Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Parker Hatch
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Minden
Minden Middle School
Minden Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 8-0 1:26
G. Schutz
Hi-Line
NSAA Class C District 4
2nd Wrestleback (16 Man)
144
02/10
W
DEC 9-3
J. Graham
Amherst
NSAA Class C District 4
Quarters and WB1
144
02/10
L
F 2-8 2:25
I. Lehman
Bridgeport
NSAA Class C District 4
Round 1
144
02/03
L
Replay
F 8-0 3:14
J. Thomsen
St. Paul
NSAA State Dual Championships
Finals (8 Team)
144
02/03
W
MD 16-4
N. Kreikemeier
Battle Creek
NSAA State Dual Championships
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
144
02/03
W
DEC 3-2
C. Myers
Fillmore Central
NSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
144
02/01
W
MD 12-4
M. May
Holdrege
Southwest Conference 2024
Round 6
144
02/01
W
DEC 6-1
K. Carlson
Gothenburg
Southwest Conference 2024
Round 5
144
02/01
L
F 7-0 2:45
D. White
Cozad
Southwest Conference 2024
Round 4
144
01/27
L
DEC 10-7
C. Burbach
Malcolm
Raymond Central Boys Varsity Invite
Round 6
144
01/27
L
DEC 6-1
V. Perez-Jimenez
Lincoln High
Raymond Central Boys Varsity Invite
Round 5
144
01/27
W
F 4-1 2:11
K. Ideus
Southern
Raymond Central Boys Varsity Invite
Round 4
144
01/27
W
MD 11-0
C. Hauptman
Auburn
Raymond Central Boys Varsity Invite
Round 3
144
01/27
W
DEC 7-1
P. DeMello
Syracuse
Raymond Central Boys Varsity Invite
Round 2
144
01/27
L
DEC 5-3
E. Forney
Beatrice
Raymond Central Boys Varsity Invite
Round 1
144
01/19
L
Replay
DEC 8-4
L. Larsen
Gretna
Younes Hospitality Duals - High School
Round 1 (16 Team)
144
01/19
W
Replay
F 8-2 2:41
O. Harris
Sedgwick County/Fleming
Younes Hospitality Duals - High School
Placement Matches (16 Team)
144
01/19
L
Replay
F 7-0 1:15
T. Harrold
Broken Bow
Younes Hospitality Duals - High School
Round 3 (16 Team)
144
01/19
L
Replay
F 2-0 0:41
S. Steffen
Kearney JV
Younes Hospitality Duals - High School
Round 2 (16 Team)
144
01/06
L
DEC 9-4
J. Thomsen
St. Paul
Central City Wrestling Invite
Semis
144
01/06
W
DEC 11-5
J. Sauser
Crofton/Bloomfield
Central City Wrestling Invite
2nd wrestleback
144
01/06
W
TF 17-1 3:06
C. Johnson
Fairbury
Central City Wrestling Invite
Quarterfinals
144
01/06
L
F 7-0 3:46
E. Hermanson
Aurora
Central City Wrestling Invite
Round 1
144
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
L
DEC 6-2
B. Kring
Minden wrestling club
Nebraska Mat Jam 2023
2nd Wrestleback (16 Man)
126-136
03/05
W
F 2-0 0:48
G. Knajdl
Amherst
Nebraska Mat Jam 2023
Quarters & 1st WB (16 Man)
126-136
03/05
L
Replay
F 4-1 0:44
A. Diaz
Lexington Middle school
Nebraska Mat Jam 2023
Round 1 (16 Man)
126-136
03/04
L
DEC 7-2
A. Diaz
Lexington
NEUSA District 2
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
03/04
W
MD 10-2
R. Perry
Midwest destroyers
NEUSA District 2
2nd Wrestleback (16 Man)
132
03/04
L
DEC 7-4
G. Rupp
Hi-Line Wrestling Club
NEUSA District 2
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
03/04
W
F 8-0 3:25
S. Gillming
pleasanton
Kearney Catholic Youth Tournament 2023
Round 2
132-132
03/04
W
F 6-0 4:09
S. Gillming
pleasanton
Kearney Catholic Youth Tournament 2023
Round 1
132-132
02/25
W
F 12-0 2:19
B. Imler
Adams Central Youth Wrestling
Adams Central Youth Wrestling Tournament
Round 2 (3 Man)
5
02/25
W
MD 14-5
H. Christensen
Adams Central Youth Wrestling
Adams Central Youth Wrestling Tournament
Round 1 (3 Man)
5
02/05
L
F 2-0 0:30
C. Still
Midwest Destroyers Wrestling Club
Kearney Matcat Tournament 2023
Placement Matches (16 Man)
132
02/05
L
F 2-5 4:22
G. Rupp
Hi-Line Wrestling Club
Kearney Matcat Tournament 2023
4th Wrestleback (16 Man)
132
02/05
L
F 2-0 1:12
P. Chavez
Valentine Wrestling Club
Kearney Matcat Tournament 2023
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
02/05
W
F 6-1 2:27
S. Reeves
Northwest Jr Vikings
Kearney Matcat Tournament 2023
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
02/05
W
F 4-1 0:53
X. Ntore
Kearney MatCats Wrestling Club
Kearney Matcat Tournament 2023
Round 1 (16 Man)
132
01/29
L
F 6-2 2:30
G. Rupp
Highline Bulls
Cambridge Wrestling Club Tournament 2023
Round 3
119-128
01/29
W
TF 17-2 2:58
C. Blickenstaff
Arapahoe Warriors
Cambridge Wrestling Club Tournament 2023
Round 2
119-128
01/29
W
F 6-1 1:57
C. Einspahr
Chase County
Cambridge Wrestling Club Tournament 2023
Round 1
119-128
11/22
W
TF 17-0 4:03
W. Huyser
Adams Central
Minden JH Quad
Round 3
120-124
11/22
W
FOR 0-0
I. Reed
Minden
Minden JH Quad
Round 2
120-124
11/21
W
MD 10-2
S. Reeves
Northwest
Minden JH Quad
Round 1
120-124
11/19
W
DEC 4-1
R. Perry
North Platte
Kearney Middle School Invite
Placement Matches (8 Man)
125
11/19
W
DEC 4-0
B. Kring
Minden
Kearney Middle School Invite
2nd Wrestleback (8 Man)
125
11/19
W
DEC 6-1
L. Lindly
Broken Bow
Kearney Middle School Invite
Semis & 1st WB (8 Man)
125
11/18
L
DEC 2-0 SV
M. Middleton
Westridge
Kearney Middle School Invite
Quarterfinals (8 Man)
125
11/16
W
FOR 0-0
K. Heath
Minden
MS Cozad Invite
Round 3
123-132
11/15
W
TF 15-0 2:50
C. Bentley
Holdrege
MS Cozad Invite
Round 2
123-132
11/15
W
DEC 5-2
T. Koch
Gothenburg
MS Cozad Invite
Round 1
123-132
11/12
W
TF 19-4 1:45
J. Rhoads
Westridge Middle School
Barr Wrestling Invite
Round 3 (4 Man)
120-124
11/12
W
DEC 4-0
D. Galyen
Norfolk Middle School
Barr Wrestling Invite
Round 2 (4 Man)
120-124
11/12
W
TF 17-2 1:50
W. Pablo
Walnut Middle School
Barr Wrestling Invite
Round 1 (4 Man)
120-124
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022