parkview/Albany
Holiduals
Round 2 (6 Team)
175
12/09
W
DEC 8-7
T. Cobb
Marshall
Holiduals
Round 4 (6 Team)
175
12/07
W
F 0-0 5:09
B. Stoltz
West Bend West
North Shore Quad 1
Round 1
175
12/03
L
F 5-0 1:21
J. Rothen
Racine Case
Gerald `Sarge` Marking Scramble
Round 5
175
12/02
W
F 0-0 2:26
C. Flores
North Fond du Lac/St. Mary`s Springs
Gerald `Sarge` Marking Scramble
Round 4
175
12/02
W
F 2-0 1:36
G. Bromley
Mayville
Gerald `Sarge` Marking Scramble
Round 2.1
175
12/02
W
F 2-0 0:49
D. Roelke
Columbus
Gerald `Sarge` Marking Scramble
Round 1.3
175
12/02
W
F 12-3 5:04
J. Doyle
Hamilton
Gerald `Sarge` Marking Scramble
Round 1.1
175
12/01
W
F 0-0 1:32
M. Nacker
Marquette University
West Allis Nathan Hale Tri
Round 1
175
12/01
W
F 0-0 4:58
D. Gaines
West Allis Nathan Hale
West Allis Nathan Hale Tri
Round 1
175
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022