Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
JESSE MCLAUGHLIN
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
HTRS
HTRS-PC
Humboldt-Table Rock-Steinauer
Humbolt-Table Rock-Steinauer Pawnee City
Pawnee City
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 5-9 4:05
D. Ogden
West Holt
NSAA Class D District 3
Quarters and WB3
165
02/09
L
F 7-1 3:12
G. Wortman
Randolph
NSAA Class D District 3
Round 2
165
01/27
L
F 6-1 1:54
Z. Piroutek
Belleville-Republic County
Warcat Invitational 2024
Placement
165
01/27
L
F 4-0 1:23
J. Adam
Meridian
Warcat Invitational 2024
Round 4
165
01/27
L
F 2-0 0:30
C. Messersmith
Maxwell
Warcat Invitational 2024
Round 3
165
01/27
L
F 4-3 1:58
E. Villalbaso
Harvard
Warcat Invitational 2024
Round 2
165
12/02
L
F 0-0 2:09
G. Goes
Freeman
2023 Conestoga Cougar Classic
Round 5
175
12/02
W
F 3-0 2:01
K. Schultz
Syracuse
2023 Conestoga Cougar Classic
Round 4
175
12/02
W
F 6-0 2:08
J. Lincoln
Winnebago
2023 Conestoga Cougar Classic
Round 3
175
12/02
L
F 2-0 1:34
G. Ruwe
Logan View
2023 Conestoga Cougar Classic
Round 2
175
12/02
W
F 3-0 1:13
S. Dodge
Lincoln Christian
2023 Conestoga Cougar Classic
Round 1
175
11/30
W
MD 16-7
D. Dowding
Palmyra
Palmyra Duals
Round 2 (6 Team)
175
11/30
L
F 2-0 0:56
G. Goes
Freeman
Palmyra Duals
Round 3 (6 Team)
175
11/30
W
F 2-0 1:04
S. Jr.
Tri County
Palmyra Duals
Round 1 (6 Team)
175
11/30
W
F 2-0 0:26
W. Boyer
Centennial
Palmyra Duals
Round 5 (6 Team)
190
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 9-3 4:42
J. White
---
NSAA Class C District 1
Quarters and WB1
160
02/10
L
F 2-0 1:05
L. Vesely
Wilber-Clatonia
NSAA Class C District 1
Round 1
160
12/17
W
F 6-2 1:31
K. Anderson
Palmyra
Thunderbird Invitational
Round 6
170
12/17
W
F 2-0 0:12
C. Werner
Johnson County Central
Thunderbird Invitational
Round 5
170
12/17
L
F 0-2 1:09
J. Cooley
Lincoln Christian
Thunderbird Invitational
Round 4
170
12/17
L
F 3-3 3:14
D. Priel
Palmyra
Thunderbird Invitational
Round 3
170
12/17
L
DEC 11-9
K. McDonald
---
Thunderbird Invitational
Round 1
170
12/03
L
F 4-0 1:57
J. Cooley
Lincoln Christian
2022 Conestoga Cougar Classic
Round 3
170
12/03
L
F 5-5 1:48
L. Anderson
Conestoga
2022 Conestoga Cougar Classic
Round 1
170
12/01
L
F 2-0 2:59
D. Priel
Palmyra
Freeman Duals
Round 2 (6 Team)
170
12/01
L
DEC 7-0
C. Songster
Centennial
Freeman Duals
Round 1 (6 Team)
170
12/01
L
F 4-0 1:11
G. Goes
Freeman
Freeman Duals
Round 3 (6 Team)
182
12/01
W
F 4-4 3:19
L. Baker
Wilber-Clatonia
Freeman Duals
Round 5 (6 Team)
170
12/01
L
F 4-0 0:47
C. Stokebrand
Tri County
Freeman Duals
Round 4 (6 Team)
170
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
L
DEC 8-4
C. Songster
---
NSAA Class C District 3
2nd Wrestleback (16 Man)
152
02/11
L
F 4-4 4:35
C. Marsden
Cross County/Osceola
NSAA Class C District 3
Round 1
152
01/25
L
F 1-0 3:42
M. Larson
Raymond Central
Weeping Water JV Invite
round 5
152
01/25
W
DEC 11-7
P. Thomas
Omaha Bryan
Weeping Water JV Invite
Round 3
152
01/24
L
F 2-2 0:59
J. Adams
Nebraska City
Weeping Water JV Invite
1
152
01/21
L
F 2-0 0:54
H. Kreikemeier
Battle Creek
Louisville High School Invite
round 4
152
01/21
W
F 4-6 1:47
R. Hegwood
Palmyra
Louisville High School Invite
round 3
152
01/21
L
F 5-0 1:34
E. Steinhoff
Platteview
Louisville High School Invite
Round 2
152
01/17
L
DEC 11-10
B. Gulizia
---
Syracuse Pin Tournament
Finals
152
01/17
L
F 2-0 0:23
T. Beetison
Ashland-Greenwood
Syracuse Pin Tournament
Round 3
152
01/17
W
F 5-0 2:38
B. McLain
---
Syracuse Pin Tournament
Round 2
152
01/17
L
F 5-0 0:30
T. Cox
---
Syracuse Pin Tournament
Round 1 (6 Man)
152
01/15
L
F 4-0 1:45
C. Homolka
---
2022 Cross County Bob Orsborn Classic
Round 4
152
01/15
W
F 0-6 1:34
J. Lueders
David City
2022 Cross County Bob Orsborn Classic
Round 3
152
01/15
L
DEC 5-3
O. Stokebrand
Amherst
2022 Cross County Bob Orsborn Classic
Round 2
152
01/13
W
F 4-0 3:00
J. Landon
Conestoga
Conestoga @ Humboldt-Table Rock-Steinauer
Round 1
152
01/07
W
F 0-0 1:39
M. Rhoten
Fillmore Central
Tri County Duals
Round 7 (10 Team)
JV3
01/07
W
F 7-0 3:00
A. Wiles
Albany
Tri County Duals
Round 2 (10 Team)
JV1
01/07
L
F 9-1 3:30
G. Recinos
Lakeview
Tri County Duals
Round 4 (10 Team)
JV1
01/07
L
F 6-0 2:36
Z. Coash
---
Tri County Duals
Round 7 (10 Team)
JV1
12/30
L
F 2-0 1:25
T. Wilcox
Falls City
Humboldt-Table Rock-Steinauer @ Falls City
Round 1
160
12/18
W
F 10-2 2:29
L. Petersen
Yutan
Thunderbird Invitational
Round 6
160
12/18
L
DEC 16-10
M. Davis
Lincoln Christian
Thunderbird Invitational
Round 5
160
12/18
L
F 5-1 2:10
R. Uhrich
Lincoln Lutheran
Thunderbird Invitational
Round 4
160
12/18
W
F 8-2 2:31
G. Harms
Tarkio
Thunderbird Invitational
Round 3
160
12/18
L
F 2-0 0:33
J. Keiser
Yutan
Thunderbird Invitational
Round 2
160
12/04
L
F 2-0 0:23
R. Toelle
---
2021 Conestoga Cougar Classic
Round 3
170
12/04
L
F 4-2 1:18
C. Essary
Weeping Water
2021 Conestoga Cougar Classic
Round 1
170
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024