Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jackson Caballero
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
AL
Bob Jones
Tennessee Valley
Tennessee Valley Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/06
L
Replay
F 4-3 2:29
J. Bryant
OH
2024 NHSCA High School Nationals
Consi of 64 #2
145 lbs
04/05
L
Replay
F 4-2 3:40
C. Justice
FL
2024 NHSCA High School Nationals
Round of 128
145 lbs
03/16
L
F 6-1 5:58
R. Gomez
TechFall Wrestling Club
Battle of Bama K - 12
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
03/16
W
F 3-4 3:04
R. Tucker
Gator Wrestling Club
Battle of Bama K - 12
Round 1 (16 Man)
152
02/10
L
Replay
F 9-2 2:41
G. Manown
Vestavia Hills
AHSAA Super Section North
Rd 5
7A 150
02/09
L
Replay
F 6-2 1:35
N. Dempsey
Thompson HS
AHSAA Super Section North
Rd 4
7A 150
02/09
W
Replay
F 5-0 2:46
H. Hannah
Spain Park HS
AHSAA Super Section North
Rd 2
7A 150
01/27
L
TF 17-2 2:29
R. Jones
Mae Jemison
2024 Dick Clem Memorial
Round 8 - Finals
159
01/27
W
F 14-6 4:09
E. Jones
Arab
2024 Dick Clem Memorial
Round 6 - SFs and WBs
159
01/27
W
F 4-6 4:35
M. King
Grissom Hs
2024 Dick Clem Memorial
Round 4 - QFs and WBs
159
01/27
W
F 2-0 1:05
J. Bucio
St. John Paul II
2024 Dick Clem Memorial
Round 2
159
01/26
L
TF 19-4 4:40
A. Barrere
Buckhorn
Tri Match vs Hartselle/Buckhorn (Senior Night)
Round 1
157
01/26
W
F 7-1 2:47
W. Carroll
Hartselle
Tri Match vs Hartselle/Buckhorn (Senior Night)
Round 1
157
12/29
L
F 2-0 0:44
G. Carden
Carrollton High School
Heart of Dixie Classic
Placement
152
12/29
W
F 10-9 5:32
J. Chriswell
Social Circle HS
Heart of Dixie Classic
Semis & WB
152
12/29
L
F 2-0 0:58
M. Anderson
Arlington
Heart of Dixie Classic
Quarters & WB
152
12/28
L
F 18-5 3:07
D. Kracht
Social Circle HS
Heart of Dixie Classic
Round 5 (12 Man)
152
12/28
W
F 2-2 1:27
T. Tinney
Vestavia Hills HS
Heart of Dixie Classic
Round 4 (12 Man)
152
12/28
W
F 2-1 3:21
C. Thomas
Carrollton High School
Heart of Dixie Classic
Round 2 (12 Man)
152
12/28
L
F 2-0 1:18
T. Tosi
Cambridge
Heart of Dixie Classic
Round 1 (12 Man)
152
12/20
W
F 6-1 2:21
E. Jones
Arab
Quad @Arab/Hoover/Bob Jones
Round 1
157
12/20
L
F 2-0 1:54
S. Frierson
Hoover
Quad @Arab/Hoover/Bob Jones
Round 1
157
12/20
W
F 2-0 0:31
J. Hawkins
Deshler
@East vs Jemison, Deshler, Bob Jones
Round 1
157
12/19
W
F 2-0 0:52
L. King
Mae Jemison
@East vs Jemison, Deshler, Bob Jones
Round 1
157
12/14
W
F 2-0 1:06
N.
