Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
Tomorrow · 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Clinton Thompson
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
CLWC
QUEST FOR GOLD
Quest for Gold
Sentinel Wrestling Club
Sentinels
Verot Vikings
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/28
W
FOR 0-0
R. Twilley
Flagler Palm Coast
Tyrant Poseidon Open
6th Wrestleback (32 Man)
132
04/27
W
Replay
F 7-0 2:17
G. Pacheco
Ferguson
Tyrant Poseidon Open
4th Wrestleback (32 Man)
132
04/27
W
MD 10-0
H. Bruce
Glynn Coastal Wrestling Club
Tyrant Poseidon Open
2nd Wrestleback (32 Man)
132
04/27
L
Replay
DEC 10-9
J. Croom
Gappling House WC
Tyrant Poseidon Open
Round 2 Champ & WB (32 Man)
132
04/27
W
F 10-0 2:31
M. Woodruff
Eagles WC
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 3 (4 Team)
132
04/27
W
F 10-1 2:57
K. Kerns
Finger Lakes Elite
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 5 (6 Team)
132
04/27
W
MD 16-3
D. Birdsey
Bulldog WC
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 1 (4 Team)
132
04/27
L
MD 11-0
C. French
Beebe Trained Blue
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 4 (6 Team)
132
10/28
W
F 5-0 0:54
R. McGill
FEWA
Juggernaut Fall Championships
1st & 3rd (16 Man)
132
10/28
W
F 4-0 2:22
A. Ojeda
Manatee Mafia
Juggernaut Fall Championships
4th Wrestleback (16 Man)
132
10/28
L
DEC 8-4
P. Thompkins
Riverdale Training Center
Juggernaut Fall Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
10/28
W
F 7-2 5:08
R. McGill
FEWA
Juggernaut Fall Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
10/14
W
F 2-2 2:11
W. Loynd
Sarasota Sailors
Juggernaut Bishop Verot Qualifier
Round 3 (4 Man)
132
10/14
W
DEC 7-3
A. Caviston
Lemon Bay
Juggernaut Bishop Verot Qualifier
Round 2 (4 Man)
132
10/14
W
F 11-2 2:41
R. Celiferme
lely
Juggernaut Bishop Verot Qualifier
Round 1 (4 Man)
132
10/07
L
F 17-0 1:42
A. Balma
Riverdale Training Center
Riverdale Juggernaut Qualifier I
Round 5 (5 Man)
132
10/07
W
F 11-3 1:33
C. Matheny
Riverdale Training Center
Riverdale Juggernaut Qualifier I
Round 4 (5 Man)
132
10/07
L
DEC 6-5
P. Thompkins
Unattached
Riverdale Juggernaut Qualifier I
Round 3 (5 Man)
132
10/07
W
FOR 0-0
B. Vasquez
Riverdale Training Center
Riverdale Juggernaut Qualifier I
Round 2 (5 Man)
132
09/16
W
TF 15-0 3:23
I. Towenko
Cape Coral high school
Juggernaut North Fort Myers Qualifier
Round 6
132
09/16
W
DEC 6-3
C. Hartley
North FM
Juggernaut North Fort Myers Qualifier
Round 4
132
09/16
W
F 4-0 2:18
D. Maldonado
Palm Bay
Juggernaut North Fort Myers Qualifier
Round 3
132
09/16
L
F 15-2 3:43
A. Balma
Riverdale Training Center
Juggernaut North Fort Myers Qualifier
Round 2
132
09/09
L
Replay
DEC 4-1
J. Griffis
Land O Lakes High School
2023 Florida Super 32 Early Entry
Quarters & 5th WB (64 Man)
126
09/09
W
Replay
F 4-2 1:18
W. Sanford
Camden
2023 Florida Super 32 Early Entry
4th Wrestleback (64 Man)
126
09/09
W
Replay
DEC 2-1
G. Selmeister
Well Trained
2023 Florida Super 32 Early Entry
Round 4 Champ & WB (64 Man)
126
09/09
W
Replay
F 2-0 0:39
J. Dinottia
Lakeland
2023 Florida Super 32 Early Entry
2nd Wrestleback (64 Man)
126
09/09
L
Replay
TF 17-1 3:00
M. Brady
Beebe Trained
2023 Florida Super 32 Early Entry
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
126
09/09
W
Replay
DEC 10-3
L. Lewis
Bears Wrestling Club Inc.
