Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Blake Heger
Results
High School Results
High School
High School
Other
Team Name
Waverly
Waverly High School
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
DEC 6-4 TB1
C. Kraus
Norris
NSAA - Class B - District 1
Round 3
145
02/14
L
F 7-0 3:25
A. McElmeel
Omaha Gross Catholic
NSAA - Class B - District 1
Round 1 (16 Man)
145
02/08
L
F 7-0 3:25
J. Harkendorff
Elkhorn South
Eastern Midlands Conference Tournament
Rd 3 (16 Semi & WB3, 8 WB2)
145
02/07
L
F 5-0 1:38
Z. Foyt
Nebraska City
Eastern Midlands Conference Tournament
Rd 2 (16 Qtr & WB1, 8 Semi & WB1)
145
02/01
L
F 3-7 4:06
C. Griffis
Cozad
Raymond Central Mustang Invite
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
02/01
L
F 13-3 2:37
Z. Baptista
Friend
Raymond Central Mustang Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
01/25
W
F 2-0 1:04
T. Smolinski
Fremont
Lincoln Northeast Midwest Classic
Round 1 (4 Team)
145
01/25
L
F 2-0 0:47
C. Swift
---
Lincoln Northeast Midwest Classic
Finals (2 Team)
145
01/25
L
F 4-1 1:17
D. Hobbs
Creighton Preparatory School
Lincoln Northeast Midwest Classic
Round 3 (4 Team)
145
01/22
W
FOR 0-0
D. Castaneda
Lincoln North Star
Lincoln Pius X JV Invitational
Round 5 (5 Man)
145D
01/22
W
F 2-0 0:21
G. Carstens
Lincoln Southwest
Lincoln Pius X JV Invitational
Round 4 (5 Man)
145D
01/22
W
TF 19-0 3:16
C. Hagemann
Lincoln East
Lincoln Pius X JV Invitational
Round 3 (5 Man)
145D
01/22
W
F 2-0 0:39
N. Barnes
Fremont
Lincoln Pius X JV Invitational
Round 2 (5 Man)
145D
01/18
W
F 8-4 3:18
R. Knezovich
Lincoln Christian
Neb City Duals
Round 2 (4 Team)
145
01/18
L
F 2-4 3:56
a. betts
---
Neb City Duals
Round 1 (4 Team)
145
01/18
W
F 7-2 3:12
M. Collier
---
Neb City Duals
Placement (4 Team)
145
01/18
W
F 0-0
A. Iglesias
York JV
Neb City Duals
Semis (4 Team)
145
01/18
L
F 5-2 4:37
O. George
Seward
Neb City Duals
Round 3 (4 Team)
145
01/10
L
F 2-0 0:29
Q. Dawes
Gretna
Eastern Midland Conference Duals
Round 4 (10 Team)
145
01/10
L
F 2-2 3:23
B. Lenz
---
Eastern Midland Conference Duals
Round 6 (10 Team)
145
01/10
L
F 13-11 3:00
L. Sullivan
Norris
Eastern Midland Conference Duals
Round 8 (10 Team)
145
01/10
L
F 2-0 2:52
J. Faris
Nebraska City
Eastern Midland Conference Duals
Round 2 (10 Team)
145
01/10
W
F 9-6 5:35
J. Heiman
Elkhorn South
Eastern Midland Conference Duals
Round 7 (10 Team)
145
01/10
W
F 6-1 3:06
C. Cox
Elkhorn
Eastern Midland Conference Duals
Round 3 (10 Team)
145
01/10
L
F 2-0 1:29
L. Laaker
Bennington
Eastern Midland Conference Duals
Round 5 (10 Team)
145
12/14
L
F 9-5 4:20
C. Wachter
---
Crete Invite
Round 2
145
12/14
L
F 3-4 3:51
O. George
Seward
Crete Invite
Round 1 (16 Man)
145
12/13
W
F 5-1 5:23
D. Green
Fairbury
Waverly Quad
Round 5
145
12/13
L
F 1-2 2:47
W. Schiermeyer
Filmore Central
Waverly Quad
Round 4
145
12/13
W
F 2-0 0:33
J. Spilker
Tri-County
Waverly Quad
Round 2
145
12/11
L
F 7-0 2:32
C. Viger
Crete
Waverly @ Crete
Round 1
145
12/07
L
F 0-0 2:43
C. Washburn
Ashland-Greenwood
Lincoln Pius X Duals Tournament
Round 1 (6 Team)
145
12/07
W
F 5-1 1:25
R. Walker
Platteview
Lincoln Pius X Duals Tournament
Round 5 (6 Team)
145
12/07
L
F 8-1 2:39
C. Nelson
Beatrice
Lincoln Pius X Duals Tournament
Round 2 (6 Team)
145
12/07
L
F 6-0 2:27
T. Dalton
Lincoln Pius X
Lincoln Pius X Duals Tournament
Round 4 (6 Team)
145
12/07
W
F 5-0 2:15
L. Sullivan
Norris
Lincoln Pius X Duals Tournament
Round 3 (6 Team)
145
12/06
L
F 2-0 1:07
T. Berner
Syracuse
Waverly @ Syracuse
Round 1
145
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024