Sparkman
Duals at BJ 12/14
Round 1
157
12/09
L
F 2-0 1:21
S. Gomer
Moody Hs
Arab Dungeon Duals
Round 1
157
12/09
W
F 10-10 4:35
H. Barker
Athens
Arab Dungeon Duals
Round 1
157
12/09
W
F 8-5 2:22
J. Barrera
Albertville
Arab Dungeon Duals
Round 1
157
12/09
W
F 5-0 1:49
A. Stacey
Buckhorn
Arab Dungeon Duals
Round 1
157
12/09
W
F 7-0 2:50
I. Dempsey
Vancleave High School
Arab Dungeon Duals
Round 1
157
12/09
L
DEC 7-0
C. Williams
Daphne
Tri Match @Arab/Daphne/Bob Jones
Round 1
157
11/18
L
Replay
F 5-0 0:58
T. Teel
Auburn
2023 Gulf Coast Clash presented by MSA
Rd 4 Elite Con 3 32man/Con 1 16 man
157 Elite Varsity
11/17
L
Replay
F 4-0 3:29
K. Chauvin
Brother Martin
2023 Gulf Coast Clash presented by MSA
Rd 2 Elite Rd of 16 (Friday)
157 Elite Varsity
11/11
W
F 8-5 3:20
T. RUDICK
Hewitt-Trussville
2023 Southeastern duals
Placement
157
11/11
L
TF 20-4 4:09
N. Dempsey
Thompson Black
2023 Southeastern duals
Round 2 (10 Team)
157
11/11
W
F 2-0 0:57
Y. Ismail
Spain Park Hs
2023 Southeastern duals
Round 4 (10 Team)
157
11/11
L
F 11-0 4:00
J. Bateman
Tift County
2023 Southeastern duals
Round 3 (10 Team)
157
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/21
L
Replay
F 2-0 0:52
J. Heiman
The Firemen
2023 AAU Scholastic Duals
Round 3 (6 Team)
145
06/21
L
Replay
DEC 11-7
C. Bennett
Charlotte
2023 AAU Scholastic Duals
Round 5 (6 Team)
145
06/21
L
Replay
F 10-0 3:25
R. Snyder
CHOICES (Beaver Local)
2023 AAU Scholastic Duals
Round 3 (16 Team)
145
06/21
L
Replay
F 11-0 3:48
N. Kaplack
BEE City
2023 AAU Scholastic Duals
Round 2 (6 Team)
145
06/21
W
Replay
F 10-10 4:20
D. Bradshaw
Coastline Red Tide
2023 AAU Scholastic Duals
Placement Matches (16 Team)
145
06/21
W
Replay
F 5-2 1:31
E. Varela
Riverdale
2023 AAU Scholastic Duals
Round 1 (16 Team)
145
06/21
L
Replay
F 2-0 0:27
G. Reynolds
Central Dauphin
2023 AAU Scholastic Duals
Round 1 (6 Team)
145
03/25
L
F 10-3 2:26
J. Jimenez
OH
2023 NHSCA High School Nationals
Consi of 32 #2
145 lbs
03/24
L
Replay
F 2-0 1:50
B. Enders
NY
2023 NHSCA High School Nationals
Round of 32
145 lbs
03/24
W
Replay
F 12-10 6:21 SV
A. Delgado
NC
2023 NHSCA High School Nationals
Round of 64
145 lbs
03/05
L
F 2-0 0:17
K. Smith
Assassins Wrestling
Battle of Bama K - 12
Placement Matches (16 Man)
145
03/05
W
F 4-6 2:48
O. Gerdts
Alabama Takedown Academy
Battle of Bama K - 12
Cons. Semis (16 Man)
145
03/05
W
DEC 4-3
D. Johnson
Rhea county
Battle of Bama K - 12
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
03/04
W
DEC 5-2
L. Paulson
Champion Wrestling Academy
Battle of Bama K - 12
2nd Wrestleback (16 Man)
145
03/04
W
F 2-2 2:40
O. Gerdts
Alabama Takedown Academy
Battle of Bama K - 12
Round 1 (16 Man)
145
02/01
W
F 2-0 1:53
L. Whittemore
Southside, Gadsden