2023 Florida Super 32 Early Entry
Round 1 (64 Man)
126
09/02
L
F 2-1 2:33
J. Aguilar
Riverview High School
Fall Brawl #2
Round 4
132
09/02
W
DEC 6-0
C. Holt
Charlotte
Fall Brawl #2
Round 2
132
09/02
W
F 2-0 0:35
J. Nunez
---
Fall Brawl #2
Round 1
132
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
08/26
W
F 2-0 2:18
S. McCaughen
North Port High School
Juggernaut North Port Qualifier
Round 5 (6 Man)
132
08/26
W
F 2-0 0:12
C. Rendon
AAWA
Juggernaut North Port Qualifier
Round 4 (6 Man)
132
08/26
W
F 2-0 0:42
Q. Molesky
AAWA
Juggernaut North Port Qualifier
Round 3 (6 Man)
132
08/26
W
MD 8-0
J. Fuentes
AAWA
Juggernaut North Port Qualifier
Round 2 (6 Man)
132
08/26
W
F 2-0 3:22
V. Lima
Sarasota Wrestling Inc
Juggernaut North Port Qualifier
Round 1 (6 Man)
132
06/21
W
Replay
F 4-1 1:16
N. Kelley
Bonita Boys
2023 AAU Scholastic Duals
Round 1 (6 Team)
126
06/21
W
Replay
F 5-0 3:26
D. Mikesell
Montana Senior
2023 AAU Scholastic Duals
Round 2 (6 Team)
126
06/21
L
Replay
MD 15-4
C. Munn
Rootstown Raiders
2023 AAU Scholastic Duals
Round 4 (6 Team)
126
06/21
W
Replay
F 7-3 1:22
W. Peters
Richmond High
2023 AAU Scholastic Duals
Round 3 (6 Team)
126
06/21
W
Replay
TF 18-1 4:21
S. Tillman
Montana Laurel
2023 AAU Scholastic Duals
Round 1 (16 Team)
126
06/21
L
Replay
F 14-1 4:18
E. Croom
Dynamic Red
2023 AAU Scholastic Duals
Round 3 (16 Team)
126
06/21
L
Replay
F 2-0 0:39
N. Bryan
Terre Haute Red
2023 AAU Scholastic Duals
Round 5 (6 Team)
126
06/21
W
Replay
F 2-2 0:19
A. Hernandez
Naples Wrestling
2023 AAU Scholastic Duals
Round 4 (16 Team)
126
05/27
W
TF 20-5 2:28
Z. Wendt
Charlotte Wrestling
Raider Beatdown #2
Placement Matches (8 Man)
132
05/27
L
DEC 6-5
P. Thompkins
Unaffiliated
Raider Beatdown #2
Placement Matches (8 Man)
132
05/27
W
F 2-1 0:49
P. Fox
---
Raider Beatdown #2
2nd Wrestleback (8 Man)
132
05/27
L
TF 16-0 3:48
D. Imbert
Cavalier Wrestling
Raider Beatdown #2
Semis & 1st WB (8 Man)
132
05/27
W
F 4-1 0:45
C. Rendon
AAWA
Raider Beatdown #2
Semis & 1st WB (8 Man)
132
05/27
W
F 2-0 0:02
P. Fox
---
Raider Beatdown #2
2
132
05/27
W
DEC 10-8
C. Matheny
Riverdale Raiders
Raider Beatdown #2
2
132
05/19
L
Replay
F 7-1 4:34
J. Wilson
Florida
Spartan Nationals/ FAWA Championships
2nd Wrestleback (8 Man)
132
05/19
L
Replay
TF 19-4 3:47
Y. Soto
Spartan RTC FL
Spartan Nationals/ FAWA Championships
Semis & 1st WB (8 Man)
132
04/15
L
Replay
MD 12-3
M. Carboni
White House
Tyrant Poseidon Open
Quarters & 3rd WB (32 Man)
126
04/15
L
Replay
F 4-0 2:52
R. Twilley
Flagler Wrestling Club
Tyrant Poseidon Open
Round 2 Champ & WB (32 Man)
126
04/15
L
Replay
F 5-0 1:04
W. Rozier
Outsiders
Tyrant Poseidon Open
Round 2 Champ & WB (32 Man)
132
04/01
W
DEC 7-3
L. Lewis
Naples Bears
North FM Spring Slam 1
Placement Matches (8 Man)
132
04/01
L
DEC 10-8 SV
L. Lewis
Naples Bears
North FM Spring Slam 1
Placement Matches (8 Man)
132
04/01
W
F 10-7 3:36
A. Viera
Ferguson
North FM Spring Slam 1
2nd Wrestleback (8 Man)
132
04/01
W
F 2-3 3:24
A. DAnnunzio
Barron Collier
North FM Spring Slam 1
Semis & 1st WB (8 Man)
132
04/01
W
DEC 5-2
F. Thomas
East Lee county high
North FM Spring Slam 1
Semis & 1st WB (8 Man)
132
04/01
L
F 11-1 4:13
K. Salas
Green Wave
North FM Spring Slam 1
2
132
04/01
W
F 14-2 0:56
K. Blake
North FM
North FM Spring Slam 1
2
132
03/18
W
F 2-0 0:59
L. Lewis
Naples Bears
Somerset St. Patrick`s Day Bash
Round 3 (4 Man)
132
03/18
W
MD 17-8
V. Lee
South Broward
Somerset St. Patrick`s Day Bash
Round 2 (4 Man)
132
03/18
L
F 5-0 1:20
D. Shannon
Somerset
Somerset St. Patrick`s Day Bash
Round 1 (4 Man)
132
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020