Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Abel Silverman
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
3F Wrestling
Dripping Springs
Dripping Springs A
TX
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
Replay
MD 9-1
J. Aguilar
Temple
2024 UIL Boys State Championship
Cons 2
6A 138
02/16
W
Replay
DEC 5-2
E. Elliott
Willis
2024 UIL Boys State Championship
Quarters and Cons 1
6A 138
02/16
L
Replay
MD 16-5
L. Collins
Arlington Martin
2024 UIL Boys State Championship
Round 1
6A 138
02/10
W
MD 11-0
W. Patterson
San Antonio Johnson
UIL Boys Region 4-6A
Finals
138
02/10
W
DEC 9-7
H. Figueroa
Round Rock
UIL Boys Region 4-6A
Rnd 5 Cons Semis
138
02/10
W
F 5-0 2:48
S. Guajardo
Cibolo Steele
UIL Boys Region 4-6A
Rnd 4 Semis & 3rd WB
138
02/10
W
DEC 5-2
L. Murray
Austin Lake Travis
UIL Boys Region 4-6A
Rnd 3 2nd W
138
02/09
L
DEC 17-12 SV
W. Patterson
San Antonio Johnson
UIL Boys Region 4-6A
Rnd 2 Qtrs 1st WB
138
02/09
W
F 6-2 3:09
I. Mendoza
Round Rock Westwood
UIL Boys Region 4-6A
Round 1 (16 Man)
138
02/01
W
F 17-3 5:43
L. Murray
Austin Lake Travis
UIL Boys District 14-6A
Round 6
138
02/01
W
TF 18-3 4:42
T. Rodriguez
San Marcos
UIL Boys District 14-6A
Round 4
138
02/01
W
F 11-0 3:13
D. Miles
Austin Akins
UIL Boys District 14-6A
Round 2
138
01/25
W
F 7-0 4:55
K. Seeley
Austin Westlake
Austin Westlake @ Dripping Springs
Round 1
138
01/19
L
Replay
F 2-8 3:50
L. Murray
Austin Lake Travis
2024 Texas THSWCA EZ-FLEX State Duals - Boys
3rd WB (16 Team)
138
01/19
L
Replay
MD 13-4
O. Vaught
Katy
2024 Texas THSWCA EZ-FLEX State Duals - Boys
2nd Wrestleback and Semi-Finals(16 Team)
138
01/19
L
Replay
F 8-2 3:54
L. Burgar
Keller Timber Creek
2024 Texas THSWCA EZ-FLEX State Duals - Boys
Round 1 (16 Team)
138
01/19
L
Replay
F 5-0 1:43
K. Smith
Conroe Woodlands College Park
2024 Texas THSWCA EZ-FLEX State Duals - Boys
Quarters & 1st WB (16 Team)
138
01/13
L
DEC 13-7
J. Aguilar
Temple
Cavalier Classic - HS Boys 2024
Round 6
138
01/13
W
F 6-8 3:09
N. Polk
Buda Johnson
Cavalier Classic - HS Boys 2024
Round 4
138
01/13
W
F 4-1 1:39
J. Sheets
Austin Bowie
Cavalier Classic - HS Boys 2024
Round 2
138
01/11
W
F 4-1 3:05
L. Murray
Austin Lake Travis
Dripping Springs @ Austin Lake Travis
Round 1
138
01/06
W
Replay
DEC 9-4 SV
H. Vickrey
Norman North
2024 Texas Outlaw
Saturday - 7th and higher Consolation Placement
138
01/06
W
FOR 0-0
M. Jamhour
Benton
2024 Texas Outlaw
Saturday Bracket Cons Semi and Cons 1
138
01/06
L
Replay
F 2-0 1:33
D. Compton
North DeSoto
2024 Texas Outlaw
Saturday Bracket Quarters
138
01/05
L
Replay
DEC 4-3
B. Runhaar
Austin Vandegrift
2024 Texas Outlaw
Friday Round 5
138
01/05
L
TF 16-1 6:00
O. Vaught
Katy
2024 Texas Outlaw
Friday Round 3
138
01/05
W
TF 16-1 3:17
J. Castro
El Paso Pebble Hills
2024 Texas Outlaw
Friday Round 2
138
01/05
W
DEC 10-4
C. Sullivan
Frisco Centennial
2024 Texas Outlaw
Friday Round 1
138
12/09
W
MD 9-1
Z. Womach
Austin Vandegrift A
Iron Tiger Duals 2023 (Boys)
Placement Matches (16 Team)
138
12/09
W
F 13-4 5:03
R. Ausdemore
Corpus Christi King
Iron Tiger Duals 2023 (Boys)
Round 2 (16 Team)
138
12/09
W
F 11-2 2:16
K. Vanderhaar
Georgetown
Iron Tiger Duals 2023 (Boys)
Round 4 (16 Team)
138
12/09
W
F 13-2 5:24
J. Eichelberger
Leander
Iron Tiger Duals 2023 (Boys)
Round 3 (16 Team)
138
12/07
W
F 8-3 5:57
C. O`Brien
San Antonio Reagan
Dripping Springs Tri
Round 1
138
12/07
W
DEC 8-6
E. Lawinger
San Antonio Churchill
Dripping Springs Tri
Round 1
138
12/02
W
DEC 9-4
E. Ochoa
Katy Mayde Creek
2023 Maverick Stampede Varsity Boys
Placement
138 - Boys
12/02
L
MD 13-0
O. Vaught
Katy
2023 Maverick Stampede Varsity Boys
6th Wrestleback (32 Man)
138 - Boys
12/02
W
DEC 7-2
A. IBARRA
Clute Brazoswood
2023 Maverick Stampede Varsity Boys
Semis & 5th WB (32 Man)
138 - Boys
12/02
W
FOR 0-0
T. Forsman
Houston Clear Lake
2023 Maverick Stampede Varsity Boys
