Mar 23-Dec 31 · Resumes Sunday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jaxson Rhoads
Results
High School Results
High School
High School
Other
Team Name
North West Jr Vikings
Northwest Jr Vikings
Northwest Junior Vikings
Westridge
Westridge Middle School
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
L
DEC 3-2
H. Winterrowd
York Wrestling Club
NEUSA District 4 Tournament
True 4th Match 32, 16, 8 (I)
117
03/04
W
F 7-0 1:38
C. Lewis
Red Cloud
NEUSA District 4 Tournament
Place Matches 32, 16, 8 (H)
117
03/04
L
F 4-1 0:53
C. Eickmeier
Double Dog Wrestling
NEUSA District 4 Tournament
Conso Semis 32, 16, 8 (G)
117
03/04
W
DEC 2-1
S. Flores
Aurora Wrestling Club
NEUSA District 4 Tournament
Semis 32, 16, 8 and Consos (F)
117
03/04
W
F 2-0 0:56
C. Pierson
Seward Wrestling Club
NEUSA District 4 Tournament
4th WB (32) & 2nd WB (16) (E)
117
03/04
L
F 2-0 0:20
J. Kohout
---
NEUSA District 4 Tournament
Quarters 32, 16, 8 (D)
117
03/04
W
F 9-6 3:52
C. Truksa
Monarch Wrestling Club - David City
NEUSA District 4 Tournament
Rnd 2 32 and Rnd 1 16 man (B)
117
02/25
L
F 11-1 2:42
C. Eickmeier
Double Dog Wrestling
2023 St. Paul Wildcat Youth Tournament
Round 4
112-122
02/25
W
F 4-0 2:29
B. Gress
Clarks Maulers
2023 St. Paul Wildcat Youth Tournament
Round 3
112-122
02/25
W
F 5-2 3:42
K. Weller
Palmer tigers
2023 St. Paul Wildcat Youth Tournament
Round 2
112-122
02/25
W
TF 15-0 4:17
W. Hatterman
Fillmore Central
Fillmore Central 25th Annual Tournament
Round 3 (4 Man)
86
02/25
L
DEC 8-2
H. Winterrowd
York Wrestling Club
Fillmore Central 25th Annual Tournament
Round 2 (4 Man)
86
02/25
L
F 2-0 1:25
L. Svoboda
Aurora Wrestling Club
Fillmore Central 25th Annual Tournament
Round 1 (4 Man)
86
01/29
L
DEC 7-4
K. Thoene
Burwell Wrestling
Broken Bow Wrestling Club Tournament
round 3
125-135 A
01/29
W
F 2-0 0:35
W. Myers
Fox Fit
Broken Bow Wrestling Club Tournament
Round 2
125-135 A
01/29
W
F 2-0 0:43
K. Mills
Kearney MatCats Wrestling Club
Broken Bow Wrestling Club Tournament
Round 1
125-135 A
01/28
L
F 2-0 0:14
L. horn
Crete Wrestling Club
Centura Youth Wrestling Tournament
Round 5
124-125
01/28
W
TF 19-2 1:21
A. Gomez
Walnut Wildcats
Centura Youth Wrestling Tournament
Round 3
124-125
01/28
L
F 10-0 2:45
K. Loften
GI Grapplers
Centura Youth Wrestling Tournament
Round 1
124-125
01/22
L
F 2-0 0:41
A. Schnitzer
Nebraska City Youth Wrestling
Milford Wrestling Club
Round 3
E12
01/21
W
MD 12-4
T. Harrison
Milford Wrestling Club
Milford Wrestling Club
Round 2
E12
01/21
L
MD 13-1
A. Langrehr
Hawks Wrestling Club
Milford Wrestling Club
Round 1
E12
01/15
L
TF 16-1 2:37
B. Kring
Minden Wrestling Club
Northwest Jr Viking Tournament
Round 3 (4 Man)
123-129
01/15
L
F 2-0 0:24
M. Middleton
Northwest Jr Vikings
Northwest Jr Viking Tournament
Round 2 (4 Man)
123-129
01/15
W
F 6-6 3:36
S. Reeves
GI Northwest
Northwest Jr Viking Tournament
Round 1 (4 Man)
123-129
01/09
L
F 4-0 0:50
C. Lockhart
Hawks Wrestling Club Lincoln
Waverly Wrestling Club Tournament
Round 3 (4 Man)
125-130
01/08
L
F 2-0 1:30
R. Krajewski
Waverly Wrestling Club
Waverly Wrestling Club Tournament
Round 2 (4 Man)
125-130
01/08
L
F 2-0 1:20
M. Middleton
Northwest Junior Wrestling
Waverly Wrestling Club Tournament
Round 1 (4 Man)
125-130
11/19
W
F 3-6 2:46
F. Kovacs
Minden
Kearney Middle School Invite
Round 3 (4 Man)
124-124
11/18
L
DEC 10-5
A. Olson
Horizon
Kearney Middle School Invite
Round 2 (4 Man)
124-124
11/18
W
F 5-6 2:34
K. Orourke
Sunrise
Kearney Middle School Invite
Round 1 (4 Man)
124-124
11/12
L
TF 19-4 1:45
P. Hatch
Minden Middle School
Barr Wrestling Invite
Round 3 (4 Man)
120-124
11/12
W
F 2-0 0:44
W. Pablo
Walnut Middle School
Barr Wrestling Invite
Round 2 (4 Man)
120-124
11/12
L
F 7-2 2:25
D. Galyen
Norfolk Middle School
Barr Wrestling Invite
Round 1 (4 Man)
120-124
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021