Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Carlos Nelson
Results
High School Results
Season
2020-2021
2019-2020
Team Name
GAINSEVILLE
Gainesville
Gainesville A
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/27
L
F 5-2 4:41
C. Tobik
Fort Walton Beach H S
FHSAA 2A R1
Round 2 (quarters and WB)
170
02/26
L
F 7-0 1:19
C. SPOSSEY
St. Augustine
FHSAA 2A R1
Round 1 (16 Man)
170
02/20
W
F 2-3 4:42
Z. Cruz
Orange Park
FHSAA 2A D2
Placements
170
02/20
L
DEC 7-4
K. Lester
Mosley
FHSAA 2A D2
Round 5 (Consi Semis)
170
02/20
L
F 2-1 1:28
M. Crowder
Lincoln
FHSAA 2A D2
Round 2 (Quarters and WB1)
170
02/06
W
MD 20-12
D. Wood
Suwannee
Arnold IBT
Round 5 (6 Man)
172
02/06
W
TF 16-1 4:24
A. Conley
Ft Walton Beach H S
Arnold IBT
Round 4 (6 Man)
172
02/06
W
F 4-1 2:36
P. Skehan
Choctawhatchee
Arnold IBT
Round 3 (6 Man)
172
02/06
L
F 7-6 5:05
L. Davis
Crestview
Arnold IBT
Round 2 (6 Man)
172
02/06
L
F 6-5 2:29
T. Dupont
Gulf Breeze
Arnold IBT
Round 1 (6 Man)
172
01/02
W
F 5-2 2:33
J. Drew
Columbia
Bobcat Round Robin
Placement
184
01/02
L
F 8-12 3:45
E. Moore
Columbia
Bobcat Round Robin
Round 5 (10 Man)
184
01/02
W
F 6-1 1:20
C. Rogers
Union County
Bobcat Round Robin
Round 4 (10 Man)
184
01/02
L
F 7-1 2:22
B. Harrington
Harmony
Bobcat Round Robin
Round 3 (10 Man)
184
01/02
L
F 5-0 1:05
B. Blair
Camden County
Bobcat Round Robin
Round 2 (10 Man)
184
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
L
F 2-0 0:59
W. Yown
Lincoln
FHSAA 2A D2
Round 5 (consi semis)
182
02/22
L
F 2-0 1:49
I. Hall
Mosley
FHSAA 2A D2
Round 2 (quarters and WB)
182
01/18
L
F 3-2 0:31
C. Kennedy
VIERA
Kilpatrick IBT
2nd Wrestleback
184
01/18
L
F 0-0 1:12
C. Brito
TAMPA PREP
Kilpatrick IBT
Round 1
184
12/14
L
F 13-4 2:26
D. Allen
Leesburg
Bobcat Holiday Duals
Round 3 (6 Team)
195
12/14
L
F 6-3 2:55
J. Sparkman
Buchholz B
Bobcat Holiday Duals
Round 1 (6 Team)
195
12/14
W
F 10-5 3:19
G. Rodriquez
Interlachen
Bobcat Holiday Duals
Round 5 (6 Team)
195
12/14
L
F 8-3 0:46
J. Martin
Buchholz
Bobcat Holiday Duals
Finals (2 Team)
195
12/14
L
F 2-0 0:14
E. Larsen
---
Bobcat Holiday Duals
Round 4 (6 Team)
195
12/07
L
F 0-0 2:39
M. Henry
Ponte Vedra
Optimist Invitational
Cons. Round 2 (10 Man)
195
12/07
L
F 0-0 0:07
K. Waters
Lee
Optimist Invitational
Quarters (10 Man)
195
12/07
W
F 0-0 3:28
M. Brunelli
Paxon
Optimist Invitational
Champ. Round 1 (10 Man)
195
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024