Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Will Smith
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Carolina Reapers
Carolina reapers
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/18
W
DEC 2-0
B. Richardson
Central Kentucky Wrestling Club
Southern Throne
Round 3 (4 Man)
67
05/18
L
F 2-0 0:44
D. Donmoyer
Kraken
Southern Throne
Round 2 (4 Man)
67
05/18
W
F 9-0 1:53
R. Manning
RWC
Southern Throne
Round 1 (4 Man)
67
03/02
L
Replay
F 10-6 4:24
C. Tannery
Jet Wrestling Club
2023/2024 SCYWA State Championships
2nd Place Match (8 Man)
64
03/02
W
Replay
DEC 12-5
I. Daniel
Pelion Youth Wrestling
2023/2024 SCYWA State Championships
Placement Matches (8 Man)
64
03/02
W
Replay
DEC 6-3
J. Annan
Legacy Elite
2023/2024 SCYWA State Championships
Cons. Semis (8 Man)
64
02/11
L
Replay
F 5-0 1:30
J. Annan
Legacy Elite Wrestling
Tour of SC Central Region Showcase
Round 3 (3 Man)
64
02/10
L
Replay
DEC 3-2
I. Daniel
Pelion Youth Wrestling
Tour of SC Central Region Showcase
Round 2 (3 Man)
64
02/03
L
F 2-0 0:19
A. Smith
Gaston Grizzlies
The People`s Choice
Round 5 (5 Man)
68
02/03
W
MD 10-0
R. Parrish
Legacy Elite Wrestling
The People`s Choice
Round 3 (4 Man)
64
02/03
W
F 11-0 2:29
B. James
Summerville Takedown
The People`s Choice
Round 4 (5 Man)
68
02/03
W
DEC 9-2
L. Collins
Ninety Six Wildcats
The People`s Choice
Round 3 (5 Man)
68
02/03
W
F 2-0 0:25
B. James
Summerville Takedown
The People`s Choice
Round 2 (4 Man)
64
02/03
L
F 4-1 2:19
I. Daniel
Pelion Youth Wrestling
The People`s Choice
Round 1 (4 Man)
64
02/03
W
TF 17-0 3:34
E. Strainer
Lexington Youth Wrestling
The People`s Choice
Round 1 (5 Man)
68
01/27
W
Replay
TF 15-0 2:48
F. Smyers
Hard Rock
Tour of SC West Region Showcase
Round 5 (5 Man)
64
01/27
L
Replay
F 2-0 2:55
L. Collins
Ninety Six Wrestling
Tour of SC West Region Showcase
Round 2 (3 Man)
68
01/27
W
Replay
DEC 6-2
I. Daniel
Pelion Youth Wrestling
Tour of SC West Region Showcase
Round 3 (5 Man)
64
01/27
L
Replay
F 6-0 2:02
B. Murray
Palmetto State Wrestling
Tour of SC West Region Showcase
Round 2 (5 Man)
64
01/27
L
Replay
F 7-4 2:03
A. Smith
Gaston Grizzlies
Tour of SC West Region Showcase
Round 1 (3 Man)
68
01/27
W
Replay
F 2-0 1:04
B. James
Summerville Takedown
Tour of SC West Region Showcase
Round 1 (5 Man)
64
01/20
L
Replay
F 0-4 2:11
A. Smith
Gaston Grizzlies
Tour of SC East Region Showcase
Round 3 (4 Man)
68
01/20
L
Replay
DEC 5-2
I. Daniel
Pelion Youth Wrestling
Tour of SC East Region Showcase
Round 4 (5 Man)
64
01/20
W
Replay
DEC 9-2
R. Parrish
Legacy Elite Wrestling
Tour of SC East Region Showcase
Round 3 (5 Man)
64
01/20
L
Replay
F 2-2 2:55
J. Annan
Legacy Elite Wrestling
Tour of SC East Region Showcase
Round 2 (4 Man)
68
01/20
L
Replay
F 0-4 3:30
J. Jackson
Kc elite training
Tour of SC East Region Showcase
Round 2 (5 Man)
64
01/20
L
Replay
F 2-0 0:50
