Today · 1:30 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Daiman Vasquez
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2017-2018
2016-2017
2015-2016
Team Name
Moses Lake
Moses Lake High School
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/14
L
DEF 0-0
B. Sanchez
Moses Lake
41st Matman Classic
4th Wrestleback (16 Man)
195
01/13
L
DEF 2-0 3:23
M. Miethe
---
41st Matman Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
195
01/13
W
DEC 3-1
X. Whitson
Curtis
41st Matman Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
195
12/16
L
DEC 7-5
N. Halladay
Castle Rock
Tri-State
WB 6 (64), 4 (32),2 (2)
195
12/16
W
MD 9-1
J. Merriott
Reardan
Tri-State
5th Wrestleback (64 Man)
195
12/16
W
DEC 7-1
W. Russell
---
Tri-State
Quarters and WB 1(16),3(32),4 (64)
195
12/16
L
DEC 4-3
A. Turpen
---
Tri-State
Round 1 16, Round 2 & 1st WB 32, Round 3 2nd WB 64
195
12/15
W
MD 9-1
D. Guzman
Othello
Tri-State
Round 1 32 and Round 2 1st WB 64
195
12/09
L
DEC 3-2
H. Gregerson
---
2017 Inland Empire Classic
Placement Matches (32 Man)
195
12/09
W
F 4-0 2:35
C. Byus
---
2017 Inland Empire Classic
Semis & 5th WB (32 Man)
195
12/09
W
TF 17-1 5:19
S. Walker
Mead High School
2017 Inland Empire Classic
Quarters
195
12/08
W
F 2-1 2:40
C. Wilson
Ferris High School
2017 Inland Empire Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
195
12/08
W
MD 10-1
D. Gutierrez
Eisenhower High School
2017 Inland Empire Classic
Round 1 (32 Man)
195
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
L
DEC 7-2
C. Silvers
Chiawana
Washington Dream Duals 2017
Round 6
195
01/21
W
DEC 9-4
N. Willson
Sumner
Washington Dream Duals 2017
Round 8 Placement Matches 1st - 4th (8 Team)
182
01/21
L
DEC 3-2
F. Forfeit
---
Washington Dream Duals 2017
Round 2 (8 Team)
195
01/21
W
MD 13-4
b. fillis
Central Valley
Washington Dream Duals 2017
Round 4
195
01/14
L
F 8-0 1:59
M. Lawrence
---
40th Matman Classic
1st (16 Man)
182
01/14
W
DEC 4-2
J. Leota
---
40th Matman Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
182
01/14
W
F 3-10 2:56
R. Douglas
Snohomish
40th Matman Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
182
12/18
L
F 1-2 2:00
O. Stebbins
Sandpoint
Tri-State
7th/8th
182
12/17
L
DEC 5-4
W. Scott
East Valley
Tri-State
WB 7 (64),5 (32) 3(16)
182
12/17
W
DEC 3-2
D. Goforth
Sentinel
Tri-State
WB 6 (64), 4 (32),2 (2)
182
12/17
W
DEC 2-1
G. Dress
Tahoma
Tri-State
Quarters and WB 1(16),3(32),4 (64)
182
12/17
W
DEC 9-3
B. Sanchez
Moses Lake
Tri-State
3rd 64 Wrestleback & 2nd Wrestleback 32
182
12/16
L
F 6-2 3:51
L. Ball
Meadowdale
Tri-State
Round 1 16, Round 2 & 1st WB 32, Round 3 2nd WB 64
182
12/16
W
DEC 6-0
C. Quintero
Royal
Tri-State
Round 1 32 and Round 2 1st WB 64
182
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/23
L
F 3-10 4:58
R. Rogel
Walla Walla
Washington Dream Duals 2016
Round 1 (8 Team)
195
01/23
W
F 4-1 1:38
C. Ostrander
Kentridge
Washington Dream Duals 2016
Round 5
195
01/23
L
F 2-1 3:54
K. Flannigan
Mead
Washington Dream Duals 2016
Round 3 (8 Team)
195
01/23
W
MD 14-5
C. Thomas
University
Washington Dream Duals 2016
Round 8 Placement Matches 1st - 4th (8 Team)
195
12/19
L
DEC 1-0
S. Schultz
---
Tri-State
WB 6 (64), 4 (32),2 (2)
195
12/19
W
DEC 1-0
C. Gering
Bonners Ferry
Tri-State
Quarters and WB 1(16),3(32),4 (64)
195
12/19
W
DEC 5-3
B. Noesen
Post Falls
Tri-State
3rd 64 Wrestleback & 2nd Wrestleback 32
195
12/18
L
F 3-4 3:54
D. Amadeo
Orting
Tri-State
Round 1 32 and Round 2 1st WB 64
195
12/12
L
F 2-1 2:23
T. Rickel
University
Inland Empire
5th Place
195
12/12
L
DEC 3-1
J. Day
---
Inland Empire
Cons. Semis
195
12/12
L
F 2-0 0:49
J. Walker
Lakeland
Inland Empire
Semi Final (16 Man & 32 Man)
195
12/12
W
DEC 9-7
T. Rickel
University
Inland Empire
QF (32 Man & 16 Man)
195
12/12
W
F 9-1 4:29
J. Becerra
Eisenhower
Inland Empire
Champ. Round 2 (32 Man & 16 Man) & WB (32 Man)
195
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024