Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Andrew Iglesias
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2015-2016
2014-2015
2013-2014
Team Name
McCook
McCook High School
Sebring
Sebring Senior High School
YORK
York
York JV
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/13
W
F 0-0 4:51
J. Jimenez
Ridge Community High School
Brian Bain IBT
Placement (16 Man)
148
02/13
W
DEC 7-3
a. chinnery
---
Brian Bain IBT
Semis & 3rd WB (16 Man)
148
02/13
W
F 0-0 3:36
C. Newman
---
Brian Bain IBT
Quarters & 1st WB (16 Man)
148
02/12
W
F 0-0 0:33
H. Grice
Avon Park High School
Brian Bain IBT
Round 1 (16 Man)
148
02/07
W
DEC 9-8
J. Mills
Okeechobee
1st Annual Lake Placid IBT
1st & 3rd (16 Man)
145
02/06
W
DEC 7-0
K. Peksen
Lely
1st Annual Lake Placid IBT
4th Wrestleback (16 Man)
145
02/06
L
DEC 8-2
V. Blasucci
Somerset
1st Annual Lake Placid IBT
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
02/06
W
F 0-0 3:00
L. Lyvens
Lely
1st Annual Lake Placid IBT
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
02/06
W
DEC 8-4
Z. Parlor
Ft Pierce Central
1st Annual Lake Placid IBT
Round 1 (16 Man)
145
01/09
L
FOR 0-0
J. Mathis
Venice
Spiegel Memorial
Quarters & 3rd WB (32 Man)
152
01/09
L
FOR 0-0
R. Yambura
Strawberry Crest
Spiegel Memorial
4th Wrestleback (32 Man)
152
01/08
W
MD 12-1
J. Wilmoth
Imagine School of Northport
Spiegel Memorial
Round 2 Champ & WB (32 Man)
152
01/08
W
MD 10-0
T. Oxer
Lake Placid
Spiegel Memorial
Round 1 (32 Man)
152
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/14
L
DEC 8-7
C. Gallegos
---
NSAA - Class B - District 4
Round 3
138
02/13
L
MD 10-1
C. Griffis
---
NSAA - Class B - District 4
Round 1 (16 Man)
138
01/24
L
F 12-2 3:33
D. Hogeland
Lincoln Southwest
John Higgins Invite
Round 3
145
01/24
L
DEC 10-4
J. Pinkerton
Beatrice
John Higgins Invite
Round 1 (16 Man)
145
01/22
L
MD 16-3
D. Dixon
---
McCook @ Hastings
Round 1
145
01/17
L
DEC 4-0
J. Juenemann
Decatur Community High School
Oberlin Invitational
Round 5
138
01/17
W
MD 13-2
I. Fabrizius
Trego High School
Oberlin Invitational
Round 3
138
01/17
L
MD 11-1
A. Hernandez
---
Oberlin Invitational
Round 2
138
01/10
L
F 0-0 1:36
G. Brunk
St. Francis, KS
J.R. Durham Invitational
Round 5
138
01/10
W
DEC 3-1
T. Park
Oakley
J.R. Durham Invitational
Round 4
138
01/10
L
F 0-0 2:41
C. Austin
Greeley County High School
J.R. Durham Invitational
Round 2
138
01/10
W
DEC 10-6
C. Sramek
---
J.R. Durham Invitational
Round 1
138
01/07
W
F 8-5 5:17
J. McClelland
---
McCook vs. Phillipsburg
Round 1
138
12/20
L
F 7-4 4:59
L. Luehm
Ord
Valentine Invite
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
12/20
L
F 7-4 4:59
L. Luehm
Ord
Valentine Invite
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
12/20
W
F 4-0 0:38
D. McDaniel
Ainsworth
Valentine Invite
2nd Wrestleback (16 Man)
138
12/20
W
F 4-0 0:38
D. McDaniel
Ainsworth
Valentine Invite
2nd Wrestleback (16 Man)
138
12/19
L
TF 15-0 3:17
A. Null
Plattsmouth
Valentine Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
12/19
L
TF 15-0 3:17
A. Null
Plattsmouth