M. Gonzales
Irontide Wrestling Club
Tour of SC East Region Showcase
Round 1 (4 Man)
68
01/20
W
Replay
DEC 4-0
J. Annan
Legacy Elite Wrestling
Tour of SC East Region Showcase
Round 1 (5 Man)
64
01/06
W
F 2-5 3:58
J. Annan
Legacy Elite
Summerville Slam
Round 3 (4 Man)
68
01/06
W
MD 10-0
C. Tannery
JET Wrestling Club
Summerville Slam
Placement Matches (8 Man)
64
01/06
L
M FOR 0-0
A. Arroyo
Reverence Wrestling Club
Summerville Slam
Round 2 (4 Man)
68
01/06
W
DEC 4-0
A. Calderon
Sons of Thunder
Summerville Slam
Semis & WB (8 Man)
64
01/06
W
DEC 6-0
A. Smith
Gaston Grizzlies
Summerville Slam
Round 1 (4 Man)
68
01/06
W
F 5-0 0:45
B. James
Summerville Take Down
Summerville Slam
Quarterfinals (8 Man)
64
12/30
L
Replay
F 2-0 1:13
A. Strobl
Darkhorse Wrestling
Season`s Beatings Youth Nationals
2nd Place Match (8 Man)
68
12/30
W
Replay
TF 15-0 3:59
R. Parrish
Legacy Elite Wrestling
Season`s Beatings Youth Nationals
Round 5 (5 Man)
64
12/30
L
Replay
F 2-4 2:22
A. Smith
Gaston Grizzlies
Season`s Beatings Youth Nationals
Placement Matches (8 Man)
68
12/30
W
Replay
F 5-0 1:19
B. James
Summerville Takedown Club
Season`s Beatings Youth Nationals
Round 3 (5 Man)
64
12/30
L
Replay
F 0-2 3:33
J. Annan
Legacy Elite Wrestling
Season`s Beatings Youth Nationals
Round 2 (5 Man)
64
12/30
W
Replay
MD 8-0
J. Annan
Legacy Elite Wrestling
Season`s Beatings Youth Nationals
Semis & WB (8 Man)
68
12/30
L
Replay
F 8-2 2:39
R. Hill
Unattached
Season`s Beatings Youth Nationals
Round 1 (5 Man)
64
12/16
L
Replay
F 2-2 2:05
A. Smith
Gaston Grizzlies
Team Tiger Tussel
Round 3 (Best of 3)
68
12/16
W
F 0-0
W. Duty
Eastside Youth Wrestling
Team Tiger Tussel
Round 4 (5 Man)
64
12/16
L
Replay
F 5-0 0:47
L. Anderson
Ninety Six Wrestling
Team Tiger Tussel
Round 3 (5 Man)
64
12/16
W
Replay
DEC 9-2
A. Smith
Gaston Grizzlies
Team Tiger Tussel
Round 2 (Best of 3)
68
12/16
W
Replay
DEC 8-3
R. Parrish
Legacy Elite Wrestling
Team Tiger Tussel
Round 2 (5 Man)
64
12/16
L
Replay
F 2-5 3:39
A. Smith
Gaston Grizzlies
Team Tiger Tussel
Round 1 (Best of 3)
68
12/16
W
Replay
MD 9-0
C. Tannery
JET Wrestling Club
Team Tiger Tussel
Round 1 (5 Man)
64
12/09
L
Replay
F 6-7 3:52
A. Smith
Gaston Grizzlies
Wildcat Wrangle
Round 3 (4 Man)
68
12/09
L
Replay
F 2-2 2:15
I. Daniel
Pelion Youth Wrestling
Wildcat Wrangle
Round 2 (3 Man)
64
12/09
W
FOR 0-0
R. Hill
Spartanburg Wrestling Academy
Wildcat Wrangle
Round 2 (4 Man)
68
12/09
W
Replay
MD 9-0
W. Duty
Eastside Youth Wrestling
Wildcat Wrangle
Round 1 (3 Man)
64
12/09
L
Replay
F 2-0 1:21
A. Calderon
Sons of Thunder
Wildcat Wrangle
Round 1 (4 Man)
68
11/18
L
Replay
F 2-1 2:09
L. Anderson
Ninety Six Wrestling
The Elite Predator Challege
Round 5 (5 Man)
64
11/18
W
Replay
F 7-2 2:10
L. Collins
Ninety Six Wrestling
The Elite Predator Challege
Round 4 (5 Man)
64
11/18
W
Replay
F 2-0 0:57
I. Daniel
Pelion Youth Wrestling
