Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
colin Grundlingh
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 6-1 2:42
T. McCrumb
Wauneta-Palisade
NSAA Class D District 4
Semis and WB5
175
02/10
W
DEC 13-6
D. Bruce
Perkins County
NSAA Class D District 4
WB4
175
02/09
L
F 13-1 2:41
C. Gracey
Mullen
NSAA Class D District 4
Quarters and WB3
175
02/09
W
F 5-0 2:20
H. Thomsen
Brady
NSAA Class D District 4
Round 2
175
01/26
L
F 6-6 4:44
E. Perez
Perkins County
Medicine Valley Invitational
Round 4
190
01/26
L
F 7-1 1:44
C. Bryner
Sutherland
Medicine Valley Invitational
Round 2
190
01/19
L
F 8-3 5:00
N. Grilli
Southern Valley
RPAC Tournament 2024
Round 4
175
01/19
L
F 9-0 3:33
T. Stanton
Cambridge
RPAC Tournament 2024
Round 2
175
01/13
L
F 8-0 3:38
K. Shuler
Hitchcock County
Chase County Invitational 2024
Round 3
175
01/13
W
F 4-0 0:44
M. Chaparro
Holyoke
Chase County Invitational 2024
Round 2
175
01/13
L
F 17-9 5:32
D. Beauprez
Yuma
Chase County Invitational 2024
Round 1
175
01/09
L
F 9-1 3:40
C. Johnson
Chase County
Perkins County JV/Girls Invite
Placement Matches (8 Man)
175
01/09
W
F 2-0 0:20
L. Citta
North Platte St. Patrick`s
Perkins County JV/Girls Invite
Semis & 1st WB (8 Man)
175
01/09
W
F 7-0 2:55
D. Bruce
Perkins County
Perkins County JV/Girls Invite
Quarterfinals (8 Man)
175
12/09
L
F 6-0 2:18
K. Talley
Elm Creek
Anselmo-Merna Coyote Invitational
Round 3
175
12/09
L
F 2-0 0:49
C. Gewecke
North Central
Anselmo-Merna Coyote Invitational
Round 1
175
12/08
W
F 2-0 0:41
L. Citta
North Platte St. Patrick`s
North Platte St. Pat`s Tournament
Round 6
175
12/08
L
F 2-0 0:56
C. Messersmith
Maxwell
North Platte St. Pat`s Tournament
Round 5
175
12/08
W
F 2-0 1:46
E. Hagin
Brady
North Platte St. Pat`s Tournament
Round 4
175
12/08
W
F 2-0 1:03
H. Thomsen
Brady
North Platte St. Pat`s Tournament
Round 2
175
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023