Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
David Mejia
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2021-2022
2020-2021
Team Name
Alpha WC
Alpha Wrestling
Alpha Wrestling Club
Hagerty
Hagerty Varsity
Vista
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
L
DEC 8-4
J. Pham
Mt Carmel
San Diego JV County Championship
Semis & 5th WB (32 Man)
157
01/27
W
F 6-2 1:55
D. Coleburn
La Costa Canyon
San Diego JV County Championship
4th Wrestleback (32 Man)
157
01/27
W
F 9-2 3:57
O. Horvath
Helix Charter
San Diego JV County Championship
Quarters & 3rd WB (32 Man)
157
01/27
W
F 4-1 1:56
B. Murphy
Scripps Ranch
San Diego JV County Championship
2nd Wrestleback (32 Man)
157
01/27
L
F 7-3 3:26
D. Rios
Monte Vista (Spring Valley)
San Diego JV County Championship
Round 2 Champ & WB (32 Man)
157
01/27
W
DEC 10-3
K. Kuo
Westview
San Diego JV County Championship
Round 1 (32 Man)
157
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/17
W
Replay
DEC 7-5
C. Bern
Naperville Phoenix
2022 AAU Scholastic Duals
Round 3 (10 Team)
145
06/17
L
Replay
DEC 10-6
M. Trigazis
Wellington
2022 AAU Scholastic Duals
Semis & WB (16 Team)
145
06/17
W
Replay
F 7-2 3:12
Z. Prince
D1 Wrestling Academy
2022 AAU Scholastic Duals
Round 8 (10 Team)
145
06/17
L
Replay
DEC 4-2
A. Croom
Austintown Fitch Falcons
2022 AAU Scholastic Duals
Quarters & WB (16 Team)
145
06/17
L
Replay
DEC 5-3
G. Patton
First Baptist Academy
2022 AAU Scholastic Duals
Round 1 (10 Team)
152
06/17
L
Replay
MD 12-2
J. Rocha
Blue Steel
2022 AAU Scholastic Duals
Round 9 (10 Team)
145
06/17
L
Replay
DEC 10-5
E. Neuwirth
Medina HS
2022 AAU Scholastic Duals
Round 6 (10 Team)
152
06/17
W
Replay
F 9-0 4:31
A. Scott
Jackson County
2022 AAU Scholastic Duals
Round 7 (10 Team)
145
06/17
W
Replay
F 2-2 2:46
S. Povsic
Cowboy Forever
2022 AAU Scholastic Duals
Champ Round 1 (16 Team)
145
06/17
W
Replay
DEC 5-3
A. Durham
Warrior Elite
2022 AAU Scholastic Duals
Round 4 (10 Team)
145
06/17
L
Replay
F 0-2 2:10
G. Kern
Constant Pressure
2022 AAU Scholastic Duals
Round 5 (10 Team)
145
06/09
W
Replay
MD 8-0
B. Peters
Team Barracuda
2022 Knockout Summer Slam
Quarters & WB (16 Team)
145
06/09
W
Replay
F 2-0 1:39
H. Mustafa
A`Dale
2022 Knockout Summer Slam
Round 7 (8 Team)
145
06/09
W
Replay
F 2-0 1:05
T. Martinez
Team Osceola
2022 Knockout Summer Slam
Round 3 (8 Team)
145
06/09
W
Replay
DEC 7-6
B. Fidel
Westside Wrestling Club
2022 Knockout Summer Slam
Semis & WB (16 Team)
145
06/09
W
Replay
F 2-2 3:49
J. Bond
Palm Harbor
2022 Knockout Summer Slam
Round 5 (8 Team)
145
02/17
W
DEC 7-1
J. Dishman
Oviedo
FHSAA 3A D3
3rd Place
132
02/16
W
F 2-0 0:34
C. Herring
Lake Howell
FHSAA 3A D3
Consi Semis
132
02/16
L
DEC 8-3
D. Duany
Lake Brantley
FHSAA 3A D3
Semis
132
02/05
W
F 4-2 1:47
J. Alter
---
2022 SAC Conference Championships
Placement Matches (8 Man)
134V
02/05
W
DEF 0-0
C. Popeck
Lyman Varsity
2022 SAC Conference Championships
2nd Wrestleback (8 Man)
134V
02/05
L
DEC 11-9 SV
R. Culbertson
Seminole (Sanford) Varsity
2022 SAC Conference Championships
Semis & 1st WB (8 Man)
134V
01/30
L
DEC 5-0
S. McCallister
---
36th Flagler Rotary
Finals
132
01/29
L
DEC 6-0
K. Kerns
Deltona
36th Flagler Rotary
Wrestlebacks Day 2
132
01/29
W
DEC 6-0
W. Nguyen
St Augustine
36th Flagler Rotary
Wrestlebacks Day 2
132
01/29
W
F 7-0 2:13
J. Folsom
Deland
36th Flagler Rotary
Wrestlebacks Day 2
132
01/29
L
MD 8-0
S. McCallister
---
36th Flagler Rotary
Quarters
132
01/29
W
DEC 11-5
J. Zawosky
Forest (Ocala)
36th Flagler Rotary
Round 2 Champ
132
01/28
W