Valentine Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
12/19
W
F 2-0 0:31
N. Davis
---
Valentine Invite
Round 1 (16 Man)
138
12/19
W
F 2-0 0:31
N. Davis
Torrington
Valentine Invite
Round 1 (16 Man)
138
12/06
W
F 2-0 0:49
Z. Bliss
Aurora
Cozad Invitational
JV Finals
145
12/06
W
F 8-0 2:45
B. Koch
Cozad
Cozad Invitational
JV Semis, 3rd & 1st WB
145
12/06
W
DEC 13-1 SV
P. Janecek
Wahoo
Cozad Invitational
JV Quarterfinals (8 & 16), 1st WB (16)
145
12/06
W
MD 9-1
W. Anderson
Gothenburg
Cozad Invitational
JV Round 1 (16 Man)
145
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/07
W
DEC 6-5
S. Bayliss
Syracuse
Groundhog JV invitational
Placement
138
02/07
W
DEC 4-3 TB1
H. Buchanan
Syracuse
Groundhog JV invitational
Round 4
138
02/06
W
DEC 7-0
N. Kovar
David City
Groundhog JV invitational
Round 2
138
02/01
W
MD 10-1
J. Larson
Blair
Elkhorn South JV Tournament
Round 4
138B
02/01
W
DEC 8-4
A. Krueger
Blair
Elkhorn South JV Tournament
Round 3
138B
02/01
W
TF 15-0 3:53
Z. Sorensen
Blair
Elkhorn South JV Tournament
Round 2
138B
01/24
L
DEC 4-1
W. Schiermeyer
Fillmore Central
York @ Fillmore Central
Round 1
145
01/19
L
F 0-0
a. betts
---
York @ Nebraska City
Round 1
145
01/18
W
DEC 6-2
J. Spilker
Tri County
Neb City Duals
Round 3 (4 Team)
145
01/18
L
F 0-0
B. Heger
Waverly
Neb City Duals
Semis (4 Team)
145
01/18
L
F 5-3 5:23
a. betts
---
Neb City Duals
Placement (4 Team)
145
01/18
L
F 3-0 2:00
Z. Foyt
Nebraska City
Neb City Duals
Round 2 (4 Team)
145
01/18
W
DEC 4-2
M. Collier
---
Neb City Duals
Round 1 (4 Team)
145
01/11
W
DEC 9-4
T. Grieser
Palmyra
Malcolm Invite
Round 6
138
01/11
L
F 3-3 3:20
M. Gatwech
Lincoln Northstar
Malcolm Invite
Round 5
138
01/11
W
F 11-2 4:32
A. Edwards
Pius X
Malcolm Invite
Round 4
138
01/11
W
F 6-1 2:38
E. Steiner
Palmyra
Malcolm Invite
Round 3
138
01/04
W
F 7-2 1:47
E. Steiner
PALMYRA
Fillmore Central Holiday Tournament
Round 6
138
01/03
W
F 2-0 0:49
T. Grieser
PALMYRA
Fillmore Central Holiday Tournament
Round 5
138
01/03
W
F 7-1 2:35
J. Trost
YUTAN
Fillmore Central Holiday Tournament
Round 4
138
01/03
L
DEC 5-0
G. York
SOUTHERN VALLEY
Fillmore Central Holiday Tournament
Round 3
138
01/03
L
F 6-1 5:43
J. Smith
WILBER CLATONIA
Fillmore Central Holiday Tournament
Round 2
138
12/21
L
F 2-0 2:04
J. Heiman
Elkhorn South
2013 Wahoo JV Tournament
Round 6
145
12/21
W
DEC 7-1
N. Spicka
Wahoo
2013 Wahoo JV Tournament
Round 5
145
12/21
L
DEC 5-3
S. Greer
Papillion-LaVista
2013 Wahoo JV Tournament
Round 4
145
12/21
W
DEC 3-1
C. Schroder
Omaha Westside
2013 Wahoo JV Tournament
Round 2
145
12/20
L
DQ 1-0
F. Vargas
Hastings
Hastings @ York
Round 1
152
12/20
L
F 11-7 4:27
F. Cervantes
Grand Island
York @ Grand Island
Round 1
145
12/07
W
DEC 6-3
N. Wilkerson
Plattsmouth
York Invitational - Junior Varsity
placement and 3rd rnd robin
138B
12/07
W
DEC 7-5 SV
J. Long
Syracuse
York Invitational - Junior Varsity
Semis, 2nd Rnd 3man, 1st WB
138B
12/07
W
DEC 7-5
C. Doan
Crete
York Invitational - Junior Varsity
quaters and 1st rnd robin
138B
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023