4th Wrestleback (32 Man)
138 - Boys
12/02
W
F 7-0 2:59
A. Garza
Richmond George Ranch
2023 Maverick Stampede Varsity Boys
Quarters & 3rd WB (32 Man)
138 - Boys
12/02
L
MD 14-1
J. Herman
Katy Cinco Ranch
2023 Maverick Stampede Varsity Boys
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138 - Boys
12/01
W
F 4-0 2:42
B. Sanchez
Katy Seven Lakes
2023 Maverick Stampede Varsity Boys
Round 1 (32 Man)
138 - Boys
11/18
W
TF 15-0 4:02
N. Polk
Buda Johnson
2023 Capital Classic Boys
Finals
138
11/18
W
MD 12-1
J. Ortiz
Austin Akins
2023 Capital Classic Boys
Round 7
138
11/18
W
DEC 6-2
T. Forsman
Houston Clear Lake
2023 Capital Classic Boys
Round 6 Semis
138
11/18
W
F 9-0 4:59
T. Swanson
Leander
2023 Capital Classic Boys
Round 5
138
11/18
L
MD 16-4
J. Aguilar
Temple
2023 Capital Classic Boys
Round 4 Quarters
138
11/17
W
DEC 10-6
I. Inovejas
Austin Bowie
2023 Capital Classic Boys
Round 2
138
11/17
W
F 10-0 3:25
D. Flores
Leander Rouse
2023 Capital Classic Boys
Round 1 (32 Man)
138
11/11
W
F 7-1 4:56
L. Isham
Burleson Centennial
Timber Creek Fall Classic - Varsity Boys
1st and 3rd
138
11/11
W
DEC 9-2
D. Winsor
Euless Trinity
Timber Creek Fall Classic - Varsity Boys
4th Wrestleback (16 Man)
138
11/11
W
F 17-4 4:48
J. Chapin
Haltom City Haltom
Timber Creek Fall Classic - Varsity Boys
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
11/11
W
F 3-0 1:00
E. Chavez
Irving
Timber Creek Fall Classic - Varsity Boys
2nd Wrestleback (16 Man)
138
11/11
L
F 2-0 0:42
B. Perez
Northwest Eaton
Timber Creek Fall Classic - Varsity Boys
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
11/11
W
MD 12-3
A. Cruz
South Grand Prairie
Timber Creek Fall Classic - Varsity Boys
Round 1 (16 Man)
138
10/14
L
DEC 8-6
L. Murray
Lake Travis High School Wrestl
The Gateway Gauntlet
Round 3 (4 Man)
134-143
10/14
W
DEC 6-2
M. Khezrefaridi
Dripping Springs High School Wrestling
The Gateway Gauntlet
Round 2 (4 Man)
134-143
10/14
W
DEC 12-6
O. Garcia
Lightning Wrestling Club
The Gateway Gauntlet
Round 1 (4 Man)
134-143
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/20
W
Replay
DEC 8-4
K. Badrous
Keller Timber Creek
Texas THSWCA State Duals - Boys
Placement (4 Team)
113
01/20
L
Replay
F 5-0 0:50
D. Ruffin
Austin Vandegrift
Texas THSWCA State Duals - Boys
2nd Wrestleback and Semi-Finals(16 Team)
113
01/20
L
Replay
DEC 15-11
K. Badrous
Keller Timber Creek
Texas THSWCA State Duals - Boys
Round 1 (16 Team)
113
01/20
W
Replay
F 2-0 1:03
C. Mendez
El Paso Eastwood
Texas THSWCA State Duals - Boys
Semis (4 Team)
113
01/20
W
Replay
MD 9-0
C. Davis
Prosper Rock Hill
Texas THSWCA State Duals - Boys
Quarters & 1st WB (16 Team)
113
01/15
W
DEC 2-0
J. Overgaag
San Antonio Madison
Cavalier Classic - HS Boys
Round 8
113
01/15
W
FOR 0-0
M. Brandt
Cedar Park
Cavalier Classic - HS Boys
Round 7
113
01/15
W
FOR 0-0
P. Aguilar
Temple
Cavalier Classic - HS Boys
Round 6
113
01/14
W
MD 11-0
M. Tyerar
Comal Smithson Valley
Cavalier Classic - HS Boys
Round 5
113
01/14
L
F 0-3 2:40
J. Copeland
Copperas Cove
Cavalier Classic - HS Boys
Round 4
113
01/14
W
F 8-1 3:24
W. Rasmussen
Austin Lake Travis
Cavalier Classic - HS Boys
Round 2
113
01/07
L
FOR 0-0
J. Overgaag
San Antonio Madison
20th Annual CFISD Tournament
Quarters
Boys 113
01/07
W
DEC 7-5
A. Sanchez
Rockwall
20th Annual CFISD Tournament
4th Wrestleback (64 Man)
Boys 113
01/07
L
TF 17-1 4:55
B. Estrada
El Paso Franklin
20th Annual CFISD Tournament
Round 4 - Champ & WB (64 Man)
Boys 113
01/06
W
MD 13-4
S. Christensen
Conroe
20th Annual CFISD Tournament
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
Boys 113
10/28
L
Replay
MD 9-0
A. Conn
IA
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R3 - WB (128 Man)
113
10/28
L
Replay
F 10-2 3:48
K. Powell
KS
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R1
113
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020