The Elite Predator Challege
Round 3 (5 Man)
64
11/18
W
Replay
F 2-0 0:31
E. Strainer
Lexington Youth Wrestling
The Elite Predator Challege
Round 2 (5 Man)
64
11/18
L
Replay
F 2-0 2:22
A. Calderon
SONS OF THUNDER
The Elite Predator Challege
Semis & WB (8 Man)
68
11/18
L
Replay
F 7-5 1:51
A. Smith
Gaston Grizzlies
The Elite Predator Challege
Quarterfinals (8 Man)
68
11/11
W
F 5-0 0:38
E. Strainer
Lexington Youth Wrestling
White Knoll Kickoff
Round 3 (3 Man)
64
11/11
L
F 5-0 0:51
L. Anderson
Ninety Six Youth Wrestling
White Knoll Kickoff
Round 1 (3 Man)
64
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/03
L
Replay
F 2-0 0:26
R. Branch
Mat Monstars
Bootleggers Individual
Semis & 3rd WB (16 Man)
65
06/03
W
Replay
MD 8-0
J. Newkirk
Sabertooth Wrestling Club
Bootleggers Individual
2nd Wrestleback (16 Man)
65
06/03
L
Replay
F 7-2 1:42
G. Tacto
Battle Born
Bootleggers Individual
Quarters & 1st WB (16 Man)
65
05/20
L
Replay
DEC 6-1
W. Yeager
---
Southern Throne Individual
Round 3 (4 Man)
60
05/20
L
Replay
F 0-2 1:42
T. Peppers
Ohio Heroes
Southern Throne Individual
Round 2 (4 Man)
60
05/20
W
Replay
TF 15-0 2:05
Z. Holmes
---
Southern Throne Individual
Round 1 (4 Man)
60
12/17
L
F 0-0
I. Daniel
Pelion Youth Wrestling
Hard Rock Ram Rumble
Round 3 (3 Man)
54/58
12/17
W
MD 13-0
E. Strainer
Lexington Youth Wrestling Club
Hard Rock Ram Rumble
Round 3 (4 Man)
58
12/17
L
F 0-0
L. Tran
---
Hard Rock Ram Rumble
Round 2 (4 Man)
58
12/17
W
DEC 6-0
M. Chapman
JET Wrestling
Hard Rock Ram Rumble
Round 2 (3 Man)
54/58
12/17
W
F 0-0
N. Kanaui
Team Bear Wrestling Club
Hard Rock Ram Rumble
Round 1 (4 Man)
58
12/10
L
Replay
F 2-0 1:23
L. Anderson
Ninety Six Wildcats
Tiger Tussle
2nd Place Match (8 Man)
58
12/10
W
Replay
F 5-0 1:42
P. Holcombe
Carolina Reapers
Tiger Tussle
Round 3 (4 Man)
50/59
12/10
W
Replay
F 2-0 0:56
C. Tannery
Jet Wrestling Club
Tiger Tussle
Placement Matches (8 Man)
58
12/10
L
Replay
F 4-7 1:30
L. Hedden
Jet Wrestling Club
Tiger Tussle
Round 2 (4 Man)
50/59
12/10
W
FOR 0-0
J. Espada
Jet Wrestling Club
Tiger Tussle
Cons. Semis (8 Man)
58
12/10
L
Replay
DEC 3-2
L. Tran
Lexington Youth Wrestling Club
Tiger Tussle
Semis & WB (8 Man)
58
12/10
W
Replay
F 2-0 0:30
B. Cooper
Team Tigers
Tiger Tussle
Round 1 (4 Man)
50/59
11/19
L
F 6-0 1:32
L. Tran
Lexington Wrestling Club
JET Open
Placement Matches (8 Man)
58
11/19
W
DEC 8-2
M. Chapman
JET
JET Open
Round 3 (4 Man)
58
11/19
W
MD 11-0
G. Hood
Cane Bay Cobras
JET Open
Cons. Semis (8 Man)
58
11/19
W
DEC 6-3
I. Daniel
Pelion Youth Wrestling
JET Open
Round 2 (4 Man)
58
11/19
L
DEC 8-4
L. Anderson
Ninety Six Wildcats
JET Open
Semis & WB (8 Man)
58
11/19
W
DEC 9-3
L. Hedden
JET
JET Open
Round 1 (4 Man)
58
11/19
W
DEC 3-2
L. Tran
Lexington Wrestling Club
JET Open
Quarterfinals (8 Man)
58
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024