Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cole Anderson
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
2TG
HWC
Hastings
Hastings
Hastings HS
HastingsJV
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/10
W
FOR 0-0
s. scratch
Sandy Creek
2024 AAU State Nebraska
2nd Wrestleback (32 Man)
157
03/03
L
DEC 9-5
U. Dominguez
Madison
Nebraska Mat Jam 2024
2nd Wrestleback (16 Man)
154-167
03/03
L
F 3-2 2:34
C. Jarecki
Broken Bow Wrestling Club
Nebraska Mat Jam 2024
Round 1 (16 Man)
154-167
02/10
L
DEC 9-8
C. Bailey
Holdrege
NSAA Class B District 4
Consi Semis
157
02/10
W
F 3-4 3:28
W. Loftis
Blair
NSAA Class B District 4
Semis and WB3
157
02/10
W
MD 9-1
S. Hinrichs
Adams Central
NSAA Class B District 4
2nd Wrestleback (16 Man)
157
02/10
L
F 2-0 0:33
B. Malcom
Cozad
NSAA Class B District 4
Quarters and WB1
157
02/02
L
F 6-2 2:34
C. Songster
Centennial
Adams Central Invite
Cons. Semis
157
02/02
W
MD 12-3
R. Jackson
Millard West
Adams Central Invite
Varsity R2-8
157
02/02
L
DEC 10-3
T. Johnson
Northwest
Adams Central Invite
Varsity Rd 1-8
157
01/26
L
DEC 11-4
C. Peterson
Grand Island
Hastings @ Grand Island
Round 1
157
01/20
L
DEC 6-3
D. Brown
York
John Higgins Invitational
Quarters and WB
157
01/20
L
F 2-0 0:51
C. Cano
Lexington
John Higgins Invitational
Round 1
157
01/05
L
F 13-1 2:45
T. Bouaphakeo
Bennington
EMC Dual Tournament 2024
Placement Matches (8 Team)
157
01/05
L
F 2-0 1:48
M. Richardson
Elkhorn North
EMC Dual Tournament 2024
Round 1 (8 Team)
157
01/05
W
F 7-2 3:31
W. Welch
Elkhorn
EMC Dual Tournament 2024
Round 3 (8 Team)
157
01/05
L
F 2-0 0:28
G. McMillan
Waverly
EMC Dual Tournament 2024
Cross Bracket (8 Team)
157
01/05
L
DEC 8-5
W. Loftis
Blair
EMC Dual Tournament 2024
Round 2 (8 Team)
157
12/22
W
MD 12-4
C. Herfel
Beatrice
Beatrice @ Hastings
Round 1
157
12/15
L
Replay
F 10-2 4:55
J. Ondrak
Lincoln East
Flatwater Fracas 2023
Round 2 (6 Team)
157
12/15
L
Replay
F 2-0 1:37
C. Peterson
Grand Island
Flatwater Fracas 2023
Quarters & WB (16 Team)
157
12/15
L
Replay
F 2-2 3:10
A. Rahmanzai
Gretna East
Flatwater Fracas 2023
Round 4 (6 Team)
157
12/15
W
Replay
F 4-4 3:48
W. Loftis
Blair
Flatwater Fracas 2023
Champ Round 1 (16 Team)
157
12/15
L
Replay
F 4-1 1:21
G. McMillan
Waverly
Flatwater Fracas 2023
Round 3 (6 Team)
157
12/15
L
Replay
F 2-0 0:27
J. Sherrell
Papillion-La Vista South
Flatwater Fracas 2023
Round 1 (6 Team)
157
12/15
L
Replay
F 2-0 0:31
B. Uher
Manhattan HS
Flatwater Fracas 2023
Semis & WB (16 Team)
157
12/15
L
Replay
F 8-2 3:01
B. Uher
Manhattan HS
Flatwater Fracas 2023
Round 5 (6 Team)
157
12/06
L
F 8-2 4:44
C. Jarecki
Columbus
Columbus @ Hastings
Round 1
165
12/02
W
F 4-2 1:41
X. Schmidt
Plattsmouth
Cozad Invite
JV Quarterfinals (8 & 16), 1st WB (16)
157
12/02
W
F 7-0 2:25
C. Ventura
Cozad
Cozad Invite
JV Round 1 (16 Man)
157
12/01
W
F 3-6 3:59
M. Godwin
Kearney
Kearney @ Hastings
Round 1
157
10/07
L
Replay
MD 13-5
L. Redel
Wentzville Wrestling Federatio
Fall Brawl 2023
Round 3
150
10/07
L
Replay
F 2-2 0:56
B. Briseno
Gi Northwest
Fall Brawl 2023
Round 1
150
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
L
F 9-5 4:18
A. Smith
Kearney Catholic
Doniphan Trumbull Invitational
Consi Semis
152
01/28
L
F 2-0 1:00
E. Heaton
Hyannis
Doniphan Trumbull Invitational
Semis
152
01/28
W
DEC 7-5
I. Davis
Central City
Doniphan Trumbull Invitational
Quarters
152
01/28
W
F 9-5 5:26
A. Smith
Kearney Catholic
Doniphan Trumbull Invitational
Round 1
152
01/21
L
DEC 8-2
E. Tracy
Wray
John Higgins JV
Round 3
152
01/21
W
F 5-2 2:22
L. Purcell
Gothenburg
John Higgins JV
Round 2
152
01/21
L
F 5-0 1:00
K. McCorkle
McCook
John Higgins JV
Round 1
152
01/14
W
F 2-0 1:29
C. Huls
Meridian
Superior Invite 2023
Placement Matches (16 Man)
152
01/14
L
F 13-2 2:29
J. Williams
Republic County
Superior Invite 2023
Finals
152
01/14
W
F 5-0 1:22
C. Ehlers
Superior
Superior Invite 2023
Round 3a
152
01/13
L
F 9-1 2:36
A. Allgood
Superior
Superior Invite 2023
Round 2a
152
01/08
L
F 4-0 1:48
N. Burd
Thayer Central
Franklin Invite 2023
3rd Place
152
01/07
W
F 2-4 2:32
C. Rooney
Sandhills Valley
Franklin Invite 2023
Round 5
152
01/07
L
F 5-0 3:10
D. Kremer
Friend
Franklin Invite 2023
Round 4
152
01/07
W
F 2-8 3:52
A. Carroll
Ellis
Franklin Invite 2023
Round 2
152
01/07
W
F 2-2 0:57
C. Ehlers
Superior
Franklin Invite 2023
Round 1
152
01/06
W
F 3-5 2:54
E. Forney
Beatrice
Hastings @ Beatrice
Round 1
152
12/16
W
F 19-5 5:17
R. Sogar
Kearney Catholic
Ravenna JV Invitational
Round 4
152C
12/16
W
F 4-2 2:56
D. Becker
St Paul
Ravenna JV Invitational
Round 2
152C
12/03
W
F 1-5 4:27
B. Lozoya
Cozad
Cozad Invite
Varsity Finals
152
12/03
W
F 2-7 3:30
T. Custard
McCook
Cozad Invite
Varsity Semis, 3rd & 1st WB
152
12/03
W
MD 15-4
C. Anderson
Gothenburg
Cozad Invite
Varsity Quarterfinals (8 & 16), 1st WB (16)
152
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023