Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Landon Lewis
Results
International Results
International
International
High School
Youth
Other
Season
2024
2023
Team Name
Bears Wrestling Club Inc.
FL
Lost Tribe
2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/13
L
F 12-4 2:41
I. Lowe
Braves Wrestling Club
Tour of Florida - Grapple at the Gib 1
Placement Matches (8 Man)
138
04/13
W
TF 10-0 0:22
A. Ketty
Team Jax
Tour of Florida - Grapple at the Gib 1
4th Wrestleback (16 Man)
138
04/13
L
F 18-15 5:12
Z. Brown
Eagles Wrestling Club
Tour of Florida - Grapple at the Gib 1
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
04/13
W
F 9-4 1:35
D. Loughren
Braves Wrestling Club
Tour of Florida - Grapple at the Gib 1
Semis & 1st WB (8 Man)
138-144
04/13
W
F 6-0 0:23
L. Krimpelman
Team Jax
Tour of Florida - Grapple at the Gib 1
Round 1 (4 Man)
138
2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/28
L
TF 10-0
J. Bellamy
KY
2023 USA Wrestling Southeast Regional - FS
Semis & WB
130
05/28
W
F 0-0
H. Costello
NC
2023 USA Wrestling Southeast Regional - FS
WB
130
05/28
L
F 0-0
J. Huskey
TN
2023 USA Wrestling Southeast Regional - FS
R2
130
05/28
L
TF 10-1
C. Hezel
GA
2023 USA Wrestling Southeast Regional - GR
Placement Matches
130
05/28
W
F 0-0 2:20
W. Watts
SC
2023 USA Wrestling Southeast Regional - GR
Cons Semis & RR Final Round
130
05/27
L
DEC 9-9
C. Williams
TN
2023 USA Wrestling Southeast Regional - GR
Round 6 SF
130
05/27
W
F 0-0
J. Huskey
TN
2023 USA Wrestling Southeast Regional - GR
Round 4 QF
130
05/27
W
F 0-0
W. Watts
SC
2023 USA Wrestling Southeast Regional - GR
Round 2
130
05/21
L
Replay
TF 8-0 2:20
J. Solis
Gladiator Wrestling
Spartan Nationals/ FAWA Championships
Round 3 (3 Man)
130
05/21
W
Replay
F 8-0 0:38
D. DePetris
Florida
Spartan Nationals/ FAWA Championships
Round 2 (3 Man)
130
05/20
L
Replay
TF 10-0 0:58
J. Solis
Gladiator Wrestling
Spartan Nationals/ FAWA Championships
Placement Matches (8 Man)
130
05/20
W
Replay
F 7-4 0:47
D. DePetris
Florida
Spartan Nationals/ FAWA Championships
Semis & 1st WB (8 Man)
130
04/22
L
TF 13-0 1:30
J. Solis
Gladiator Wrestling
2023 Father Devine Qualifier- Freestyle
Placement Matches (8 Man)
130
04/22
W
F 16-11 4:00
B. Silva
Casa De Lucha Wrestling Club
2023 Father Devine Qualifier- Freestyle
Semis & 1st WB (8 Man)
130
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022