F 11-0 3:35
J. Charpentier
The Villages
36th Flagler Rotary
Round 1
132
01/27
W
DEC 9-6
C. Mitchell
Oviedo
Oviedo @ Hagerty
Round 1
138
01/22
W
F 2-1 2:27
G. Torres
---
2022 Storm Front Duals
Finals (2 Team)
132
01/22
W
F 10-2 3:42
G. Keim
George Jenkins
2022 Storm Front Duals
Round 1 (6 Team)
132
01/22
W
F 10-0 5:03
J. Ortiz
---
2022 Storm Front Duals
Round 5 (6 Team)
132
01/22
W
F 7-0 3:08
K. Peterson
Celebration
2022 Storm Front Duals
Round 3 (6 Team)
132
01/22
W
F 5-0 2:41
J. LOBELO
---
2022 Storm Front Duals
Round 4 (6 Team)
132
01/21
W
Replay
F 5-0 1:23
D. Cherry
Flagler
FHSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
138
01/15
W
F 5-0 0:47
X. McMichael
Lake Howell
Showdown in O-Town
Round 1 (6 Team)
134
01/15
W
MD 11-3
E. Sears
Merritt Island
Showdown in O-Town
Round 5 (6 Team)
134
01/15
W
F 0-2 0:41
H. Bell
Rockledge
Showdown in O-Town
Round 3 (6 Team)
140
01/15
W
F 2-0 1:08
G. Romano
Bishop Moore School
Showdown in O-Town
Round 2 (6 Team)
140
01/13
W
F 2-0 1:08
M. Enck
Timber Creek
3A-1 Region Duals
Finals (4 Team)
134
01/13
W
F 7-0 3:10
F. Delgado-Mendez
Windermere
3A-1 Region Duals
Semifinals (4 Team)
134
01/11
W
F 0-0 0:31
S. Engberg
---
Deland Duals
Champ. Round 1
132
12/17
W
F 2-0 0:54
J. Folsom
Deland
10th Annual Johnny Rouse Duals
Round 1 (4 Team)
132
12/17
W
F 2-0 0:36
D. Beck
---
10th Annual Johnny Rouse Duals
Round 1 (8 Team)
132
12/17
L
DEC 7-5 SV
J. Hald
---
10th Annual Johnny Rouse Duals
Round 3 (8 Team)
132
12/17
W
DEC 6-5
D. Cohn
Osceola (Kissimmee)
10th Annual Johnny Rouse Duals
Round 3 (4 Team)
132
12/17
W
DEC 8-7
D. Parkinson
Matanzas
10th Annual Johnny Rouse Duals
Round 2 (4 Team)
132
12/17
W
F 4-2 2:35
K. Perry
---
10th Annual Johnny Rouse Duals
Round 2 (8 Team)
132
12/11
W
F 11-0 2:42
B. Kaminsky
---
Deltona Duals
Round 2 (6 Team)
132
12/11
W
DEC 9-6
a. Cotto
East River
Deltona Duals
Round 4 (6 Team)
132
12/11
W
DEC 7-6
J. Kent
---
Deltona Duals
Round 1 (6 Team)
132
12/11
W
MD 16-3
J. Dishman
Oviedo
Deltona Duals
Round 5 (6 Team)
132
12/11
L
DEC 6-3
K. Kerns
Deltona
Deltona Duals
Round 3 (6 Team)
132
11/20
L
Replay
DEC 10-4
A. Sejour
Golden Bears
2021 Sunshine Preseason National Duals
Round 1 (6 Team)
141
11/20
W
Replay
F 9-2 2:51
K. Rutz
Bufffalo Stampeders Wrestling
2021 Sunshine Preseason National Duals
Round 5 (6 Team)
141
11/20
L
Replay
TF 16-1 5:36
J. Williams
Team Barracuda
2021 Sunshine Preseason National Duals
Round 3 (6 Team)
141
11/20
L
Replay
F 8-0 4:55
R. Theilacker
---
2021 Sunshine Preseason National Duals
2nd Wrestleback (16 Team)
141
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/22
L
TF 18-3 5:27
V. Mirel
Mojo Mafia
2021 AAU Scholastic Duals
Semis & WB (16 Team)
132
06/22
W
DEC 6-4
A. Sanchez
Explorer WC
2021 AAU Scholastic Duals
Round 1 (10 Team)
132
06/22
W
DEC 6-3
D. Terrell
---
2021 AAU Scholastic Duals
Round 3 (10 Team)
132
06/22
L
DEC 6-2
G. Moorman
Springboro
2021 AAU Scholastic Duals
Round 7 (10 Team)
132
06/22
L
MD 18-7
A. Supers
---
2021 AAU Scholastic Duals
Round 8 (10 Team)
132
06/22
W
F 2-0 0:32
J. Yarborough
Goon Squad
2021 AAU Scholastic Duals
Champ Round 1 (16 Team)
132
06/22
W
DEC 4-0
D. Terrell
---
2021 AAU Scholastic Duals
Placement (16 Team)
132
06/22
L
DEC 7-1
J. Marvel
Wellington
2021 AAU Scholastic Duals
Round 6 (10 Team)
132
06/22
L
TF 24-9 5:56
I. Church
Charlotte
2021 AAU Scholastic Duals
Quarters & WB (16 Team)
132
06/22
L
DEC 8-6
H. Cruz
Maximum Performance
2021 AAU Scholastic Duals
Round 4 (10 Team)
132
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022