Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kole Walz
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 7-2 2:45
K. Shuler
Hitchcock County
NSAA Class D District 4
Consi Semis
175
02/10
W
F 11-8 4:13
C. Gosnell
Maxwell
NSAA Class D District 4
Semis and WB5
175
02/10
W
F 4-1 0:44
H. Thomsen
Brady
NSAA Class D District 4
WB4
175
02/09
L
F 2-0 0:26
K. Houchin
Bayard
NSAA Class D District 4
Quarters and WB3
175
02/09
W
F 2-0 0:35
D. Bruce
Perkins County
NSAA Class D District 4
Round 2
175
02/03
L
F 2-0 1:37
C. Buss
Burwell
NSAA State Dual Championships
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
190
02/01
L
F 2-0 0:10
A. Kaps
Sutherland
WTC/SPVA/MAC/PAC 2024
Finals
175
02/01
W
F 4-0 0:56
H. Rahmig
Bridgeport
WTC/SPVA/MAC/PAC 2024
con semis
175
02/01
L
F 9-2 1:59
T. Reeves
Chase Co.
WTC/SPVA/MAC/PAC 2024
16 Semis
175
02/01
W
F 2-0 0:16
L. Citta
NP St Pats
WTC/SPVA/MAC/PAC 2024
Quarters
175
02/01
W
F 4-1 0:58
D. Bruce
Perkins Co.
WTC/SPVA/MAC/PAC 2024
Round 1 (16 Man)
175
01/26
L
F 2-0 1:23
T. McCrumb
Wauneta-Palisade
Medicine Valley Invitational
Round 6
175
01/26
W
F 6-2 2:39
B. Kinnie
Sedgwick County/Fleming
Medicine Valley Invitational
Round 5
175
01/26
L
F 2-0 1:14
T. Reeves
Chase County
Medicine Valley Invitational
Round 4
175
01/26
W
F 2-0 1:13
A. Goad
Elm Creek
Medicine Valley Invitational
Round 2
175
01/26
W
F 2-0 1:30
D. Bruce
Perkins County
Medicine Valley Invitational
Round 1
175
01/19
L
F 6-0 1:42
D. Pooschke
Overton
South Loup Invite
Round 4
175
01/19
W
F 2-0 0:10
H. Thomsen
Brady
South Loup Invite
Round 3
175
01/19
L
F 8-2 1:28
C. Gracey
Mullen
South Loup Invite
Round 2
175
01/19
W
F 11-4 2:53
K. Larson
Burwell
South Loup Invite
Round 1
175
01/12
L
F 3-4 1:27
K. Talley
Elm Creek
ELM CREEK INVITE.
Round 4
175
01/12
L
F 5-7 5:15
L. Guajardo
Lexington JV
ELM CREEK INVITE.
Round 2
175
01/06
W
F 5-2 1:41
A. Worth
Mitchell
Ogallala Duals 2024
Placement Round 6 (8 Team)
190
01/06
L
F 2-0 1:09
L. Weber
Alliance
Ogallala Duals 2024
Round 3 (8 Team)
190
01/06
L
F 3-2 2:00
D. Davis
Limon
Ogallala Duals 2024
Round 1 (8 Team)
190
01/06
L
F 2-0 1:59
T. Reeves
Chase County
Ogallala Duals 2024
Placement Round 6 (8 Team)
190
12/08
L
F 2-4 1:59
K. Shuler
Hitchcock County
Southern Valley Invitational
Round 4
175
12/08
W
F 8-1 2:29
C. Johnson
Chase County
Southern Valley Invitational
Round 3
175
12/08
L
F 4-2 2:25
T. O`Neil
Chase County
Southern Valley Invitational
Round 2
175
12/01
L
F 2-0 1:00
C. Messersmith
Maxwell
Hi-Line Invite
Round 4
175
12/01
L
F 2-0 1:09
D. Pooschke
Overton
Hi-Line Invite
Round 1
175
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
F 4-0 2:41
D. Hagan
Hitchcock County
NSAA Class D District 4
Quarters and WB3
170
02/10
L
DEC 13-6
J. Gage
---
NSAA Class D District 4
Round 2
170
02/04
L
Replay
DEC 9-7
T. Brown
Burwell
2023 NSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
182
02/04
L
Replay
F 2-0 1:30
E. FJELL
Shelby-Rising City
2023 NSAA State Dual Championships
Finals (8 Team)
195
01/27
L
F 0-0 2:01
P. Schwanebeck
Perkins County
Medicine Valley Invitational
Round 3
170
01/27
L
F 2-0 1:45
B. Wood
Perkins County
Medicine Valley Invitational
Round 2
170
01/26
L
F 4-1 2:33
T. Reeves
Chase County
Hitchcock County Duals
Round 1 (3 Team)
182
01/15
L
F 2-0 0:33
M. Phelps
North Platte St. Patrick`s
ST Knights Invite 2023
Finals
170
01/15
W
F 9-1 4:12
C. Gewecke
North Central
ST Knights Invite 2023
Round 5
170
01/14
L
F 4-0 2:25
C. Gracey
Mullen
ST Knights Invite 2023
Round 4
170
01/14
W
F 2-0 1:57
A. Stevens
Brady
ST Knights Invite 2023
Round 2
170
01/13
L
F 4-9 2:57
E. Niemeier
Hi-Line
ELM CREEK INVITE
Round 4
170
01/13
L
F 2-0 0:31
A. Molzahn
Alma
ELM CREEK INVITE
Round 2
170
01/07
L
F 9-1 2:42
P. Schwanebeck
Perkins County
Garden Co. Invite 23
Round 3
170
01/07
L
F 8-2 3:23
L. Gomez
Minatare
Garden Co. Invite 23
Round2
170
01/07
W
F 2-0 0:12
T. McCrumb
Wauneta Palisade
DCS Invite 2023
Placement Matches (8 Man)
170
01/06
L
F 2-0 0:36
A. Kaps
Sutherland
DCS Invite 2023
Cross Bracket (8 Man)
170
01/06
W
DEC 3-0
C. Gosnell
Maxwell
DCS Invite 2023
Round 3 (8 Man)
170
01/06
W
F 9-4 2:52
R. Klinzmann
St. Francis
DCS Invite 2023
Round 2 (8 Man)
170
01/06
L
F 4-6 3:22
P. Schwanebeck
Perkins County
DCS Invite 2023
Round 1 (8 Man)
170
12/17
L
F 2-0 0:50
M. Phelps
NPSP
Sutherland Invitational
Finals
170
12/17
W
FOR 0-0
A. Kaps
Sutherland
Sutherland Invitational
Round 5
170
12/17
W
F 9-0 2:14
K. Florom
Paxton
Sutherland Invitational
Round 4
170
12/17
W
DEC 9-7
J. Kessler
Mullen
Sutherland Invitational
Round 3
170
12/17
L
F 2-0 0:56
M. Phelps
NPSP
Sutherland Invitational
Round 2
170
12/17
W
F 6-2 1:26
D. Doss
Anselmo-Merna
Sutherland Invitational
Round 1
170
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023