Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Andrew Aamold
Results
High School Results
High School
High School
Other
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/21
L
F 6-2 2:16
K. Ortiz
West Fargo
ND Class A State Indv Tournament
1st WB
285
02/20
L
F 2-0 0:41
J. Kuntz
Devils Lake
ND Class A State Indv Tournament
Round 1 (16 Man)
285
02/15
W
F 0-0 0:54
C. Sjostrom
Fargo Davies
ND Class A East Region
3rd,5th,7th
285
02/15
L
F 5-0 0:53
I. Gates
Fargo South
ND Class A East Region
4th WB (16man)
285
02/15
W
F 2-0 0:45
A. Hearlson
Valley City
ND Class A East Region
Semis & 3rd WB
285
02/15
L
F 2-0 0:23
K. Ortiz
West Fargo
ND Class A East Region
Quarters & 1st WB
285
02/08
W
F 2-0 0:42
N. Vetter
West Fargo Sheyenne
West Fargo Sheyenne @ Fargo North
Round 1
285
02/07
W
F 2-0 0:05
M. Buelow
Grand Forks Red River
Fargo North @ Grand Forks Red River
Round 1
285
01/31
W
F 4-1 1:16
C. Sjostrom
Fargo Davies
Fargo Davies @ Fargo North
Round 1
285
01/24
L
F 7-3 2:23
J. Haag
Bismarck Legacy
2020 Metro Duals
Round 1 (6 Team)
285
01/24
L
F 4-5 2:24
V. Smith
---
2020 Metro Duals
Round 1 (6 Team)
285
01/24
L
FOR 7-4
D. Krebs
Jamestown
2020 Metro Duals
Round 3 (6 Team)
285
01/24
W
F 2-0 0:28
P. Southard
Mandan
2020 Metro Duals
Round 3 (6 Team)
285
01/11
L
F 4-2 1:54
P. Nelson
---
Bismarck Rotary
Semis & 4th WB
285
01/10
W
F 2-0 0:24
N. Vetter
West Fargo Sheyenne
Bismarck Rotary
3rd WB (32 Man)
285
01/10
W
F 5-0 0:58
E. Stewart
Bismarck High School
Bismarck Rotary
2nd Wrestleback (32 Man)
285
01/10
L
F 4-0 5:00
D. DeCoteau
Turtle Mountain
Bismarck Rotary
Round 2 Champ & WB (32 Man)
285
01/10
W
F 2-4 0:44
D. Hayes
Watford City
Bismarck Rotary
Round 1 (32 Man)
285
12/22
L
F 2-0 0:34
G. Usher
Dickinson
Valley City Holiday Tournament
Placement Matches (16 Man)
285
12/21
W
F 2-0 0:43
B. Moran
Bismarck High School
Valley City Holiday Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
285
12/21
W
F 2-0 0:49
J. Burckhard
Bismarck Century
Valley City Holiday Tournament
WB2
285
12/21
W
F 6-0 4:25
I. Bentten
---
Valley City Holiday Tournament
WB1
285
12/21
L
F 4-0 1:03
K. Ortiz
West Fargo
Valley City Holiday Tournament
Round 1 (16 Man)
285
12/21
W
F 0-0 0:24
J. Coley
Moorhead
Fargo North @ Moorhead
Round 1
285
12/14
L
F 4-3 3:48
J. Olson
Fertile-Beltrami
2019 Barnesville Invitational
Round 1 Qrt. /1st RR
285
12/13
L
F 2-0 0:22
J.
Devils Lake
Fargo North @ Devils Lake
Round 1
285
12/07
L
F 4-7 4:58
W. Kropuenske
Frazee
Wahpeton Dan Unruh 2019
Round 5 - Semis, WB3, RR4
285
12/07
W
F 2-0 0:31
E. Skarnagel
---
Wahpeton Dan Unruh 2019
Round 4 - 16 & RR3
285
12/07
L
F 2-0 1:16
J. Shearer
Lisbon
Wahpeton Dan Unruh 2019
Round 2 - 16 & RR2
285
12/04
W
F 2-0 0:33
A. Hearlson
Valley City
Valley City @ Fargo North
Round 1
285
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024