Mar 23-Dec 31 · Resumes Sunday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Chase Gewecke
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
North Central
North Central
North Central Knights
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 3-7 2:30
A. Schrieber
Southern
NSAA Class D District 3
Quarters and WB3
165
02/09
L
F 2-0 1:24
E. Schuetze
Guardian Angels Central Catholic
NSAA Class D District 3
Round 2
165
02/02
L
F 2-0 0:45
B. Coulter
Pierce
Clarkson-Leigh Invite
Round 2
165
02/02
L
F 5-0 1:49
E. Schuetze
Guardian Angels Central Catholic
Clarkson-Leigh Invite
Round 1
165
01/30
L
F 5-0 1:44
J. Kessler
Mullen
ST Knights Invite 2024
Round 4
165
01/30
L
F 8-3 1:35
T. Porter
Anselmo Merna
ST Knights Invite 2024
Round 2
165
01/28
L
DEC 10-5
B. Redmond
Central City
2024 Ainsworth Invite
Round 2
165
01/27
L
F 10-4 4:43
T. Buechle
Valentine
2024 Ainsworth Invite
Round 5
165
01/27
W
F 2-0 1:21
K. Mayfield
Loomis
2024 Ainsworth Invite
Round 4
165
01/26
W
F 2-0 1:07
T. Rahn
Todd County
Ainsworth Quad
Finals (2 Team)
175
01/25
W
F 6-0 3:31
J. Blecher
Elgin Public Pope John
NVC Conference Duals
Finals (2 Team)
175
01/25
L
F 2-0 0:52
B. Gadeken
Neligh-Oakdale
NVC Conference Duals
Round 2 (4 Team)
175
01/25
L
F 2-0 1:40
N. Werner
Elkhorn Valley
NVC Conference Duals
Round 1 (4 Team)
175
01/25
L
F 5-0 1:02
C. Davis
West Holt
NVC Conference Duals
Round 3 (4 Team)
175
01/24
L
F 2-0 2:37
A. Hobbs
Summerland
Summerland/EPPJ/North Central TRI
Round 3 (3 Team)
175
01/24
W
F 3-0 3:14
J. Blecher
Elgin Public/Pope John
Summerland/EPPJ/North Central TRI
Round 2 (3 Team)
175
01/20
L
F 2-0 1:23
A. Hobbs
Summerland
Neligh-Oakdale Invite 2024
round 3
165
01/20
W
F 6-0 2:17
G. Wickersham
Niobrara/Verdigre
Neligh-Oakdale Invite 2024
round 2
165
01/20
L
F 4-4 2:29
M. Hittner
Fullerton
Neligh-Oakdale Invite 2024
round 1
165
01/05
L
F 6-1 1:34
I. O`Brien
Ansley-Litchfield
Burwell Wrestling Invitational
semis
165
01/05
W
F 2-1 1:00
K. Mayfield
Loomis
Burwell Wrestling Invitational
Round 4
165
01/05
L
F 4-1 2:17
G. Keith
Twin Loup
Burwell Wrestling Invitational
Round 3
165
12/09
L
DEC 4-2
L. Guajardo
Lexington JV
Anselmo-Merna Coyote Invitational
Round 4
175
12/09
W
F 5-2 2:46
B. Bumgarner
Anselmo-Merna
Anselmo-Merna Coyote Invitational
Round 3
175
12/09
L
F 2-0 1:40
D. Doss
Anselmo-Merna
Anselmo-Merna Coyote Invitational
Round 2
175
12/09
W
F 2-0 0:49
C. Grundlingh
Paxton
Anselmo-Merna Coyote Invitational
Round 1
175
12/02
L
F 0-0
J. Forsen
Mullen
Mullen Bronco Invite
Round 3
175
12/02
W
DEC 8-2
H. Rahmig
Bridgeport
Mullen Bronco Invite
Round 2
175
12/02
L
F 2-0 1:12
K. Houchin
Bayard
Mullen Bronco Invite
Round1
175
12/01
L
DEC 14-9
K. Larson
Burwell
North Central @ Burwell
Round 1
175
12/01
L
F 9-0 2:28
C. Davis
West Holt
Quad @ Burwell
Round 1
175
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/29
L
MD 13-3
M. Serkiz
Conestoga
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 7 (8 Man)
Bracket 47
06/29
L
MD 12-4
B. Richards
Wray
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 6 (8 Man)
Bracket 47
06/29
L
F 2-0 1:08
C. Kindschuh
Axtell
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 5 (8 Man)
Bracket 47
06/29
L
F 7-0 2:13
B. Gadeken
Neligh-Oakdale
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 4 (8 Man)
Bracket 47
06/29
L
F 4-7 2:01
Z. Hruza
Gothenburg
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 3 (8 Man)
Bracket 47
06/29
L
F 6-0 2:17
K. Mann
Bennington Wrestling
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 2 (8 Man)
Bracket 47
06/29
L
F 2-0 0:45
B. Junck
Aquinas 1
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 1 (8 Man)
Bracket 47
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021