Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jeff Knight
Results
International Results
International
International
High School
Youth
Other
Season
2013
2008
2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/25
W
DEC 2-0
C. Gilbert
---
GEORGIA KIDS STATE TOURNAMENT
Championship
61
03/25
W
DEC 9-2
T. Kinsaul
County Tigers
GEORGIA KIDS STATE TOURNAMENT
Semis & 5th WB (32 Man)
61
03/25
W
F 0-0
A. Trimble
Cherokee Wrestling Club
GEORGIA KIDS STATE TOURNAMENT
Quarters & 3rd WB (32 Man)
61
03/19
W
F 2-0
J. Hardy
---
GEORGIA KIDS STATE TOURNAMENT
Round 2 Champ & WB (32 Man)
61
2008
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/27
W
TF 15-3
B. Bailey
Gordon County WC
Armuchee
1st & 3rd (16 Man)
43
12/27
W
TF 10-0
K. Carney
Gordon County WC
Armuchee
4th Wrestleback (16 Man)
43
12/27
W
TF 12-0
J. Silka
Cherokee Mat Rats WC
Armuchee
Semis & 3rd WB (16 Man)
43
12/27
L
DEC 6-2
G. Dendy
Lafayette
Armuchee
Quarters & 1st WB (16 Man)
43
12/20
L
DEC 9-6
A. Brooks
Gilmer Bobcat Wrestling
Dahlonega goldmine classic
Placement Matches (8 Man)
46
12/20
W
TF 14-4
C. Beumer
North Gwinnett Youth Wrestling
Dahlonega goldmine classic
2nd Wrestleback (8 Man)
46
12/20
W
DEC 9-6
C. Gilbert
Collins Hill WC
Dahlonega goldmine classic
Semis & 1st WB (8 Man)
46
12/20
L
DEC 12-6
A. Brooks
Gilmer Bobcat Wrestling
Dahlonega goldmine classic
Quarterfinals (8 Man)
46
12/14
W
F 0-0
M. Bowman
Gilmer Bobcat Wrestling
Phoenix Open
Round 3 (4 Man)
40-43
12/14
W
F 0-0
B. Golden
Gordon County WC
Phoenix Open
Round 1 (4 Man)
40-43
12/14
W
F 0-0
J. Raines
Calhoun Takedown Club
Phoenix Open
Round 2 (4 Man)
40-43
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022