Quad @Arab
Round 1
145
01/27
L
F 2-0 1:01
I. Lutz
Robertsdale
2023 Heaton Memorial Duals
Round 4 (12 Team)
154
01/27
L
F 2-0 0:28
W. Allen
Foley
2023 Heaton Memorial Duals
Round 1 (12 Team)
154
01/25
L
TF 18-3 4:00
J. Eschenbach
St. John Paul II
JP2 Dual 4
Round 1
145
01/22
L
F 7-3 5:30
C. Fortenberry
Grissom Hs
North Alabama Championship
Round 8 - Finals
JH 147
01/21
W
F 12-0 3:36
C. Owens
Alexandria HS
North Alabama Championship
Round 6 - Semis and WB
JH 147
01/21
W
F 2-0 0:47
T. Fowler
Westminster Christian Academy
North Alabama Championship
Round 4 - QF and WB
JH 147
01/21
W
F 2-0 2:00
L. Traylor
Huntsville
North Alabama Championship
Round 2
JH 147
01/07
L
F 4-0 1:59
G. Emery
Grissom
Regional Duals - 7A Region 4
Semis (4 Team)
154
01/06
W
F 2-0 1:47
H. Harbin
Southside, Gadsden
Southside vs. Saks/Bob Jones
Round 1
145
12/04
L
DEC 4-0
M. Ponder
James Clemens HS
43rd Huntsville Invitational Varsity
7th-24th place
145
12/03
W
F 18-13 4:28
W. Suggs
Morgan County
43rd Huntsville Invitational Varsity
Conso Semis
145
12/03
W
DEC 4-2
W. Hotz
Centennial
43rd Huntsville Invitational Varsity
Conso Quarters
145
12/03
L
MD 15-6
B. Glenn
Sparkman
43rd Huntsville Invitational Varsity
Quarterfinals
145
12/03
W
F 2-0 1:27
D. Parsons
Sparkman
43rd Huntsville Invitational Varsity
Round of 16
145
12/03
L
F 4-1 1:26
J. Draskovic
Scottsboro
43rd Huntsville Invitational Varsity
Rd 3
145
12/03
L
F 4-0 0:57
J. Wayland
Denmark
43rd Huntsville Invitational Varsity
Rd 2
145
12/03
W
F 4-0 2:43
W. Hotz
Centennial
43rd Huntsville Invitational Varsity
Rd 1
145
11/19
W
F 4-2 1:44
J. Cagle
Huntsville
Fall Brawl 2022 7-9 & Girls
1st & 3rd (16 Man)
145
11/19
W
F 8-2 2:48
O. King-Gerdts
Huntsville
Fall Brawl 2022 7-9 & Girls
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
11/19
W
F 2-0 1:28
C. Fulmer
Huntsville
Fall Brawl 2022 7-9 & Girls
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
11/18
W
F 6-5 5:44
A. Maroyka
St. John Paul II
JV Donut Duals 2022
Round 3 (8 Team)
138
11/18
W
F 5-0 0:31
O. Conner
Huntsville Blue
JV Donut Duals 2022
Round 2 (8 Team)
138
11/18
L
F 3-4 2:37
J. Cagle
Huntsville Red
JV Donut Duals 2022
Round 4 (8 Team)
145
11/12
W
F 0-2 3:34
C. Armstrong
Montgomery Catholic Prep School
Piedmont JH (7-9) & Girls (7-12) Tournament
1st & 3rd (16 Man)
147
11/12
W
F 5-6 3:38
B. Phillips
Oxford
Piedmont JH (7-9) & Girls (7-12) Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
147
11/12
W
F 12-5 2:21
L. Traylor
Huntsville
Piedmont JH (7-9) & Girls (7-12) Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
147
11/12
W
DEC 8-2
L. Adams
Cleburne County
Piedmont JH (7-9) & Girls (7-12) Tournament
Round 1 (16 Man)
147
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020