Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kyser Tiede
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/24
L
F 4-0 1:22
E. Powers
Broken Bow
Broken Bow, Gothenburg, Valentine Triangular
Round 1
285
01/19
W
F 2-0 1:04
C. Eschen
Holdrege
Gothenburg @ Holdrege
Round 1
285
12/15
L
F 2-1 2:31
E. Lutkemeier
Minden
Gothenburg @ Minden
Round 1
285
12/02
L
F 2-0 1:33
L. Hanes
Sidney
Sidney @ Gothenburg
Round 1
285
12/01
W
F 2-0 3:10
R. Edelman
Hershey
Gothenburg @ Hershey
Round 1
285
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
L
F 2-4 2:59
A. Vigneur
McCook
Southwest Conference 2023
Round 6
220-JV
02/02
L
DEC 6-3
D. Sanchez
---
Southwest Conference 2023
Round 4
220-JV
01/21
L
F 0-0 1:30
A. Vigneur
McCook
John Higgins JV
Round 6
220
01/21
W
F 6-0 2:57
J. Morris
Grand Island
John Higgins JV
Round 5
220
01/21
L
F 2-0 1:11
A. Gove
North Platte
John Higgins JV
Round 4
220
01/21
W
DEC 4-2
E. Cantero
Grand Island
John Higgins JV
Round 2
220
01/18
W
F 5-5 3:22
W. Hayes
Cozad
Gothenburg @ Cozad
Round 1
220
01/13
L
F 2-0 1:53
E. Powers
Broken Bow
Broken Bow @ Gothenburg
Round 1
220
01/10
W
F 2-1 1:50
A. Vigneur
McCook
Perkins County JV Invite
Round 4
220B
01/10
W
F 2-2 1:22
J. Fuente
Chase County
Perkins County JV Invite
Round 3
220B
01/05
W
F 2-0 0:36
C. Eschen
Holdrege
Gothenburg JV Invite
Round 3
220B
01/05
L
F 3-0 4:50
T. Berry
Lexington
Gothenburg JV Invite
Round 2
220B
01/05
W
DEC 2-1
M. Ruano
Cozad
Gothenburg JV Invite
Round 1
220B
12/18
L
F 3-0 1:27
S. Boettcher
Ord
Pierce Invite
Round 4
220
12/17
L
F 2-0 0:38
W. Anderson
Amherst
Pierce Invite
Round 2
220
12/13
L
F 4-0 1:18
A. Newell
Kearney Gold JV
Axtell Invite
Round 3
220
12/13
L
F 2-2 1:18
L. Salas
Southwest
Axtell Invite
Round 1
220
12/03
L
F 5-0 1:31
A. Utecht
Seward
Cozad Invite
JV Consolation Semis
220
12/03
L
F 9-2 2:08
B. Winter
---
Cozad Invite
JV Semis, 3rd & 1st WB
220
12/03
W
F 10-2 4:05
B. Warburton
McCook
Cozad Invite
JV Quarterfinals (8 & 16), 1st WB (16)
220
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020